Finlandiya merkezli sosyal mesajlaşma uygulaması Jongla, 1.4 milyon Euro yatırım aldı

Finlandiya merkezli sosyal mesajlaşma uygulaması Jongla, 1.4 milyon Euro yatırım aldı

Finlandiya merkezli sosyal mesajlaşma uygulaması Jongla, Oy Ingman Finance ve bir grup melek yatırımcıdan toplamda 1.4 milyon Euro yatırım aldı.

Jongla'nın en önemli özelliği mesajlaşamaları mutlu ve eğlenceli ikonlar aracılığıyla yapması ve gençlere yönelik yapılandırılmış olması. Artık yeni nesil çocuklar ve gençlerin Facebook'tan sıkılmaya başladığını ifade eden araştırmalar son dönemde ortaya çıkmaya başlamış, gençlerin farklı sosyal ağlara yönelmeye başladığını sık sık duymaya başlamıştık.

Mesajlaşma uygulamaları pazarı son dönemde oldukça kızışıyor ve her geçen gün yeni uygulamalar geliyor. WhatsApp, Snapchat, Line, Viber, MesssageMe gibi uygulamaların yanı sıra, son dönemde BBM pazara giriş yapmış, BiP gibi yerli girişimler de bu alanda pastadan pay koparmak için piyasaya sunulmuştu.

Jongla'nın Finlandiya merkezli bir uygulama olması ve Finlandiya'nın mobil alandaki tartışmasız gücü sayesinde Jongla da tüm dünyada kendini geliştirebilir. Ancak Jongla'nın CEO'su Riku Salminen'in açıkladığına göre Jongla'nın amacı daha da büyük. Jongla, servislerini yapılandırmak, geliştirmek ve bölgelere yayılmak için kullanacak.

shots-of-me-cover

Gençlere yönelik sosyal ağların gelişmesine bundan sonraki dönemde de çok sık göreceğiz gibi gözüküyor. Bildiğiniz gibi çok kısa bir süre önce YouTube'dan ünlü olan Justin Bieber da, ilk yatırımını Shots of Me adlı uygulamaya yapmıştı. Gençlere yönelik bu uygulama da genç şarkıcıdan aldığı 1.1 milyon dolarlık yatırımla gençler arasında aynı Jongla gibi yaygınlaşmayı amaçlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.