Atina merkezli taksi çağırma uygulaması Taxibeat, Türkiye pazarına adım atmak istiyor

Atina merkezli taksi çağırma uygulaması Taxibeat, Türkiye pazarına adım atmak istiyor

Taksi çağırma uygulamaları Avrupa ve Amerika internet pazarında uygulanan yenilikçi mobil hizmetlerin başında geliyor. Türkiye'de şimdilik BiTaksi'nin yatırım alarak yoluna devam ettiğini biliyoruz ama görünüşe bakılırsa yeni adaylar kapıya dayanmış durumda.

Kostis Sakkas ve Nick Drandakis tarafından kurulan Atina merkezli Taxibeat, Türkiye pazarında büyümek için bir şehir yöneticisi arıyor. Linkedin'deki iş ilanına göre İstanbul ile işe başlayıp diğer şehirlere yayılmak isteyen TaxiBeat, söz konusu iş pozisyonu için 3-10 yıllık deneyimli bir isim arıyor.

İlanın giriş kısmı şu şekilde;

Taxibeat is looking for the person that will help revolutionize the taxi service industry in Istanbul!

As the Manager of Taxibeat in Istanbul, you will be part of a small team responsible for the development and growth of our business in the city. You are literally rolling out a new transportation system, with the potential to expand to other cities in Turkey.

You will be responsible for launching the service in Istanbul, will lead the sales effort towards the taxi drivers and consumers who use our mobile taxi service, drive growth and manage the local operations & support team members. You will be required to interact and communicate with ease with all parties involved in order to understand and address their questions and suggestions regarding the service.

Taxibeat'i diğer taksi çağırma girişimleri gibi, mobil uygulama üzerinden taksi çağırma ve yolculuğu puanlama gibi bilindik bir hizmet sunuyor. Taxibeat'in iOS ve Android uygulamaları var ve şimdiye kadar aldığı 3.4 milyon USD yatırımla uluslarası rekabetten çekinmiyor.

Taxibeat'in Türkiye'ye girişinin bir başka alameti de Taxibeat.com.tr adresinin Taxibeat anasayfasına yönlendirilmiş olması. Taxibeat, şu anda Yunanistan'ın yanısıra Fransa, Meksika, Brezilya pazarında hizmet veriyor ve ülkelere özel alan adı uzantılarını kullanıyor.

Dünya çapında büyüyen bir iş

Taksi çağırma işinde Avrupa ve Amerika kıtasından sonra Japonya'ya açılan Hailo Cab'in hızlı bir büyüme gösterdiğini biliyorum ama henüz Türkiye için bir pozisyon açtıklarını görmedim ve duymadım.

Rocket Internet'in bu alandaki girişimi Easy Taxi de şimdilik Türkiye için sessizliğini koruyor. Bir diğer girişim GetTaxi ise ABD, İngiltere, Rusya ve İsrail'de hizmet veriyor ve bu ülkelerin her birinde birer ofisi bulunuyor.

Türkiye'de ise BiTaksi'nin oldukça iyi gittiğini söyleyebiliriz. Bu alandaki çıkışları en hızlı şekilde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.