Doğuş Grubu euro.message'ın azınlık hissesini satın aldı

Doğuş Grubu euro.message'ın azınlık hissesini satın aldı

Türkiye’nin önde gelen izinli pazarlama servislerinden olan euro.message‘ın çoğunluk hisselerinin dünyanın önde gelen analitik ve pazarlama servisleri şirketi Experian tarafından satın alınması ile ilgili anlaşmaya varmak üzere olduğunu Aralık 2011'de sizlerle paylaşmıştık. Geçen süre içinde euro.message'ın hisse satışının gerçekleşmediği ve başka bir taraf ile görüşmelerin hızlandığı bilgisini almaya başladık.

Konuyla ilgili duyumlarımız son dönemlerde artmıştı ve Experian ile masadan kalkan euro.message'ın an itibariyle Doğuş Grubu ile anlaşmaya vardığını Rekabet Kurumu'na yansıyan bildiri ile doğrulamış olduk.

Doğuş Grubu ile euro.message'ın ortaklığı artık son viraja girdiği ve resmi kayıtlara yansıması ile de bizim açımızdan doğrulandığı için aldığımız duyumların da bir bölümünü sizlere aktarmak istiyoruz. Ama öncesinde aşağıda sizlerle Rekabet Kurumu kayıtlarına düşen bildiri metnini paylaşıyoruz.

Bildirimde bulunan taraf(lar)ın, işlemin kapsamı ile ilgili açıklamalarına aşağıda yer verilmektedir :

HEDEF MEDYA TANITIM İNTERAKTİF MEDYA PAZARLAMA A.Ş.'NİN DOĞUŞ HOLDİNG A.Ş. VE DOĞUŞ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME HİZMETLERİ A.Ş. TARAFINDAN DEVRALINMASI

Yukarıdaki işlem hakkında bilgi, belge ya da görüş sunmak isteyenler aşağıdaki elektronik formu doldurabilirler.

Önemli Not :

1) "Ad – Soyad", "T.C. Kimlik Numarası", "Telefon" ve "E-posta" bölümleri mutlaka doldurulmalıdır.

2) Girilen "Ad-Soyad" bilgisi ile "T.C. Kimlik Numarası" bilgisinin uyuşmaması halinde iletilen bilgiler dikkate alınmayacaktır.

3) Sunulan bilgi, belge ya da görüşün gizli tutulması talebi varsa, bu durum "Konu" bölümünde belirtilmelidir.

Aldığımız duyumlara dönecek olursak; Experian ile son noktaya gelen euro.message Doğuş Grubu'nun devreye girmesi ile yabancı sermayeli bir şirket yerine Türk sermayeli bir şirketle ortaklığa gitmeyi tercih etmiş. Bu anlaşma sonunda da benzer değerlemeler kapsamında Doğuş Grubu euro.message'ın azınlık hissesini satın alma kararı vermiş.

Şu an için duyumlarımız ve Rekabet Kurumu'ndaki yayın dışında kesin bilgilerimiz yok. Bu son dakika haberini gecikmeden sizlerle paylaşmak istedik ve bundan sonra gelecek açıklamaları da zaman kaybetmeden aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.