Tasit.com, yeni iş ortakları ve yan siteleriyle büyümeye devam ediyor
Yenilikler

Tasit.com, yeni iş ortakları ve yan siteleriyle büyümeye devam ediyor

tasit-com partner sitelerHaziran ayında Aslanoba Capital'den 2 milyon dolar yatırım alan araç ilan sitesi Tasit.com, daha önce paylaştığımız iş ortaklıklarının sayısını giderek büyütüyor.

Nisan 2012'de 11 iş ortağı bulunan Tasit.com, bugün gelinen noktada 60 iş ortağına ulaşmayı başarmış. Bu iş ortakları arasında haber siteleri ve portalların yanısıra otomobil siteleri de bulunuyor ve aldığımız bilgiye göre Tasit.com ilanları neredeyse tüm Türk internet kullanıcılarına ulaşıyor.

Bunu durumu doğrulayabilecek iş ortaklarına baktığımızda ise MSN, Samanyoluhaber.com, Haberler.com, Akşam Gazetesi, Zaman Gazetesi, İnternethaber.com ve yerel gazete haber sitelerinin arasına Star, Milliyet, Vatan, İnternethaber sitelerinin de eklendiğini görüyoruz. milliyet.com.tr araba ilan tasit.com

Tasit.com’un kurucusu Birol Kabakoğlu'ndan aldığımız bilgiye göre 2013 sonu için hedeflenen iş ortağı sayısı 50 imiş. Şu an iş ortağı sayısı 60'a ulaşmış bulunuyor ve sırada bekleyen bir o kadar iş ortağı adayı var. Yani hedefin geçileceğini söylemek mümkün görünüyor.

Tasit.com'a paralel yeni siteler

İş ortaklarından gelen trafiğin 3 milyon sayfa gösterimini geçtiğini söyleyen Birol Kabakoğlu'ndan Tasit.com'un alt sitelerle de paralel bir büyüme gösterdiğini öğrendik. Bu kapsamda 20'den fazla otomobil markası için 2elopel.com, 2elaudi.com gibi  markaya özel ikinci el ilan sitesi hazırlanmış ve bunlar da Tasit.com'a trafik sağlıyor.ikinci el araba opel ilanlari

Tasit.com'un bu büyüme çabasının yeni sermaye kaynağıyla birleşmesi sanırım önümüzdeki döneme oldukça olumlu şekilde yansıyacaktır.

Yorumlar (15)
 1. Bence Türkiye'de yeteri kadar büyüdü, biran önce yurtdışına açılması gereken projelerden biridir.

  1. Hatta uzaya bile çıkabilir. O kadar büyüdü. 2ElUFO.com yapsınlar süper tutar.

  2. Durum "nasıl büyürüz çabalarını" gösteriyor. Sen hiç 2elsahibinden.com sitesi gördün mü mu hiç? Bence ucuz işler peşindeler.

   1. Sitelerine eşitli yollardan hit çekmek için yan siteler yapmanın nesi yanlış? Nesi ucuz iş?

 2. Recep Özer Recep Özer

  Bu tür çalışmalar görmeye alışık olmadığımız çalışmalar. İlginç geldi demeki içeride gazete kökenli bir var bu gazeteleri işe dahil ediyor. Bakılacak olunursa mantıklı bir çalışma gibi. En azından ilan veren için süper.

  Gazete kökenli bir olmasa bu işi yapmak bence imkansız. Kimse ilgilenmez.

  1. Dostum, bu işi yapan gazete kökenli birisi değil, harcanabilir ekstra "para." Daha önce de yazmışlardı, diğer ilan sitelerinden farklı hiçbir hizmeti olmayan bu site, aldığı parayı şimdilik bunlara harcıyor. Kalanını ne yapacağını göreceğiz.

   1. @Onur Kesinlikle yorumunuza katılıyorum. Sahibinden.com'a rakip olamayacakları çok aşikar genede çok zorluyorlar Aslanoba'nın en kısa zamande ROI kurtarıp çıkması lazım ama zor. İdealistliklerini beğeniyorum yanlız, yılmadan zorluyorlar ancak çok geç kalmadılar mı?

 3. Tasit.com ile bu haber siteleri arasında ne gibi bir anlaşma var? Kim kime ne kadar ödüyor aceba?

 4. Dairenet Dairenet

  Kullanıcılara ulaşmayı güzel yerden yakalamışlar. Milyonlarca liralık reklam verseler bu kadar kişiye ulaşamazlarda sanırım. Acaba iş ortaklarına para ödüyorlar mı?

 5. Dairenet Dairenet

  Kullanıcılara ulaşmayı güzel yerden yakalamışlar. Milyonlarca liralık reklam verseler bu kadar kişiye ulaşamazlardı sanırım. Acaba iş ortaklarına para ödüyorlar mı?

 6. hayırlı olsun büyümüş demek. peki ben niye bir kere bile kullanmadım bu siteyi. 14 senedir internet kullanıyorum. sayfa gösterimi hiçbir şey ifade etmez. ziyaretçi geliyormu ve ne kadar duruyor. bende sahibinden.com hemen hemen bütün gün açık ve sırf geyiğine bile olsa bir şeyler bakıyorum. duygusal bağı 10 milyon dolar para da harcasan sağlayamazsın. üzgünüm.

 7. 60 değil 600 tane olsa ne fark eder, 25+ ortaklı bir şirketten söz ediyoruz. Boşa emeğe yazık. İlanlardan para kazanamıyorlar sanırsam siteyi reklama boğmuşlar.

  Küçük Bir Öneri;

  Sitenizde ki logonun altında yer alan en iyileri arıyoruz kısmını kaldırın. Ziyaretçinin kafasında soru işareti getirmekten başka bir şey değil.

 8. Tolga Çolak Tolga Çolak

  Tasit.com çok efor sarfediyor ama, insanların alışkanlıklarını kıracak hamleler atamıyor. Çok kullanışlı ve yeni birşeyler bulamıyor. O yüzden yakında lav edilir. Haberi görünce tasit.com u tekrar biraz inceledim. Sahibinden markasının daha yanına yanaşamamış, o kadar süreçte.. İlanlara bakıyorum, 4-5 tane galeri den başka ilan giren bile yok. Çok olumsuz, gönül isterdi ki sahibinden.com un tekeli kırılsın. Ama tasit.com bu haliyle para harcamaktan başka mesafe kat edemez. Mantıklı adımlarla ilerlemiyor demek istediğim

 9. Çok büyümüşler doğru ancak yine de sahibinden.com olamıyorlar. İsimlerini bilen yok nerdeyse.