Doğuş Grubu euro.message'ın azınlık hissesini satın aldı
Pazarlama

Doğuş Grubu euro.message'ın azınlık hissesini satın aldı

Türkiye’nin önde gelen izinli pazarlama servislerinden olan euro.message‘ın çoğunluk hisselerinin dünyanın önde gelen analitik ve pazarlama servisleri şirketi Experian tarafından satın alınması ile ilgili anlaşmaya varmak üzere olduğunu Aralık 2011'de sizlerle paylaşmıştık. Geçen süre içinde euro.message'ın hisse satışının gerçekleşmediği ve başka bir taraf ile görüşmelerin hızlandığı bilgisini almaya başladık.

Konuyla ilgili duyumlarımız son dönemlerde artmıştı ve Experian ile masadan kalkan euro.message'ın an itibariyle Doğuş Grubu ile anlaşmaya vardığını Rekabet Kurumu'na yansıyan bildiri ile doğrulamış olduk.

Doğuş Grubu ile euro.message'ın ortaklığı artık son viraja girdiği ve resmi kayıtlara yansıması ile de bizim açımızdan doğrulandığı için aldığımız duyumların da bir bölümünü sizlere aktarmak istiyoruz. Ama öncesinde aşağıda sizlerle Rekabet Kurumu kayıtlarına düşen bildiri metnini paylaşıyoruz.

Bildirimde bulunan taraf(lar)ın, işlemin kapsamı ile ilgili açıklamalarına aşağıda yer verilmektedir :

HEDEF MEDYA TANITIM İNTERAKTİF MEDYA PAZARLAMA A.Ş.'NİN DOĞUŞ HOLDİNG A.Ş. VE DOĞUŞ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME HİZMETLERİ A.Ş. TARAFINDAN DEVRALINMASI

Yukarıdaki işlem hakkında bilgi, belge ya da görüş sunmak isteyenler aşağıdaki elektronik formu doldurabilirler.

Önemli Not :

1) "Ad – Soyad", "T.C. Kimlik Numarası", "Telefon" ve "E-posta" bölümleri mutlaka doldurulmalıdır.

2) Girilen "Ad-Soyad" bilgisi ile "T.C. Kimlik Numarası" bilgisinin uyuşmaması halinde iletilen bilgiler dikkate alınmayacaktır.

3) Sunulan bilgi, belge ya da görüşün gizli tutulması talebi varsa, bu durum "Konu" bölümünde belirtilmelidir.

Aldığımız duyumlara dönecek olursak; Experian ile son noktaya gelen euro.message Doğuş Grubu'nun devreye girmesi ile yabancı sermayeli bir şirket yerine Türk sermayeli bir şirketle ortaklığa gitmeyi tercih etmiş. Bu anlaşma sonunda da benzer değerlemeler kapsamında Doğuş Grubu euro.message'ın azınlık hissesini satın alma kararı vermiş.

Şu an için duyumlarımız ve Rekabet Kurumu'ndaki yayın dışında kesin bilgilerimiz yok. Bu son dakika haberini gecikmeden sizlerle paylaşmak istedik ve bundan sonra gelecek açıklamaları da zaman kaybetmeden aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (5)
 1. Hotmail'ın son filtre güncellemelerinden sonra Inbox oranları ne yazık ki eskisi gibi başarılı değil. Bu bence Doğuş Gurubu için kötü bir yatırım oldu. Markalar artık Madmimi gibi data boyutuna göre fiyatlandırma yapan şirketlere yöneliyor. Euro.message gibi gönderim başı fiyatlandırma yapan şirketler ne yazık ki çok fazla tercih edilmiyor.

  Yinede umarım hayırlısı olur.

  1. Nihat İpekçi Nihat İpekçi

   Euro message benim gördüğüm kadarıyla Türkiye'de en pahalı ve en iyi mail marketing çözümünü sunan şirketi. Doğuş grubu euro message'n kazanacağı paradan ziyade iş alanı için ortak oldu.

   Türk medyasının yeni Aydın Doğan'ı olmak isteyen Doğuş grubu için mail marketing tarafında güclü bir oyuncuyla ortak olmak zekice bir yatırımdı.

  2. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   @ Mert ; Euro message izinli pazarlama yapan bir firma. Eger sen euro message dan gelen postalara izin vermissen ve guvenli gonderendeyse zaten spama dusmez, bu butun toplu mail gonderen firmalar icin gecerli. Son olarak bence Dogus grubu Euro message in veritabanin kendi kampanyalari icin kullanabilir.

 2. Kerim Kerim

  Bence Dogus en akilli yatirimlarindan birini yapti, euromessage, durusu, musterilerine verdigi deger ve bu pazarda ismini ispatlamis bir sirket olarak, bu alanda pazar lideri.. Tum firmalarin altindaki logolardan cogunlukla euromessage ismi cikiyor. pazarlama ve online stratejilerine onem veren her marka, euromessage kullanmalidir, madmimi veya diger basit cozumler uzun vadede satis cirolarini arttirmaya yaramayacak, gunu kurtaran cozumlerdir. Tebrikler euromessage ve Dogus!

 3. Alp Aysan Alp Aysan

  Euromsg sirketini iki ayri sirketim icin kullaniyorum, kendilerinde her iki fiyatlandirma da mevcut. Hem data boyutu ve gonderim sıklığına gore hem de gonderilen email adeti başina, sonuc olarak her cozumu uretip sunan bir sirket, tavsiye ederim