HukukiWeb'in bu haftaki gündemi telif hakları
Webrazzi TV

HukukiWeb'in bu haftaki gündemi telif hakları

hukuki web 3WebrazziTV’de her hafta Çarşamba günü yayınladığımız HukukiWebde haftanın bilişim hukuku haberlerini ve dijital dünyadaki hukuksal gelişmeleri ele almaya devam ediyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda Amerikalı şarkıcı Prince'in şarkılarını izinsiz olarak paylaşan 22 blogcuya 22 milyon dolar dava açmasıyla gündeme gelen telif hakları konusunu Avukat Şebnem Ahi ve Avukat Sertel Şıracı masaya yatırıyor. İkili ardından, Uber kullanan bir sürücünün neden olduğu kaza sonucunda suçlanan şirketin davasından yola çıkarak ulaşım ve teknoloji konularını ele alıyor.

Her türlü soru ve önerilerinizi [email protected] adresinden Twitter’da ise @hukukiweb‘i mentionlayarak paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. Osman Tekdemir Osman Tekdemir

    Embed video konusu ABD'de de çok tartışılan bir problemdi. Demek ki Türkiye'de sorun olmuş. Bir videoyu embed kullanmaya olanak verecek şekilde ayarlarsan, başka sitelere de izin vermişsin demektir. Bu kadar basit.

  2. Yağızhan Yağızhan

    Facebook,Flickr gibi platformlarda kendi çektiği fotoğrafları paylaşan kişilerin fotoğraflarınının kar amacı gütmeyen bir web sayfasında kullanılması durumunda telif hakkı ihlali oluşurmu? herhangibi bir sıkıntı yaşarmıyım?

  3. Merhaba ben telif haklarıyla ilgili bir soru sorucağım mesala benim bir web sitem var ve başka bir web sitesinin logosunun kopyası değil ama biraz benzeri bir logo kullansam bu karşı sitenin logom için telif hakkı doğururmu