Teknoloji ve yazılım sektörlerinden kadınlar, 2 Mart'ta DevFest Women'da buluşuyor

Teknoloji ve yazılım sektörlerinden kadınlar, 2 Mart'ta DevFest Women'da buluşuyor

Kısaca DevFest'i bizzat Google'ın da desteklediği ve GDG'ler (Google Developer Group) tarafından organize edilen, yazılım ile teknoloji üzerinde durulan ücretsiz konferans şeklinde tarif edebiliriz.

Ülkemizde ilk olarak geçen sene düzenlenen DevFest, bu sene Kadınlar Günü nedeniyle farklı bir formata bürünüyor ve teknoloji ile yazılım sektörlerinde bulunan kadınları bir araya getiriyor.

Yalnızca kadınların konuşmacı olabileceği DevFest Women'ın kapıları erkek katılımcılar için de açık. Ücretsiz olarak 2 Mart Pazar günü Bahçeşehir Üniversitesi'nin Beşiktaş Kampüsü'nde düzenlenecek olan DevFest Women'a katılmak için şu bağlantıdan kaydınızı yapabilirsiniz.

Erkekler de katılımcı olarak etkinlikte yer alabiliyor

devfest-women-istanbul

Geçen sene İstanbul'da düzenlenen DevFest'i 1500'e yakın katılımcının ziyaret ettiğini düşünecek olursak hem boyut hem de içerik olarak bizleri büyük bir etkinlik bekliyor. Örneğin DevFest Women'da teknoloji ve yazılım sektörlerinde yer alan kadınların konuşmacıları haricinde çok sayıda stand kurulacak ve özel etkinlikler/yarışmalar da düzenlenecek.

Bu arada bir karışıklığı yer vermemek adına etkinliğe erkeklerin de kayıt olup katılabildiğini bir daha belirtelim. :)

Etkinlikte konuşmacıları olmak isteyenlerin 15 Şubat'a kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor

DevFest Women'da konuşmacı olmak isteyen teknoloji veya yazılım sektörü profesyonellerinin, başvurularını 15 Şubat'a kadar tamamlamaları gerekiyor. Etkinlikte konuşma yapmak isteyenler girişimcilik, sosyal medya, genel olarak yazılım geliştirme, web teknolojileri, mobil dünya gibi konulardan birini seçebiliyor. Detaylar ve başvuru için etkinlik sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etkinliğin sponsorları arasında başta Google ve sonrasında da Kariyer.net yer alıyor. Medya sponsoru olarak bizim de desteklediğimiz DevFest Women'ın tüm sponsorlarına şu sayfadan bakabilirsiniz. Ücretsiz olan DevFest'in biletleri yukarıda da söylediğimiz gibi cinsiyet bağımsız olarak herkese açık ve buradan edinilebiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.