ShiftDelete.Net, yeni ofisini Sakarya Üniversitesi Teknokent’te açıyor

shiftdelete-logo2005 yılında dijital yayıncılığa adım atan ShiftDelete.Net internetteki hızlı büyümesini farklı alanlarda da gösteriyor. SDN, Sakarya Üniversitesi Teknokent’deki Ar-Ge ofisiyle yeni bir büyüme sürecine giriyor.

ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan‘dan aldığımız bilgiye göre bu yeni ofiste öğrenci ve akademisyenlerden oluşacak bir ekip, şirketin yeni mobil ürün ve web servislerini geliştirmek üzere çalışacak.

Şu anda ayda 8 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği ShiftDelete.Net, bu ofiste en az 6 kişilik ekip kurmak istiyor.

Bu Ar-Ge ofisinde başta mobil uygulamalar olmak üzere yazılım, tasarım ve pazarlama alanında geliştirme yapılacak. Gelen başvurular arasından seçilecek olan öğrencilere çeşitli ücretsiz eğitimler verilecek.

Geniş bir yazar kadrosuna sahip Shiftdelete.net’in dijital dergisi SDN Teknosa Magazin’in 100 bin cihaz barajını geçtiğini sizlerle paylaşmıştık. İçerik üretiminde örnek bir büyüme sergileyen ShiftDelete.Net’in yazılım üretimi konusunda da kendini bir teknokente taşıması sanırım bu dikeyde oldukça önemli.

Aşağıda Hakkı Alkan’ın konuyla ilgili açıklamasını izleyebilirsiniz. Hem ShiftDelete.Net’i hem de Sakarya’dan internet sektörüne katılacak kişileri tebrik ediyoruz. 🙂

Yorumlar (48)

 1. Ahmet Çapur |

  Elindeki kupanın amacın anlayanlar thumbs up! 🙂

  Cevapla
 2. Hakkı Alkan’ın elinde bardak boş; süs olsun diye tutmuş elinde. 🙂

  Cevapla
 3. Bende blog açtım webrazzi.com ve shitdelete.net gibi ilerlemek için bakalım yaşım 16, 24 olana kadar hergün güncel ve özgün makaleler gireceğim girmeyede başladım 😀 Kısmet bakalım sizleride beklerim arkadaşlar siteme webyazi.com

  Cevapla
  • engin murat şahin |

   Daha çok yenisin Güven.Bir büyüğün olarak benden sana ilk tavsiyeler siteni modernize ve mobilize et en kolay ve hızlı şekilde haber güncelleyebileceğim şekile getir.
   Bunlar tabiki daha başlangıç daha çok şey öğreneceksin..

   Cevapla
   • Kesinlikle dediklerinizi yazıyorum, sitemin monil halinide kuracağım. Neden ? Artık herkes tablet veya akıllı telefonunda internette geziniyor. Mobil tarafa daha çok operasyon yapacağım… Günde en az 2 adet makale giriyorum, bu sayıyı günlük en az 4 adet yapabilirim duruma göre. Belirli makale hedefim var o hedefe ulaştığımda backlink ve seo gibi şeyler yaptıracağım. Sonra ise bu projemi paylaşmicaktım ama paylaşayım.. Gündelik hayatta her gün saat 19:15 gibi televizyonda haberler çıkıyor bende aynısı siteme uygulayacağım saat 19:00’dan sonra canlı yayın yapacağım televizyonlardaki gibi tabii biraz daha amatörce.

  • Uzun bir yol var önünde. Başarılar dilerim şimdiden. Sana ikinci bir seçenek sunalım, bilgi birikimini ShiftDelete.Net’te de değerlendirebilirsin istersen.

   Cevapla
  • İstikrar, özgünlük, niş!

   Cevapla
  • Güvenciğim, hayırlı olsun siten. Ama ilk bakışta özgün haberler değilde kopyala-yapıştır haberler gibi görünüyor. Özgünlüğe önem verirsen iyi olur. Firmalardan ürün iste ve incelemesini yap. Video incelemeler ekle. Ürünleri her yönüyle yorumla ve tavsiyelerde bulun. Yeni çıkan program sürümleri için de olabilir bu incelemeler.

   Cevapla
   • Bu haberlerin hepsi tananeb özgündür. Kopyala-Yapıştır gibi birşey söz konusu değil. Yazıları araştırdıkdan sonra kopyala-yapıştır olup olmadığına baksaydınız keşke

  • Yolun başında takılmışsın genç. Hacklemişler siteni. Bu durumda öğrenmen gereken bir şeyi daha öğrenmiş oluyorsun, sitene yazı girmek kadar güvenliğini de sağlaman önemli.

   Cevapla
   • Sormayın hocam akşam bir baktım hack ymişim ne olduysa anlamadım burdaki konuşmaları okuyan biri yaptıeminim.

  • buldunuz garibanı, hacklersiniz tabi:)

   Cevapla
   • Yeni ns adreslerinin oturmasını bekliyorum bakalım sisteme girip 7000 klasör açmışlar ve ek olarak 5542 tane mail atmışlar site üzerinden

 4. Veli Tanoğlu |

  Çalışacak öğrencilere ücretsiz eğitim ve para verilecekmiş. 2 sorum var;
  1- Kurum içi eğitimler ne zamandan beri ücretli oldu?
  2- Ne zamandan beri çalışanlar parasız çalışıyor?

  Öğrenciyiz diye bedava iş gücü gibi bakılıyor sanırım.

  Cevapla
  • Söz konusu eğitimler, kurum içi eğitimlerden daha farklı. Belli alanda uzmanlık sahibi kişilere verilen eğitimler konusunda haklısınız ancak burada bahsedilen eğitimler çok daha uzun süreli ve eğitimler.

   Cevapla
 5. Bardak eline yapışmış…

  Cevapla
 6. Arayüzüde bir taşılara bri. Joomla ile girdiler sonra çıkamadılar işin içinden. Hiç yakışıyor mu o arayüz hangi yıldayız.

  Cevapla
  • Joomla değil bu arada. CMS (içerik yönetim sistemi) bize ait bir yazılım ama tasarım konusunda haklısınız.

   Cevapla
   • Hakkı abi bir ara demo bir tasarım göstermiştin ileride değişecek tema diye o çok güzeldi ne oldu ona? Artık gerçekten şu sitenizin temasını yenileyin. Giresim gelmiyor yemin ediyorum. Hem desktop hem mobil sürümü.

   • Demo, daha sonra beğenilmedi rafa kaldırdık 🙁

 7. Hayırlı olsun, çok daha iyi yerlere gelmesi ümidiyle başarılar dilerim.

  Cevapla
 8. Mustafa Yıldız |

  Hakkı Alkan’ın kişisel sitesi: http://troy.shiftdelete.net/

  Neler anlatmış. Neler olmuş.

  Başarıları güzel ama sadece shiftdelete.net değil Türkiye’deki hiç bir online site bağımsız ve tarafsız haber yazamıyor. İlk günkü amatör ruh yok.

  Cevapla
  • Bir sitenin bağımsız ve tarafsız yazılar yazabilmesi önce ekonomik bağımsızlığını kazanması lazım. Bunun için de okuyucuların takip ettikleri sitelere para vermesi gerekiyor.

   Ülkemizde “internetteki herşey bedavadır” algısı yüzünden bu imkansız bildiğiniz gibi. Bu siteler için geriye bir tek reklamlar kalıyor. Google AdSense reklamlarındaki gelirlerin ne kadar komik olduğunu artık herkes biliyor.

   Kurumsal firmalardan veya ajanslardan direkt reklam alabilmek için ise bağımsızlıktan ödün vermek gerekiyor. Onların da zaten tek bildiği “pageview”. Bunun için de sayfaya bir auto-refresh scripti yerleştirmek ya da 1 sayfalık haberi 10 parçaya (paragrafa) bölüp okuyucuya 10 sayfa gezdirtmek yeterli.

   Şu ana kadar reklam veren herhangi bir firma veya ajansın, tekil ziyaretçi sayısını sorduğunu hiç duymadım. Ya da forum sitesi ile haber/blog sitesinin ayrı ayrı tekil ziyaretçi sayılarını. (Forumu kaldıralım bakalım geriye ne kalaacak) Ya da içeriğin kalitesini, özgünlüğünü ya da kopya olup olmadığını.

   Dolayısıyla okuyucu para vermedikten, reklam verenler kaliteli içeriği sorgulamadıktan sonra bağımsız haberden veya amatör ruhdan sözetmek çok zor ülkemizde 🙂

   Cevapla
 9. Bu kadar başarılı firma sıra beklerken haber sitesini tekno-kente almak da ne oluyor? Benzer şekilde bankalar da güya teknoloji geliştiriyorlar ve tekno-kentlerde yer işgal ediyorlar hatta kocaman binayı kiralıyorlar. Amaç tabii ki ar-ge değil asıl amaç daha az vergi ödemek. Asıl destek alması gereken küçük girişim firmaları ise kendilerini ispat edemedikleri için sırada bekliyorlar.

  Cevapla
 10. Hayırlı olsun, ses getirecek projelerinizi bekliyoruz.
  Öğrencilerin sanayi ile buluşması ülke adına kritik, üniversite hayatının daha verimli geçmesini sağlayacak projelerin artması ümidiyle…

  Cevapla
 11. Yusuf Turan |

  Şu ziyaret sayılarını anlamakta güçlük çekiyorum, 8 milyon sizce de SDN gibi büyük bir siten az değil mi?

  Cevapla
  • İşte büyük düşünen okur 🙂 heyecanlandırdınız bizi

   Cevapla
   • Yusuf Turan |

    Aslında işleri nasıl çekip çevirdiğinizi merak ettiğimden sormuştum. Sonuçta SDN’i yönetmek için küçük sayılmayacak bir ekip ve editör kitleniz var.
    Benim Kuzey Amerika hiti ile 3 milyon ziyaretçim var, tek başıma yönetiyorum projeyi. Siz 8 milyon Türk ziyaretçisi ile onca gideri nasıl ödüyorsunuz merak ediyorum doğrusu. Başarılarınızın devamını dilerim! 🙂

   • Yolun düşerse ofisimize de bekleriz 😉

    Yerinde görmüş olursun 🙂

 12. Kutsal kaseye atıfta bulunmuş olabilir, bal gibi gibi İlluminati işte 🙂

  İçerik projelerini her zaman takdir etmek gerekir. Gençleri desteklemek adına güzel bir çalışma tebrikler.

  Cevapla
 13. Ahmet Aslan |

  Güzel bir proje özellikle öğrencilere yönelik işleri her
  zaman sevmişimdir. 🙂 Ama ne yapıp edip şu anasayfadaki tasarını
  değiştirmeleri lazım. Mesela webrazzide dolaşmak hoşuma giderken
  shiftdelete de dolaşmayı bırak yazı okumayı bile sevmiyorum. Bazen
  googlede bir sorunla alakalı bir şey aradığımda forumu iş görüyor o
  kadar.

  Cevapla
 14. Bazen gerçekten çok şaşırıyorum böyle haberleri görünce.
  Zannedersin herkes iyilik meleği. Kullanıcıların deneyimlerini
  iyileştirmek için, öğrenci kardeşlerimizi eğitmek için, daha iyi
  bir Türkiye için… =) Yahu desenize şuna Teknokent’e yerleşip
  devlet desteği, KDV muafiyeti ya da iyileştirmesi alacağız. Sadece
  bunun için teknokentlerde kurulan kaç firma var..? Sadece bu
  avantajlarından ötürü kazandıklarıyla ikinci ofisi bugün açarlar.
  Yapmayın, biraz dürüst olalım.

  Cevapla
  • Merhaba Enes

   Bu konuda çok dürüstüz. Oraya yapacağımız yatırım, bahsedilen imkanlardan elde edilecek teşviklerle kıyaslanamaz bile.

   Zamanla bu konuda bize hak vereceğini düşünüyorum.

   Cevapla
   • Öğrencilerle çalışmak bence çok zor, ofiste mutlaka mezun birileri olmalı.
    Ne kadar da olsa öğrenciler arasında profesyonel düşünen, proje disiplinini bilen ve deadline a uyan bir kitleyi bulmanız gerekiyor.

    Bu arada istanbul’dan sakarya’yı yönetmek de zor bir iş.

   • Size hak vereceğim zamanın gelmesini heyecanla bekliyor olacağım. Ki o zaman gelir ve hak vermem gereken bir durum söz konusu olursa, inanın veririm.

 15. teknokentler ne yazık ki işlevinin dışına çıktı. shiftdelete.net sitesine mobil uygulaması vs. yazmak için teknokente alınıyor. o zaman sitesine mobil uygulama yapan herkes arge yapıyor, teknokentte olmalı. shiftdelete.net i beğeniyorum, takip ediyorum, eleştrim onlara değil, teknokentlerin yapısına. resmen vergi kaçırma cenneti haline geldiler.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın