Yeni iPhone’un tanıtılmasına bir aydan az zaman kaldı
Arama
Mobil

Yeni iPhone’un tanıtılmasına bir aydan az zaman kaldı

iPhone 5SApple’ın merakla beklenen yeni iPhone’u Haziran ayında duyurması bekleniyordu fakat bu beklentiler karşılığını bulamadı. Aslında Tim Cook da söylentilerin ortaya çıkmasının ardından kullanıcıların sonbaharı beklemesi gerektiğinin ipuçlarını vermişti. Cook’un işaret ettiği dönem oldukça geniş bir aralık ama AllThings D’nin haberine göre yeni iPhone sonbaharın başlarında, 10 Eylül’de resmen duyurulacak.

10 Eylül’de özel bir etkinlik ile duyurulması beklenen iPhone 5S ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de Apple’ın yeni nesil işletim sistemi olan iOS 7. Şu ana kadar sadece konuyla yakından ilgili olan geliştiricilerin beta sürümünü test etme imkanı bulduğu iOS 7 ile ilgili merak edilen tüm detayları sizlerle paylaşmıştık.

10 Eylül’deki etkinlikte ise Apple’ın duyuracağı yeniliklerin iPhone 5S ile sınırlı kalmayacağı söyleniyor…

Her ne kadar iOS 7’de son derece radikal bir tasarım değişikliğine gidilmiş olsa da, işletim sistemine eklenmiş çok büyük yeni özelliklerden bahsetmek mümkün değil. iTunes Radio önemli bir yeni özellik olarak sayılabilir, bunun dışında kullanımı kolaylaştıran yeni özellikler de eklenmiş olacak. Eylül’de etkinlikte iOS 7’nin bunların ötesinde yeni özelliklere kavuşması ise çok yüksek bir ihtimal gibi görünmüyor.

Etkinliğe iPhone 5S ile birlikte damgasını vurmasını beklenen diğer bir ürün ise ucuz iPhone’lar. 2009’dan beri bahsedilen ama ancak bu yılın başlarında somutlaşmaya başlayan ucuz iPhone konusunda, sızan bazı fotoğraflar da çok konuşulmuştu. İddialara göre 10 Eylül’de artık bu ucuz iPhone’larla resmen tanışacağız.

Eğer AllThings D’nin iddiaları doğruysa yeni iPhone’nun resmen açıklanmasına 1 aydan az zaman kalmış durumda. Peki sizin iPhone 5S, ucuz iPhone ve iOS 7 ile ilgili beklentileriniz neler?

Yorumları GösterYorumlar Gizle (10)
 1. mustafa öztürk dedi ki:

  bence bukadar sık yeni model çıkarması apple’ın artık önlenemz çöküş sürecine girdiğinin göstergesi gibi, bkz. osmanlı, bkz. Nokia hep böyle bir panik hafasının ardından çöktü 🙂

  1. Umut Akyol dedi ki:

   Osmanlı’yla alakasını merak ettim. 🙂

  2. isa koç dedi ki:

   Kafan iyi galiba. Osmanlı’nın her sene yeni versiyonu mu çıkıyordu da çöktü. Bu örneğe Osmanlı’yı katmanız yoksa bir hazımsızlık örneğin mi?

   1. mustafa öztürk dedi ki:

    Osmanlı örneğini mizah olsun diye yazmıştım, lakin her padişah yeni bir versiyondur, yeni bir güncellemedir illaki bağlantı kurmak isterseniz.

  3. Zahid dedi ki:

   Örnek olarak Osmanlı’yı verince iyi güldüm. Allah da sizin yüzünüzü güldürsün. 🙂

 2. Mustafa Hanlı dedi ki:

  Muhtemelen tasarımda bir değişiklik olmayacak, esas değişiklik iOS 7 ile olacak kanaatindeyim,

 3. Nurettin dedi ki:

  Bu kadar çok model çıkarması pek iyi değil aslında

Bir Yorum Yazın