Hummingbird Ventures'tan yatırım alan TaxiBeat, Türkiye pazarını inceliyor

Hummingbird Ventures'tan yatırım alan TaxiBeat, Türkiye pazarını inceliyor

Sizlere daha önce Yunanistan merkezli taksi çağırma servisi TaxiBeat'ten bahsetmiştik. Hummingbird Ventures'tan aldığı 4 milyon dolar yatırım alan TaxiBeat, şu sıralar Türkiye pazarına giriş yapmak için analizler yapıyor.

Haziran ayında Aslanoba Capital'den 2 milyon dolar yatırım alan BiTaksi ile birlikte özellikle son dönemde BiTaksi'ye yerli ve yabancı rakiplerin gelebileceği söyleniyordu. Ancak BiTaksi'nin ilk olmanın avantajını çok iyi kullandığını ve tanıtım, pazarlama faaliyetlerini özellikle 'outdoor' mecrasında başarılı kampanyalar yürüttüğünü biliyoruz.

Buna karşılık aynı hizmeti sunan Yunanistan merkezli TaxiBeat, Hummingbird Ventures'tan aldığı yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 7,3 milyon dolara çıkarmış oldu.

mobile1-eng2

Taxibeat, şu anda Yunanistan’ın yanısıra Fransa, Meksika, Brezilya pazarında hizmet veriyor özellikle son yatırımın ardından Hummingbird'ün aktardığı bilgiye göre şirket Türkiye pazarına girmek için analizler yapıyor.

Türkiye pazarındaki taksi kullanım oranının ve pazar hacminin şirketin dikkatini çektiğini ancak yine de pazara giriş yapmak için araştırmalarının devam ettiğini belirten şirket bununla birlikte eğer Türkiye pazarına giriş yaparlarsa Hummingbird'ün lokal takımı kurmalarında yardımcı olacağını aktardı.

Webrazi Ödeme Sistemleri Konferansı 2013'te konuşmacılarından olan BiTaksi kurucusu ve CEO'su Nazım Salur uygulamalarının indirilme sayısının 250 bin, aylık aktif kullanıcı sayılarnın ise 150 bine ulaştığını aktarmıştı. TaxiBeat'in Türkiye pazara ile ilgili gelişmelerini takip ederek sizlere aktarıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.