BiTaksi kurucusu Salur: İndirilme sayımız 250 bin aylık aktif kullanıcı sayımız 150 bine ulaştı

Webrazzi Ödeme Sistemleri Konferansı 2013'ün merakla beklenen konuşmacılarından bir tanesi olan BiTaksi kurucusu ve CEO'su Nazım Salur, BiTaksi'nin açıldığı günden bu yana geldiğimiz süreçteki gelişimi ve mevcut durumuyla ilgili bilgileri paylaştı.

webrazzi-odeme-13logoWebrazzi Ödeme Sistemleri Konferansı 2013'ün merakla beklenen konuşmacılarından bir tanesi olan BiTaksi kurucusu ve CEO'su Nazım Salur, BiTaksi'nin açıldığı günden bu yana geldiğimiz süreçteki gelişimi ve mevcut durumuyla ilgili bilgileri paylaştı.

Aldığı yatırım sonrası özellikle outdoor reklamlara ağırlık veren ve İstanbul'da neredeyse heryerde karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Bununla ilgili Nazım Salur şirketin outdoor reklam yatırımının milyon dolar seviyesinde olduğunu ve outdoor reklamlarının ilerleyen aylarda bitmeyeceğine tam aksine artarak devam edeceğini aktardı.

İstanbul'da yaklaşık 18 bin taksi ve yaklaşık 50 bin taksi şoförü olduğunu ekleyen Salur, bununla birlikte yaklaşık 4 bin adet taksiciye telefon verdiklerini aktardı.

photo 1 (1)

BiTaksi uygulamasının indirilme sayısının 250 bini geçtiğini ve indirenlerin yarısına yakınının düzenli olarak kullanmayı devam ettiğini aktaran Salur, haftalık olarak %30 büyüdüklerini bununla birlikte İstanbul'da günlük olarak 700 bin taksi yolculuğu yapıldığını paylaştı. Şu anda bu sayının %1 ine bile ulaşamadıklarını 2014 yılında ilk hedeflerinin bu taksi yolculuğunun %1'ini gerçekleştirmek olduğunu gelecekte uzun vadede %10'unu gerçekleştirmeyi planladıklarını  aktardı.

bitaksiiiiiiii

Salur, son dönemde önemli geliştirme olarak kredi kartı ile ödeme yapma seçeneğini eklediklerini belirterek, bundan çok umutlu olduklarını ve çok iyi büyüme kat ettiklerini belirtti. BiTaksi ile günlük olarak yapılan ödemelerin %15'inin kredi kartı ile yapıldığını ve  ortalama taksimetre tutarının 18 TL olduğunu kredi kartı ile günde 150-200 adet ödeme işlemi yapıldığını aktardı.

2014 yılında 1 milyon kullanıcıyı hedeflediklerini ve 2014 yılında yapılacak ödemelerde kredi kartı ile ödeme oranının %50'nin üzerine çıkmasını bekledikleri Nazım Salur'un konuşmasında aktardığı son bilgi oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.