Doğuş Grubu gayrimenkul bilgi şirketi REIDIN ile ortaklığını açıkladı

Doğuş Grubu gayrimenkul bilgi şirketi REIDIN ile ortaklığını açıkladı

Son dönemlerde internet pazarında çeşitli yatırımlar gerçekleştiren Doğuş Grubu hatırlarsanız Mart 2012'de izinli pazarlama servisi euro.message'ın azınlık hisselerini satın alarak ortak olmuştu. Ardından Güney Koreli SK ortaklığıyla online alışveriş sektörüne giren ve n11.com'u hayata geçiren Doğuş Grubu, son yaptığı açıklama ile global olarak gayrimenkul piyasaları konusunda veri ve bilgi sağlama hizmeti veren REIDIN ile ortak olduğunu açıkladı

Şirketten yapılan açıklamaya göre bu yeni yatırımla beraber gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmak, sektörü şeffaflaştırmak ve sektör oyuncularının verimliliklerini arttırmak hedefleniyor.

2007 yılında Dubai'de kurulan REIDIN, gayrimenkul sektörünün ilk veri, bilgi ve analiz şirketlerinden biri konumunda. Şu an toplamda 10 ülkede olmak üzere yüzlerce kurumsal gayrimenkul yatırımı, finansman ve geliştirme kuruluşu ile danışmanlık şirketlerine profesyonel hizmet sunan REIDIN; Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Rusya, Hindistan ve diğer birçok gelişmekte olan ülke ile ilgili verileri müşterileriyle paylaşıyor.

"Türkiye’de endeks hizmeti verdiğimiz il sayısını yılsonuna kadar 7’den 20’ye yükselteceğiz"

Konuyla ilgili REIDIN şirketi kurucu ekibinden CEO Ahmet Kayhan'ın görüşleri ise şu şekilde:

"Gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı getirmek ve sektörün şeffaflığını, profesyonelliğini ve verimliliğini artırmak için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürürken; Doğuş Grubu gibi saygın ve güçlü bir kurum ile ortaklık kurduğumuz için çok mutluyuz.

Doğuş Grubu’nun şirketimize gösterdiği ilgi ve güven, yaptığımız işin ne kadar doğru ve gelecek vaat eden bir iş olduğunu bir kez daha kanıtladı. Doğuş Grubu’yla gerçekleştirdiğimiz bu ortaklıkla birlikte çalışmalarımızı daha da hızlandırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda, Türkiye’de endeks hizmeti verdiğimiz il sayısını yılsonuna kadar 7’den 20’ye yükselteceğiz. Ayrıca Akıllı Haritalar, yepyeni raporlama ve sektörel analiz sistemleri ve diğer çeşitli veri tabanları üzerinde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz".

Söz konusu ortaklık haberiyle ilgili olarak Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan ise tüm iş kollarında istikrarlı büyüme sağlamak için yatırımlarına devam ettiklerinin altını çizdi. Akhan, bilgi teknolojileri alanına da yoğun olarak eğildiklerini ve global olarak gayrimenkul piyasalarına odaklanan REIDIN ortaklığı ile kısa sürede şirketin en güvenilir referas olmasını hedeflediklerini söyledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.