BiTaksi'de kredi kartı ile ödeme dönemi başladı!
Uygulamalar

BiTaksi'de kredi kartı ile ödeme dönemi başladı!

Haziran ayında Aslanoba Capital'den 2 milyon dolar yatırım alan taksi çağırma uygulaması BiTaksi, bugün de oldukça önemli bir yeniliğin duyurusunu yaptı. İnsanların hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde taksi çağırabilmesi için yola çıkan BiTaksi ile artık kullanıcılar taksi ücretini kredi kartı ile ödeyebilecek.

BiTaksi üzerinde, MasterCard işbirliği sayesinde, taksi ödemeleri artık kredi kartıyla da yapılabilecek. Kullanıcılar kredi kartlarını sisteme sadece bir kere tanımlayacak, ardından ödeme yapmak için cüzdanlarını ceplerinden bile çıkarmadan mobil uygulama ile tek tuşla ücreti ödeyebilecek.

Bu özelliği kullanmak için Google Play ve App Store'dan BiTaksi'nin mobil uygulamasını indirmeniz/güncellemeniz ve yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi kartı bilgilerinizi bir defaya mahsus olmak üzere girmeniz yeterli. Bu iki adımın ardından BiTaksi ile çağırdığınız taksinin ücretini, kredi kartınız ile ödeyebiliyorsunuz.

Bu arada belirtmekte yarar var, ödeme altyapısı MasterCard tarafından sağlanmış olsa da BiTaksi üzerinden farklı markalı kredi kartları da ödeme yapabilecek.

600x360-a-yazili

Aldığı yatırımın da etkisiyle son dönemlerde outdoor reklamlara fazlasıyla ağırlık veren BiTaksi; kredi kartı yeniliği ile birlikte oldukça önemli bir adım atmış oldu. Yanında yeterli oranda nakit olmayan ya da nakit olarak ödeme yapmak istemeyen kullanıcılar, artık BiTaksi aracılığıyla taksilerde kredi kartı kullanabilecek.

Yayına girdiği günden beri başarılı çizgisini muhafaza eden BiTaksi ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (9)
 1. Nakit taşımayan birisi olarak efsane bir haber!

 2. Ali Haydar Ali Haydar

  Merhaba,

  Kredi kartının geçmeyen hemen hemen en önemli yerlerden birisiydi banka önünde dur para çek falan derken baya uzun sürüyordu acaba 100 TL üzeri yolculuklarda taksit yapıyolarmı :) olsa iyi fikir

  Teşekkürler,

  İyi Çalışmalar.

 3. Gerçekten attığı her adımı çok başarılı buluyorum günümüz de e-ticaret'in önü açılmış ve kullanıcı sayısı her geçen gün artarken birde böylesine bir yenilik gerçekten bravo baş tacısın Bitaksi!

 4. Nurettin Nurettin

  Ödeme kolaylıklarıyla her geçen gün eticaret müşterisi artarken rekabet ortamı kızışıyor. Kullanıcıların ve girişimlerin kazanacağı kesin.Bitakside taksi kullanıcıları için getirdiği avantaj ve kolaylıkla hem kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor hem de müşteri sayısını artırıyor. tebrikler

 5. Tebrikler, ama zamanında Vakıfbank tüm taksilere mobil pos cihazı koymuştu diye hatırlıyorum, cok fazla tutulmamıştı taksiciler tarafından, taksi şöförlerini değil taksi sahiplerini ikna etmek gerekir sanıyorum bunun aktivasyonu için.

 6. Bence zor tutar. Bir keresinde taksiciye sormuştum , bankalar araçlara pos cihazı takıyorlar siz neden taktırmadınız diye. Taksici , zaten nakit alıyorum ne gerek var ki demişti. Basit ama ezici bir cevap.. Neden alacağı aynı paranın bir de %5'ini bankaya versin ki? Neden parasını hemen almak varken bir müddet sonra alsın ki ?

  Bir de tabii fatura olayı var , firma için bineceksem mutlaka fatura almam gerekiyor.

  e-taksi uygulamasını geliştiren arkadaşlara tebrikler..

 7. Ozanevren Ozanevren

  Az önce kart ödemeli denedim, gayet başarılı. Şoför arkadaşı sorularla terlettim galiba ama detayları da merak ediyordum iyi oldu. Mastercard verdiler diyerek çıkardı kartını, 50 liralık benzin promosyonu yapılmış. Ininal kart olması dikkatimi çekti, Aslanoba effect ;)

  Sürücü uygulamasında -bitir- dediği zaman yolcuya taksimetre onayı düşüyor ve tahsil ediliyor tutar. En kısa sürede yayılmasını diler, proje sahiplerini tebrik ederim...

 8. Mesela ben 80 TL tutarinda bir yere gittim kredi kartina guvendim cebimde para yok bir baktik ki karttada limit yok! napacaz? Kartin limiti bilinmez hele birde ek kart varsa :) Bu tip senaryolar icin ne dusunuluyor acaba.

 9. Fırat Ekinci Fırat Ekinci

  Bu uygulama kesinlikle BiTaksi projesine farklı bir boyut kazandıracaktır, düşünenlere hayata geçirenlere helal olsun diyorum :)