Daybuyday, Hepsiburada'ya devredilerek kapandı
E-Ticaret

Daybuyday, Hepsiburada'ya devredilerek kapandı

2011'de özel alışveriş sitelerinin artmasıyla Hepsiburada ve Cem Hakko'nun güçlerini birleştirerek kurduğu Daybuyday.com bugün itibariyle kapandı.

Bir süredir Hepsiburada bünyesine devredileceği ve çalışanlarının geçişe başladığı konuşulan DayBuyday, bugün ana sayfasından yayınladığı mesajla sunduğu marka ve ürünlerin satışlarını Hepsiburada.com çatısı altında sürdüreceğini açıkladı.

Daybuyday, yakın zamanda alışveriş yapanların ürünün takibini yapabildiği bir şekilde ve Müşteri Destek merkezinin iletişim bilgilerini paylaşarak yayın hayatına son verdi.

Yeni bilgiler elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

daybuyday-aciklama

Yorumlar (16)
 1. bazen ne kadar güçlü olursanız olun olmuyor bazı şeyler için paradan çok RUH lazım.

 2. Güçleri birleştirerek daha çok satış yapacakları kesin.

 3. Olcay Tasdemir Olcay Tasdemir

  Hızla gelişen private shopping dünyasına tek başına dayanamadı daybuyday. Daha önce alışveriş tecrübem oldu siteden fakat hepsiburada ile daha ileri satış seviyelerine ulaşacağını düşünmekteyim.

 4. Volkan Sarı Volkan Sarı

  hepsiburada.com'un da sonu pek farklı olmayacak, bu fiyat politikası ile daha ileriye gitmeleri imkansız.

 5. Yine iyi sipariş takibi filan koymuşlar. Yakın zamanda kapanan hesapkitap'ta öyle birşey bile yoktu. Yalan oldu siparişler. 2-3 hafta sonra gönderemiyoruz, geri ödeme yapacaz filan dediler.

 6. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Evvet canlar ciğerler ;

  7 aralıkta yazmıştım daybuyday in daybyeday diyeceğini ,sektör ile ile igili güncel yazılarım ve teşhislerim var .

  Bloğum da bir de sunum var 48 saat de 500 kez filan okundu sanırım ..

  1. 7 Aralık bu öngörü için gurur duyulacak bir tarih değil sanki:)

   (Tabi 7 Aralık 2012'den bahsetmiyorsanız)

   1. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

    Tabi ki değil zaten bende bir twit ' den sonra yazdım yazımı . Ama bloğumu okumamışsınız aynur hanım :( neden üzüyorsunuz beni .

    Daybuyday den 30 kişinin iç departmanlara kaydırıldığını ben 4-5 ay önce duymuştum ama bunlar ulu orta yazılacak şeyler değildi. Birde ben ulusal bir markanın kanal yöneticisi olduğum için benim için daha zor bunlar , ikili ilişkilerim düşünüldüğünde.

    Konumuz şu ; bloğum da e-ticaret in artçılarını , gerçeklerini bildirmiştim ve öngörülerde bulunmuştum bloğumu okuduğun da durumu daha iyi anlayacaksın zaten .

    Bir site şu tarihte kapanacak diye bir öngörüde bulunmak zor değil şirketler finansal olarak batıyor ama yatırımlar ile yada sermaye gücü ile 2-3 sene daha devam edebiliyorlar yola . 10 Sene boyunca finanse edilen e-ticaret şirketleri var ve aslında matematiksel olarak batmış durumdalar, zarardalar.

    Bunlar çok uzun konular kitabıma saklıyorum , enlemesine boylamasına hepsini işleyeceğim.

  2. Mehmet Yılmaz Mehmet Yılmaz

   Sevgili Hakan

   Bence o kadar uzun uzun anlatılacak bir sey yok

   Türkiye de eticaret firmaları son 1 yıllık aylık olarak cirolarının yanlarına net karlarını( pardon zararlarını) yazsın her sey ortaya çıkar

   Oğuz Şenol vipdukkan batarken 3-5 cümle etti doğruydu.

   Herkes büyüklüğünü anlatyor.Karlılığını açıklayanı daha duymadım.

   Hodri meydan açıklasınlar son 1 yıllık ay ve ay.Herşey ortaya çıkar.

   1. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

    Sevgili Mehmet ,

    O kadar kısa kısa değil hayat. Ben nerede uzun nerede kısa konuşacağımı iyi bilirim , sap ile samanı ayırt edelim .

    Üzgünüm sende hata yapıyorsun bloğumu okumamışsın okusan hakan yalçın seninde bloğunda sayfalarca sektörü her açıdan değerlendirdiğin gibi diye başlaman gerekiyordu sevgili mehmet !

    Kaç senedir söylüyorum gerçekleri ki kaç yerden bununla ilgili uyarı bile aldım , görüşelim bir gün çay içelim yazmaktan kolum yoruluyor sonra .

    Gerçekleri görmekten kaçanları anlıyorum çünkü acı haz edilen bir duygu değil , değil mi ?

  3. Bloğunuzu okudum ve benim de içinde bizzat yer aldığım proje ve grupla ilgili yorumlarınıza inanın çok güldüm. 1984 doğumlu olduğunuzu ve sektörde olup bitenleri sadece grafiklerle yorumlayamayacağınızı, o şirketlerin yönetim kadrolarının limoncu değil size ders verebilecek bilgi ve birikime sahip insanlar olduğu gerçeğini unutup bence hiç de uygun olmayan dillerle çok bilmiş sunumlar hazırlamışsınız. Bloğunuzun her yerinde ben, benim, benim sözüm, ben bu adı koydum gibi cümlelerle zaten herkesin bildiği, söylediği, yazdığı özellikle yabancı kaynaklı site ve kitaplarda okuduğunuz sözlerle didaktik bir alemde yaşayan ayağı yere basmayan bir bloger olduğunuzu düşündüm. Üzgünüm ama daha daha çok acemi olduğunuzu kabul edip öğrenci koltuğuna oturmalısınız.

 7. Orçun Açık Orçun Açık

  Sıradaki kapanışımız da Altıncıcadde.com olur heralde. Bu siteler ilk kuruluş yıllarında yöneticilerinin iş bilmezliklerinden kaynaklı aşırı ve kontrolsüz para harcamaları, gereksiz istihdam, verimsiz iş ortamı vb. hatalarla, çok uzun vadede bile kapatamayacakları gider maliyetleri oluşturuyorlar. Yüksek ciro yapsan ne olur? zaten kar marjları çok düşük, personel maliyetlerini istesen de azaltamıyorsun ve çoktan milyonlarca lira içeri girmişsin. Geçmiş olsun.

 8. DayBuyDay benim için bir gün hepsiburada dan alışveriş yaptıktan hemen sonra beni kendisine otomatik üye yapıp spam ledigi gün bitmişti zaten.. anlayana..

 9. Seda Kınay Seda Kınay

  Merhaba aslında çok üzüldüm diyemem çalışanları dahil çok duyarsızlardı 4 ürün aldım sonuç tedarik edemiyoruz!!! Ismi duyulmamış markalove.com'da soru işaretleri oluşturmalarına rağmen müşteri hizmetleri ve sezon ürün sattıkları hatta sorunsuz beden değişimi yaptılar harikaydılar kıssadan hisse holding'group hikaye asıl olan ticari ahlak! Sevgiler.

 10. Kenan K Kenan K

  Amma da sallamışlar yahu...

  "500 binin üzerinde farklı çeşit bıdı bıdı bıdı.."

  Wallmart o kadar çeşide sahip değil breh!

 11. Hepsiburada e-ticaret mezarlığına döndü. Doğan Online'ın başarısız girişimlerinin son durağı oldu. Yeniçarşım, Daybuyday aklıma gelenler. Devamı gelir mi zaman gösterecek. Türkiye'de bazı holdingler marka yaratma ve yaşatma konusunda oldukça başarılıyken bazıları son derece başarısız.