Chrome kullanıcılarına sürpriz - Webrazzi Chrome eklentisi yayında!
Web Tarayıcılari

Chrome kullanıcılarına sürpriz - Webrazzi Chrome eklentisi yayında!

chrome_ext_640promoWebrazzi'nin şu anda Twitter takipçi sayısı 42.909, Facebook takipçi sayısı 49.386 ve Google Reader'ın kapanması gibi her türlü olumsuz koşullara rağmen RSS takipçi sayısı ise hala 10.000 civarlarında. Kısacası Webrazzi okuyucuları olup biteni anında öğrenmek istiyorlar ve özellikle de son dakika haberleri gibi hassas konularda herkesten önce bu haberi öğrenmek ve alıp sosyal medyada paylaşmak istiyorlar.

En önemli istatistik ise Webrazzi'nin son 30 günlük ziyaretlerine baktığımızda Chrome kullanıcısı oranı %62. Kısacası, Webrazzi'nin bir Chrome eklentisine ihtiyacı olduğuna karar verdik ve an itibariyle sizlerle bu uygulamayı paylaşıyoruz. Ben sözü biraz daha uzatabilirim o yüzden siz beni beklemeden hemen Webrazzi Chrome eklentisini buradan indirebilirsiniz. :)

Eklenti an itibariyle Google Chrome Web Store'da yayına alındı. Henüz aramalarda çıkmıyor ama direkt URL ile eklentiyi indirebiliyorsunuz.

chrome_ext_1280

Webrazzi haberlerinden anında haberdar olabileceğiniz, son 10 haberi hemen Chrome üzerinden listeleyebileceğiniz bu küçük, sade ve çok faydalı uygulamayı hemen tarayıcınıza ekleyebilirsiniz hatta bence yazının bu bölümüne gelene kadar kurmuş bile olduğunuzu zaten düşünüyorum...

Dürüst olmam gerekirse biz kendi içimizde yaklaşık 1 haftadır kullanıyoruz ve bayıldık!

Ekibimizin değerli ismi, tüm arayüz ve PHP kodlarımızın mimarı Serdar Öztürk'e de Webrazzi Chrome uygulamasını çok hızlı hayata geçirdiği için teşekkür ediyoruz. ;)

Yorumlar (12)
 1. iphone uygulamanızı da kullanıyorum, eklenti de güzel oldu.

  şunlar olsun isterdim;

  yeni makale girildiğinde üst köşeden bildirim gelse

  yada

  en son okuduğumuz makalelerin üstüne yenileri eklendiyse köşesine küçük bir alan açılarak numara halinde gösterilse..

  yine...

  makaleye tıklayınca webrazzi yerine özet olarak yine o alanda gösteriliyor olsa ve devamını okumak için link verilse hiç fena olmazdı.

  r10'un uygulamasında mevcut bunlar, uygulaması sourcode olarak github'da var, wp'ye uyarlanabilir. Suanki hali basit, güzel ama basit kaçmışsınız. Aynı yapıya sahip bir eklentiyi sourcode haliyle 14 yaşında bir webmaster kardeşimiz wmaracında paylaşmıştı. Linkini vermeyeyim, google'dan wmaraci chrome eklentisi v1 diye aratırsanız bulabilirsiniz.

  Puanladım, hayırlı olsun.

 2. Ben de RSS ile sitenizi takip edenlerdenim. Geçen hafta RSS'leri özet halinde yayımlayıp bu hafta tekrar tam yazıya ulaşmaya izin verdiğiniz için teşekkürler.

  1. Aslında o bir hata oldu. :/ Yoksa tam metni kapatmak istememiştik. RSS'imizde bir sorun oldu ve onu çözmek için çalışırken özet metne çevirdik sonra işler karıştı falan filan, uzun hikaye... :) Yani, istemeyerek kısa süre tam metin veremedik RSS'ten ama sonra düzelttik. Geçici problemden dolayı kusura bakmayın.

 3. Mert Özsoy Mert Özsoy

  Emeği geçen herkese teşekkürler. Android uygulamasınıda kullandım firefox eklentisi çıakrsa onuda kullanmayı düşünüyorum :)

  Bu arada bir çalışma yürüterek webrazziye özel bir rss programı yazmak isterim izninizle?

 4. Cemal Gürsel Cemal Gürsel

  Go Serdar Go!

 5. Beğendim ve bununla birlikte 1 tekil kullanıcı kaybettiniz.Başlıklara bakmak çoğu gün yeterli olacaktır.

 6. Çağrı Akyol Çağrı Akyol

  Biz R10'da Chrome eklentisi yaptık ve çok faydasını gördük. Webrazzi için büyük bir artı olmuş çünkü çok ihtiyacım vardı böyle bir eklentiye. Malum Google Reader kapanması ile diğer servislerin aynı kalitede servis verememesi Webrazzi'yi takip etmemi güçleştiriyordu. Umarım daha geliştirilier, hayırlı uğurlu olsun..

 7. Emirhan Emirhan

  beğendim emeğiniz için teşekkürler, gün için de kolayca başlıkları kontrol ediğ ilgimi çeken makalelere hızlı bir şekilde ulaşacağım, güzel oldu :)

 8. Buna benzer bir eklentiyi hatta arkadaşların öneride bulunduğu şekilde GMail Checker gibi, tarayıcı açıldığında okunmamış yeni yazıların adetini ikonun sağında gösterebilen bir eklentiyi daha chrome extension yeni duyrulduğunda Webrazzi için yapıp eğer istemezsenin kaldırabilirimdiye webrazzi'ye bir mail atmıştım kimsenin iplemediğini görünce de kaldırmıştım.

 9. Yusuf Yusuf

  Uygulama gayet yararlı fakat eksik gördüğüm bir noktayı belirtmek isterim. Sağ altta bildirim şeklinde çıkan notification a tıklayıp yazıyı okuduktan sonra sağ üstteki ikonda yer alan okunmamış haber sayısından düşme olmamaktadır. Bu konu bilinçli bir şekilde yapılmış bir özellik midir ?

 10. Mehmet Mehmet

  Çok güzel ama chrome kullanmayanlar ne yapacak neden firefox için yok?

 11. Webrazzi'nin Chrome eklentisi harika oldu. Güncelleme paketinde bir düzenleme talebim var. Masaüstü uyarıcısı bir süre sonra kaybolmalı. İş sırasında tüm yazıları da zamanında okumak mümkün değil. Zaten barda okunmamış haber sayısını görüyoruz.

  Teşekkürler.