Yeni Candy Crush'ın günlük mobil gelir hedefi 1 Milyon Dolar

Facebook'ta ilk yayınlandığı Nisan 2012'nin üzerinden yaklaşık 1,5 yıl geçen ve mobil versiyonlarının yayınlanmasının ardından da 1 yıl geçen King.com'un yıldızı Candy Crush Saga geçtiğimiz günlerde gelen yeni güncellemesiyle gelir hedefini yükseltti.

Yayınlandığı ilk andan itibaren dünyada her yaştan milyonlarca hayran kitlesine ulaşan Candy Crush Saga mobilde de aynı popüleriteye sahip olduğu tartışılamayacak bir gerçek. ''Freemium'' modelle yayında olan Candy Crush'ta kullanıcılar bölümleri daha hızlı geçmek ve ekstra özellikler kazanmak için oyun içinde satılan özellikleri satın alabiliyorlar. 27 Kasım'da gelen yeni güncellemeyle kullanıcılar 485 yeni seviveye sahip oldu.

App Store'da günlük olarak yaklaşık 70 bin indirilme ve 5,5 milyon aktif kullanıcıya sahip olan oyun Thinkgaming verilerine göre günlük olarak yaklaşık 896 bin dolar gelir elde ediyor. Şirket, Haziran ayında aldığı kararla oyun içinde reklamları kaldırarak yalnızca oyun içinden satılan ek özelliklere odaklanacağını açıklamıştı. Anlaşılan o ki mobil platformdan reklamların kaldırılması şirketi gelir bakımından geriye doğru götürmemiş bunun aksine günlük gelirini daha ileriye taşımasına yardımcı olmuş.

Yeni eklenen seviyelerle birlikte şirket özellike mobil tarafta gösterdiği başarıyı daha da ileriye taşıyarak günlük gelir hedefini 1 Milyon dolar'a çekerek birçok oyun geliştiricisinin rüyalarını süsleyen bir gelire sahip olmak istiyor. Yayınlandığı günden itibaren ''Top Grossing Apps'' (En fazla kazandıran uygulamalar/mobil) ve ''Top Free Apps'' (en fazla indirilen mobil uygulamalar/mobil) listesindeki yerini korumayı başaran ve günlük milyonlarca kişinin oynadığı oyun son açıklanan mobil gelir ve indirilme sayılarıyla koyduğu bu günlük gelir hedefine ulaşmakta zorlanacağa benzemiyor. Candy Crush Saga'nın iOS versiyonunu buradan Android versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.