iPhone ve Android için fotoğraf düzenleme uygulaması: PicLab

iPhone ve Android için fotoğraf düzenleme uygulaması: PicLab

Sizlere Nisan ayında PicLab isimli fotoğraf düzenleme uygulamasından bahsetmiştik. Mobil cihazlarda fotoğrafların üzerine basit bir şekilde yazı yazmaya ve fotoğraf düzenlemeye yarayan uygulama, ilk olarak iPhone'lar için hazırlanmıştı.

App Store'da 6 ay önce yayınlanan uygulama, bugüne kadar 3.7 milyonun üzerinde kişi tarafından indirilmiş. Geçtiğimiz hafta içinde Google Play'deki yerini de alan PicLab'ın Android versiyonunu şuradan ulaşabilirsiniz.

PicLab'ın Android versiyonu da iPhone'a oldukça benziyor. Yine oldukça tatmin edici bir kullanıcı deneyimi sunan uygulama, tasarımıyla da öne çıkıyor. Uygulamanın gelir modeli ise iPhone'a benzer olarak in-app purchase'a (uygulama içi satın alma) dayanıyor.

Yalnız uygulamayı ekibinin, uygulamanın çok sayıda Android cihazda stabil olarak çalışması için biraz daha çaba göstermesi gerekiyor. Konuyla ilgili olarak PicLab ekibinin uygulamanın zaman içinde Android platformundaki -kendi kategorisinde- sayılı uygulamadan biri olacağına dair inancı da tam gözüküyor.

iPhone ve iPad'ler için gelişmiş özellikli ve ücretli versiyon: PicLab HD

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan PicLab HD, iPhone ve iPad uyumlu. Uygulama ABD App Store'unda yayına girdiği ilk gün fotoğraf ve video kategorisinde yedinci, tüm kategorilerde ise kırk sekizinci sıraya kadar yükselmiş. Uygulamanın yaratıcılarından Sarp Erdağ ile konuştuğumuzda konuyla ilgili olarak 1 günlüğüne dahi olsa Angry Birds ve Star Wars'u geçmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

fotograf düzenleme uygulaması piclab

PicLab HD ile fotoğrafların üzerine vektörel sticker'lar eklemek ve sadece kare değil, dilediğiniz boyutlarda çıktı alabilmek mümkün. Uygulama aynı zamanda Photoshop'taki gibi layer (tabaka) mekanizmasına da sahip. Böylelikle fotoğraflara sınırsız sayıda yazı ve görsel eklemesi yapılabiliyor.

Amaç fotoğraf düzenleme konusunda en başarılı mobil uygulama haline gelmek

Sarp Erdağ PicLab ile ilgili amaçlarını şu cümle ile özetliyor: "Amacımız, PicLab'ı mobil fotoğraf düzenleme konusunda en başarılı uygulama haline getirmek ve mobil bir Photoshop yaratmak".

3.7 milyon gibi ciddi bir indirilme rakamına ulaşan PicLab'ın hem Android hem de PicLab HD versiyonları da oldukça başarılı. Erdağ'ın da söylediği gibi özellikle PicLab HD, fotoğraf düzenleme konusunda insanların iPad'lerinde tercih ettiği temel uygulamalardan biri olabilir.

PicLab ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

fotograf düzenleme uygulaması piclab hem android hem de iphone uyumlu

Son olarak uygulamanın Instagram üzerinde yaptığı yarışmaya da yer verelim. Uygulama, PicLab ile en iyi kreasyonu yapan ve bunu Instagram'da paylaşan kullanıcısına, iPhone 5C veya Galaxy S4 hediye edecek. Tüm detaylar ise burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.