Experian euro.message'ın Çoğunluk Hissesini Satın Alıyor

Experian euro.message'ın Çoğunluk Hissesini Satın Alıyor

Türkiye'nin önde gelen izinli pazarlama servislerinden olan euro.message'ın çoğunluk hisselerinin dünyanın önde gelen analitik ve pazarlama servisleri şirketi Experian tarafından satın alınması ile ilgili anlaşmaya varıldığına dair önemli kaynaklarımızdan duyumlar aldık.

Aldığımız duyumlar euro.message ortaklığının Experian şirketlerinden CheetahMail'in Türkiye'ye açılma stratejisi çerçevesinde gerçekleşmek üzere olduğu yönünde.

Londra borsasında işlem görmekte olan Experian, CheetahMail'i 2004 yılında satın almıştı ve satın alma sonrasında CheetahMail gelirlerinin çok büyük oranda artmasını sağlamıştı.

Experian'ın euro.message hisse alımı ile ilgili henüz şirketlerden bir bilgi gelmedi ve doğrulama yapılmadı. Ayrıca resmi kayıtlara geçmiş bir bilgi de bulunmuyor. Ama euro.message'ın resmi şirketinin kısa süre önce limited şirketten anonim şirket yapısına geçmiş olmasını bu süreçte önemli bir işaret olarak görüyorum.

Experian halka açık bir şirket olduğu için büyük olasılıkla resmi süreçler tamamlandıktan sonra bir açıklama gelecektir. Ayrıca Türkiye'de şirketlerin büyüklüğü sebebiyle Rekabet Kurumu'ndan da bir onay alınması gerekecektir diye tahmin ediyorum.

Konuyla ilgili euro.message yetkilileri ile görüşüp, ek bilgiler ya da doğrulama olması durumunda gelişmeleri bu yazıda paylaşacağız.

GÜNCELLEME: Konuyla ilgili euro.message'dan açıklama geldi. Yapılan açıklamayı aşağıda paylaşıyoruz.

Pazarda bilindiği üzere yaklaşık 7 aydır Email Marketing alanında dünya lideri bir oyuncu ile Türkiye pazarında birliktelik konusunda görüşmelerimiz sürmekte. 2011 'de %75 in üzerinde bir büyüme ile son derece başarılı bir yılı geride bıraktık, 2012'nin ilk çeyreğinde dünya lideri bu oyuncu ile birlikteliğimizi duyuruyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.