Bilişim dünyasındaki gelişmeleri hukukçu gözüyle ele alacağımız HukukiWeb, ilk bölümüyle karşınızda
Webrazzi TV

Bilişim dünyasındaki gelişmeleri hukukçu gözüyle ele alacağımız HukukiWeb, ilk bölümüyle karşınızda

hukukiweb-birinci-bolumWebrazziTV'de yeni bir programla karşınızdayız. İnternet ve bilişim sektörleri büyüdükçe bu sektörlere yönelik hukuksal sorunlar, tartışmalar ve ihtiyaçlar da büyüyor.

Avukat Şebnem Ahi ve Avukat Sertel Şıracı'nın hazırlayıp sunacağı ve her hafta Çarşamba günü yayınlanacak olan HukukiWeb'de haftanını bilişim hukuku haberlerini ve dijital dünyadaki hukuksal gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Bu haftaki konularımıza geçecek olursak, Verizon'un FCC'ye karşı açtığı davayı kazanmasıyla online yayıncılıkta internete erişimde eşitliğin ortadan kalkacağı tartışmaları gündemin ilk maddesini oluşturuyor. Ardından Target'in hacklenmesiyle gündeme gelen, e-ticaret sitelerinin hacklenmesi konusunda izlenecek hukuki yöntemleri gözden geçiriyoruz. Haftanın en çok tartışılan konusunu ise programının sonuna sakladık. Yasalaşmasına kısa süre kala yeni internet yasa tasarısının özetle neler getireceğini programımızda konuştuk.

Her türlü soru ve önerilerinizi editor webrazzi.com adresinden Twitter'da ise @hukukiweb'i mentionlayarak paylaşabilirsiniz.

WebrazziTV'ye HukukiWeb'in de eklenmesiyle hafta içi her gün bir programımız oldu. Pazartesi günleri Dijital İşler, Salı Sosyal Garaj, Çarşamba HukukiWeb, Perşembe Girişim Ofisleri ve Cuma günleri Haftanın Özeti ile karşınızda olacağız. 

Yorumlar (5)
 1. Webrazzi.com dan günden güne gelişiyor.. İşte budur! programlarınızı sürekli takip eden ve sürekli yorum yapan ziyaretcinizim...

 2. Nesrin Güven Nesrin Güven

  Programın konsepti ve yapısı çok güzel, her hafta keyifle izleyeceğiz gibi.

  Ama site sahiplerinin kullanıcının gezdiği 'HER SAYFAYI' loglaması biraz saçma olmuş, hangi durumlarda buna gerek var, açabilir misiniz?

 3. Osman Tekdemir Osman Tekdemir

  Webrazzi'yi uzun zamandır takip ediyorum. Arada bir hukukla ilgili bir içerik olsaydı keşke dediğim zamanlar oldu. ABD'de teknoloji sitelerinde hemen hemen her gün bir hukuk haberi vardır, TR'de de olmalıydı. İşte şimdi bu ihtiyacı yakalamışsınız. Tebrikler.

 4. Bu program için 10 dakika az. Şunu 30 dakika yapsanız daha iyi olur.

  Tarihe not düşülsün webrazzide yaptığım ilk olumlu yorum... Biliyorum troller çokda umrunuzda değildi...

 5. Serhan Serhan

  Şertel Beyi uzun zamandır sosyal medyadan da takip ediyordum Bu konularda bilgi sahibi daha fazla avukata ihtiyacımız var.

  Program her hafta izlenir.