Gripati'nin yeni oyunu Dolmuş Driver, App Store'da yerini aldı

Gripati'nin yeni oyunu Dolmuş Driver, App Store'da yerini aldı

Daha önce Sosyal Garaj'da konu ettiğimiz Gripati'nin yeni oyunu Dolmuş Driver, App Store'da yerini aldı. Geçen hafta sonuna doğru iPad'ler için yayınlanan oyunun iPhone versiyonu da bugün itibariyle App Store'da yerine almış. Android versiyonu ise kısa süre içerisinde yayında olacak.

Bakırköy-Taksim, Beşiktaş-Taksim ve Kadıköy-Taksim güzergahlarında üç farklı dolmuş şoförünü canlandırdığınız oyunda, en çok aslına uygun Türkçe seslendirmeler dikkat çekiyor. :)

Oyunun başlamasıyla birlikte "Arka taraf biraz sıkışalım, 50 TL göndermiştim para üstü gelmedi, evladım yavaş!" gibi klasik dolmuş muhabbetlerinin havada uçuştuğu oyun oldukça eğlenceli olmuş. Sonsuz bir düz yolda diğer arabaların arasından hızla geçtiğimiz dolmuşumuzda, duraklardan yolcuları da toplamanız gerekiyor.

dolmus-driver-5

Yayınlanmasının üzerinden kısa bir süre geçen Dolmuş Driver şimdiden oyun sitelerinin ilgisini çekmiş gibi görünüyor. IGN ve TouchArcade'de yeni çıkan oyunlar arasında yer verilen Dolmuş Driver'ın oldukça başarılı olacağını düşünüyorum. Bize özgü bir hikayeyi konu alması sebebiyle geniş kitlelerin sempatisini kazanabilecek olan oyun Unity ile oldukça başarılı bir şekilde geliştirilmiş.

Dolmuş Driver, Doğukan İbrahimoğlu ve Emre Pehlevan tarafından kurulan Gripati'nin yayınlanmış beşinci oyunu, daha öncesinde Corridor Fly'ı sizlere tanıtmıştık. Etohum'un 2013 40 listesinde yer alan Gripati kurucularıyla Etohum yatırımcı görüşmelerinde tanışmıştım, ancak o günki sunumlarından sonuç alınamamıştı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafindan sağlanan Tekno Girişim sermaye desteğiyle kurulan şirketle bu oyunun ardından yatırım için görüşmek isteyenler olacağını tahmin ediyorum. :)

Yaklaşık bir haftadır iPad versiyonu yayında olan Dolmuş Driver  2500 indirilmeye ulaşmış. Bugünden itibaren iPhone versiyonuyla da yayında olan oyunun nasıl bir grafik izleyeceğini hep beraber göreceğiz. iPhone'lar için 1.79 TL, iPad için ise 3.59 TL'den fiyatlanan Dolmuş Driver,  yerel bir tad arayan oyuncuların ilgisini çekeceğini tahmin ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.