Infodif: Gerçek zamanlı arttırılmış gerçeklik servisi

Infodif: Gerçek zamanlı arttırılmış gerçeklik servisi

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da gerçekleşen Etohum kampı ve Startup Turkey etkinliğinin ardından akıllarda birbirinden ilginç çok sayıda girişim kaldı. Etkinlikte katılımcı ve yatırımcıların 30’un üzerinde girişimin kısa sunumlarını izleme imkanı bulmaları da büyük bir şanstı. Fakat bu sunumlarda bir kez daha ortaya çıktı ki, görüntüler kelimelerden çok daha güçlü olabiliyor.

Örneğin bu yılın Etohum 15’i içerisinde yer alan ve gerçek zamanlı arttırılmış gerçeklik (augmented reality) üzerine çalışan Infodif’in sunumunda gösterdiği demo bunun en güzel ispatlarından biriydi. Sizin de bu sayfada izleyebileceğiniz demoda, arttılmış gerçekliğin gerçek zamanlı uygulanmasının ne gibi açılımlara olanak verebileceği çok açık bir şekilde görülebiliyor.

2007 yılında Kerem Çalışkan ve Eren Parlakgümüş tarafından kurulan ve şu anda Ankara, Hacettepe Teknokent’de bulunan Infodif’in kuruluş öyküsünü Kerem Çalışkan’ın şuradaki son derece keyifli yazısından okuyabilirsiniz.

Şu anda 20 çalışanı bulunan Infodif’in arttırılmış gerçeklik ile hazırlanmış gerçek zamanlı olarak kozmetik seçimi konusunda nasıl yardımcı olabileceğini gösteren bu aşağıdaki 1 dakikalık kısa video, bu alanda ulaşılan teknolojiyi göstermek ve ne gibi fırsatlara ulaşılabileceğini ortaya koymak açısından sanıyorum son derece etkileyici olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.