Aslanoba Capital, görüntü işleme konusunda uzmanlaşan InfoDif'e yatırım yaptı

Aslanoba Capital, görüntü işleme konusunda uzmanlaşan InfoDif'e yatırım yaptı

aslanoba capital infodif goruntu isleme ankaraGerçek zamanlı arttırılmış gerçeklik hizmeti veren Infodif'e Aslanoba Capital'den yatırım geldi. Yatırım haberi Bora Uygun tarafından Twitter'da paylaşıldı ve yatırımın gerçekleştiğini öğrendik.

Kısa bir özet geçmek gerekirse; 2007 yılında Kerem Çalışkan ve Salih Eren Parlakgümüş tarafından kurulan Infodif, 2013 yılında seçilen Etohum 15 girişimlerinden biriydi. Antalya’da gerçekleşen Etohum kampı ve Startup Turkey etkinliklerinde de dikkat çekmişti.

Bora Uygun, Fırat Kalsın ve Ali Dağlı'nın da ortak olduklarını bildiğimiz Ankara merkezli girişim, ODTÜ'nün girişim hızlandırma programı TeknoJumpp ile ABD'ye gitmeye hak kazanmıştı. Aldığımız bilgiye göre Aslanoba Capital, teknolojik bir ürün ortaya koyan Infodif'e yatırım yapmış ve imzalar atılmış.

aslanoba capital infodif goruntu isleme

Predictive Video Analytics yani Tahmine dayalı Video Analizi sağlayan Capra platformu Türkiye'nin önemli savunma şirketleri tarafından kullanılmaya başlanmış. Bu teknoloji üzerine kurulan görüntülü güvenlik sistemleri konusuna odaklanacak olan şirket, aynı teknolojiyi kullanarak farklı ürünler de geliştirebilir.

Aslanoba Capital'in InfoDif'e yaptığı yatırımın detayları açıklanmazken, şirketin yatırımı ürünü geliştirmenin ve yeni ürünler hazırlamanın dışında yurtdışında da iş geliştirme faaliyetlerinde bulunmak için kullanacağını tahmin ediyoruz. İnfodif'in söz konusu geliştirmeleri yaparken TÜBİTAK'ın TEYDEB desteklerinden faydalandığını da belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.