Turkcell'den mobil anlık mesajlaşma uygulamalarına yeni bir alternatif: Turkcell BiP

Turkcell'den mobil anlık mesajlaşma uygulamalarına yeni bir alternatif: Turkcell BiP

Turkcell, bildiğiniz gibi uzun süredir mobil teknoloji dünyasında gerek yayınladığı uygulama ve servislerle gerekse de piyasaya çıkarttığı akıllı telefonlarla fark yaratmaya çalışıyor. Şirketin son hamlesi ise anlık mesajlaşma üzerine bir mobil uygulama yayınlamak oldu: Turkcell BiP.

Turkcell BiP'i şu an Google Play ve App Store'dan telefonunuza indirebilirsiniz.

Uygulamayı akıllı telefonunuza indirdiğinizde cep telefonu numaranızı veriyorsunuz ve ardından telefonunuza SMS olarak gelen kodu uygulamaya girmeniz bekleniyor. Üyeliğin son adımı olarak ise kullanıcı adı ve profil fotoğrafı belirlemeniz gerekiyor. Genel olarak ülkemizde de oldukça popüler olan WhatsApp'dan çok bir farkı bulunmayan BİP'te, ülkemize özgü çeşitli motiflere de ikon olarak yer verilmiş.

turkcell-bip-1

Ayrıca Turkcell BİP için bir data kampanyası da düzenleyen Turkcell, uygulamayı kullanırken harcadığınız/harcayacağınız ilk 1 GB'ı hediye ediyor. Anlık mesajlaşma uygulamalarının çoğu ile benzer özellikler taşıyan BİP'te, rehberinizde yer alan kişileri dilerseniz favori listenize ekleyebiliyorsunuz. Bu arada Turkcell BİP uygulamasını diğer operatörlerin müşterileri de sorunsuz olarak kullanabiliyor yani BİP, sadece Turkcell müşterilerine özel olarak sunulan bir servis değil.

Oldukça rekabetçi bir alan olan anlık mesajlaşma uygulamaları pazarında Turkcell; BİP'i yayınlamasıyla birlikte çok sayıda güçlü rakiple rekabet etmeye başladı. Ancak şirketin yukarıda da bahsettiğimiz gibi özel data paketi kampanyaları düzenleme, kendi akıllı telefonlarında bu uygulamaya varsayılan olarak yer verme ve çok sayıda servisini -goller cepte, NTV Haber gibi- BİP'le entegre etme gibi önemli kozları bulunuyor.

Uygulamayı bugün sessiz sedasız olarak yayına alan Turkcell'in; ilk gelen kullanıcılar ile hem arayüz hem de teknik altyapısını test etmesi, 2014 başında ise büyük reklam çalışmaları ile beraber uygulamayı tanıtması bekleniyor. Turkcell BİP ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.