Geleceği yazanların eğlenceli dünyası: Turkcell MİM

Geleceği yazanların eğlenceli dünyası: Turkcell MİM

Turkcell’in mobil yazılım dünyasında ülkemizden önemli projelerin çıkması amacıyla Geleceği Yazanlar projesini yaklaşık 2 ay önce duyurmuştuk. Her geçen gün büyüyen mobil pazarda önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan Geleceği Yazanlar'a bugüne kadar 8 binden fazla kişi projeye kayıt olduğunu paylaştığımız haberden sonra Turkcell mobil yazılımcıların kendi eğlenceli dünyasını oluşturduğunu paylaştı.

Geleceği Yazanlar projesine genç yazılımcıların ilgisi günden güne artarken, proje kendi ekosistemini de oluşturmuş. Yazılımcıların kodlama yaparken karşılaştıkları sorunları eğlenceli bir şekilde ifade etmelerini amaçlayan uygulama Turkcell MİM ile şimdiden eğlenceli galeriler oluşmuş.

Sosyal medyanın yeni fenomeni olan caps’ler ile yazılımcılar kendi kodlama serüveninde yaşadığı sorunları arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. En basit tabirle yazılımcıların Tumblr'ı diyebilebileceğimiz bir sosyal ağ oluşturulmuş. Yazılımcılara gy.turkcell.com.tr adresinden kendi posterini oluşturabiliyor.

Yeniden hatırlatmamız gerekirse Geleceği Yazanlar’a dahil olmak için üniversite öğrencisi olmak gibi bir şart aranmıyor yani eğitim programının kapıları herkese açık. Geleceği Yazanlar’a üye olmak için burada yer alan formu doldurmanız yeterli. Mobil yazılıma adım atmanın yanında eğlenceli bir dünyada sunan projede yapılan posterleri galeriden inceleyebilirsiniz.

turkcell-mim-galeri

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.