İçerik üreterek satışa yönlendiren platform: Neler.com

İçerik üreterek satışa yönlendiren platform: Neler.com

İnternetin her geçen gün artan yoğunlukta kullanıyor olmasını iki temel nedene indirgersek bunlardan birincisine içerik ikincine ise içeriğe ulaşma araçları diyebiliriz. İkinci seçenek olan arama motorlarının görevlerini yerine getirdiği içeriğe ulaşabilme yönüyle ülkemizde sıkıntı olmamasına karşılık içerik üretiminde istenilen seviyede değiliz.

4 haftalık bir girişim olan Neler.com tam da kullanıcının internette merak edip arayabileceği içeriği oluşturan bir girişim. Kullanıcıların soru sorarak konu ile ilgili cevap alabildikleri Neler.com'da kullanıcılar cevaplara yorum yapmanın ötesinde konu ile ilgili ürün seçerek ilgili sayfada içerik üretebiliyor ve ürünlerin satıldığı e-ticaret sitelerine ulaşarak alışveriş yapabiliyor.

Özellikle alan adı ile dikkat çeken site, daha önce İnfrawork adında ajans kuran iki girişimci Günhan Özmen ve Nadir Altuntoprak 40.000 dolar yatırımı ile hayata geçirilmiş. Ekim ayinda faaliyete geçen Neler.com'u birlikte inceleyelim.

neler-com-ekran-goruntusuSayıları azalmasına rağmen bir dönemin önemli içerik kaynaklarını olan Forum mantığında kullanıcıların soru sorabildiği Neler.com'da cevabı bir başka kullanıcı vermiyor bunun yerine konu ile ilgili içerik yazarları cevaplıyor. Yazılı soru ve cevap kısmının haricinde Neler.com'un dikkat çeken bir noktası ise konu ile ilgili ürünlerin sayfada yer alması. E-ticaret sitelerinden toplanan ürün ile içerik ile ilgilenen kullanıcıların satın alması kolaylaştırılmış.

İçerik yönüyle kullanıcının soru sorması ile ilerleyen Neler.com'un kişiselleştirilmiş özellikleri de bulunuyor. Kendi tarzını yarat bölümü ile kullanıcılar ürünlerle kendi kombinlerini oluşturabiliyor ve paylaşabiliyor. Bir başka deyişle kullanıcılar ürünleri seçerek kendi listelerini oluşturabiliyor.

Henüz 4 haftalık olan Neler.com özgün içeriği arttıkça arama motorları üzerinden önemli trafiğe ulaşabilir. Girişimin konu ile ilgilenen kullanıcılara ürünleri göstermesi ve derin linkleme ile e-ticaret sitesine yöneltmesi ile Neler.com ilerleyen süreçte e-ticaret siteleri için önemli bir satış kaynağı olabilir.

İnternet ekosisteminin yakından tanıdığı isim olan Ersan Özer'in 2008 yılında kurduğu Uzman.tv'nin içeriğiyle internet dünyasının yeni kullanıcılar kazandığını düşündüğümüzde özgün içerik üreten her web sitelerini desteklenmemiz ve geliştirmemiz lazım. Neler.com'un özgün içerik üretmeyi sürdürdüğü sürece zamanla önemli noktalara geleceğini düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.