Koding'ten 'çılgın 100 TB' haftası!
Yazılım

Koding'ten 'çılgın 100 TB' haftası!

Sizlere en son yeni arayüze geçişini haberleştirdiğimiz Koding, kısa bir süre önce oldukça ilgi çekici bir kampanya başlattı.

Yayınladığı blog yazısı ile yeni arayüze geçişini kutlamak istediklerini söyleyen Koding ekibi, kullanıcılarına 100 TB disk alanı hediye ediyor.

3 günün geride kaldığı ve bir hafta olarak planlanan -yani 4 gün daha var- kampanyaya göre platformun hali hazırdaki üyeleri login olduklarında ya da sıfırdan bir kullanıcı Koding'e kayıt olduğunda 4 GB disk alanının sahibi oluyor.

Ayrıca kullanıcıların Koding üyesi olmayan arkadaşlarını platforma davet etmeleri, ve davet ettikleri kişinin Koding üyesi olması durumunda her iki taraf da 1 GB ekstra alanın sahibi oluyor.

koding-100-tb-kampanya

83 TB alan kaldı

Koding'in 'crazy 100 TB week/çılgın 100 TB haftası' adını verdiği kampanyada, biz bu yazıyı hazırladığımız anda 83 TB'lık disk alanı kalmıştı.

Siz de kampanyaya katılmak istiyorsanız; eğer daha önce Koding'e üye olmuşsanız login olmanız, olmamışsanız da yeni bir üyelik kaydı gerçekleştirmeniz yeterli. Kampanya kapsamında üye girişi yaparak ya da üye olarak sonsuza kadar geçerli olan ve ücretsiz 4 GB alanın sahibi oluyorsunuz.

Hemen aşağıda size Koding'in yeni arayüzünün tanıtıldığı video'yu izleyebilirsiniz.

Koding ekibi ile konuştuğumuzda anlık kullanıcı sayısında ve gelen isteklerin çok ciddi boyutlarda arttığını öğrendik. Bu kampanya ile kullanıcılarına sonsuza kadar geçerli olan disk alanı hediye eden Koding, growth hacking'in güzel bir örneğini gerçekleştirmiş gibi duruyor. Kampanya sona erdiğine şirketin ulaştığı yeni kullanıcı kitlesi ve rakamlar hakkında sizlere bilgilendireceğiz.

Bu arada kampanyayı Twitter üzerinden takip etmek isterseniz #Crazy100TBWeek hashtag'ini kullanabilirsiniz.

Güncelleme: Yazıyı yayına almamızın ardından saatler sonra Koding'in 100 TB'lık disk alanını dağıttını ve kampanyanın sona erdiğini ekleyelim.

Yorumlar (8)
 1. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Sisteme GitHub uzerinden kayit oldum.

  Kayit hata verdigi halde kayit olmusum. Login kismina tikladim once giris bilgilerini isteyen pencere acildi sonra /Activity"e gecti (Hani kayit olamamistim?) Neyse asagi ineyim biraz nasil birsey dedim. ler birbirine girmis. Tasarim fail.

  Termiinal neyin nesi bi de ona tiklayayim dedim `Couldn't connect to your VM, please try again later. close this` hatasi.

  Bence daha cok yollari var. Bu haliyle bu sistem uzerinden kod yazanin Allah yardimcisi olsun :)

  1. Oğuzhan Oğuzhan

   Bende az önce üye oldum şuan çözmeye çalışıyorum söylediğiniz gibi hatalar mevcut.

  2. Hakan Torun Hakan Torun

   Dün saldırı altındaydı sanırım vmlerde sıkıntı yaşandı, koding çok başarılı bir girişim hakkını yememek lazım.

 2. Halil Halil

  valla o kadar zamandır üyeyim ne işe yarıyor bilmiyorum..Teknolojik anlamda en azından site tasarımı anlamında güzel bir site olmuş.Kodlama bilmediğimden kodlama bilen arkadaşlarıma gönderdim de bakalım onlar geri bildirim yaparsa koding hakkında biraz aydınlanırım belki

 3. Anıl Anıl

  Koding IO etkinliğinde yeni tasarımlarından ve opensource olarak sunmayı planladıkları Front end framework'unden bahsetmişlerdi. Ben oldukça başarılı buldum, ancak 100 TB haftası nedeniyle olsa gerek, yoğunluğun altında eziliyor gibiler. Eminim yakında kendine gelir.

 4. Ayhan Baris Ayhan Baris

  keşke biraz daha idealist yaşkalsalar da Türkçe dil destegi gelse, liselerde orta okullarda öğrencilere tavsiye etsek.

 5. Ekrem Ekrem

  Kötü haber, artık kalmadı :(

 6. Ahmtozdmr Ahmtozdmr

  Iyi haber tekrar başladı kampanya.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri