Aslanoba Capital, görüntü işleme konusunda uzmanlaşan InfoDif'e yatırım yaptı
Yatırım

Aslanoba Capital, görüntü işleme konusunda uzmanlaşan InfoDif'e yatırım yaptı

aslanoba capital infodif goruntu isleme ankaraGerçek zamanlı arttırılmış gerçeklik hizmeti veren Infodif'e Aslanoba Capital'den yatırım geldi. Yatırım haberi Bora Uygun tarafından Twitter'da paylaşıldı ve yatırımın gerçekleştiğini öğrendik.

Kısa bir özet geçmek gerekirse; 2007 yılında Kerem Çalışkan ve Salih Eren Parlakgümüş tarafından kurulan Infodif, 2013 yılında seçilen Etohum 15 girişimlerinden biriydi. Antalya’da gerçekleşen Etohum kampı ve Startup Turkey etkinliklerinde de dikkat çekmişti.

Bora Uygun, Fırat Kalsın ve Ali Dağlı'nın da ortak olduklarını bildiğimiz Ankara merkezli girişim, ODTÜ'nün girişim hızlandırma programı TeknoJumpp ile ABD'ye gitmeye hak kazanmıştı. Aldığımız bilgiye göre Aslanoba Capital, teknolojik bir ürün ortaya koyan Infodif'e yatırım yapmış ve imzalar atılmış.

aslanoba capital infodif goruntu isleme

Predictive Video Analytics yani Tahmine dayalı Video Analizi sağlayan Capra platformu Türkiye'nin önemli savunma şirketleri tarafından kullanılmaya başlanmış. Bu teknoloji üzerine kurulan görüntülü güvenlik sistemleri konusuna odaklanacak olan şirket, aynı teknolojiyi kullanarak farklı ürünler de geliştirebilir.

Aslanoba Capital'in InfoDif'e yaptığı yatırımın detayları açıklanmazken, şirketin yatırımı ürünü geliştirmenin ve yeni ürünler hazırlamanın dışında yurtdışında da iş geliştirme faaliyetlerinde bulunmak için kullanacağını tahmin ediyoruz. İnfodif'in söz konusu geliştirmeleri yaparken TÜBİTAK'ın TEYDEB desteklerinden faydalandığını da belirtelim.

Yorumlar (6)
 1. Nurettin Nurettin

  Hasan Aslanoba bugünde yüzümüzü güldürdü :)

 2. Açıkçası e-ticaret ağırlıklı internet girişimlerinden gına gelmişti. Umarım bu tür know-how ağırlıklı teknoloji firmalarımıza yapılan daha çok yatırım haberi okuruz.

  Hayırlı olsun.

 3. Yagmur Yagmur

  Üst menüde Aslanoba diye bi yer açın ordan ayrıca takip edelim Hasan Bey'in yatırımlarını :)

 4. Mehmet Mehmet

  İyi bir ekip, Teknolojik bir ürün ve samimi bir masa, hepsi bir arada. Hayırlı olsun diyoruz. E-Ticaret gibi yatırımları okumaktan gına gelmişti. Ekonomiye innovatif katma değer katacak böyle bir girişime yatırım yapıldığı için Hasan Aslanoba'yı tekrar tebrik ediyoruz.

 5. Huseyin Huseyin

  Sayın Aslanoba'yı gerçekten tebrik ederim.

  Gelişim alanı çok açık gerçekten çok ciddi bir yatırım. Yüksek teknoloji ve satış sahası gerçekten çok geniş. Hani Türkiye'den bir teknoloji firması çıktı dediğimizde bence bu firmanın da ismi geçecek gelecekte.

  Gerçekten çok yerinde bir yatırım olmuş. Ayrıca böyle bir girişime el uzatmak ise başlı başına bir değer. Hasan beyin cidden tebrik edilmesi lazım bu son girişimle.

 6. Eren Yağdıran Eren Yağdıran

  Teknolojik altyapısı Google'ı aratmayacak bir bilişim firmasıdır.

  http://www.infodif.com/tr/teknolojik-altyapimiz