Artık Borsa İstanbul'u Google Finans'ta takip edebileceksiniz
Finans

Artık Borsa İstanbul'u Google Finans'ta takip edebileceksiniz

borsa istanbul google finansTürkiye'nin ekonomik alandaki büyüme hızı Brezilya ve Çin gibi ülkelerle dünyanın gündeminde. Bu da ülke borsasını küresel yatırımcıların ilgi alanı haline getiriyor. NASDAQ'ın yeni adıyla Borsa İstanbul’a stratejik ortak olmasından sonra yeni bir gelişme de Google'ın finans servisi tarafında yaşanıyor.

Google Finans (Google Finance) olarak bilinen ve bir çok ABD, Avrupa ve Asya borsalarını takip edebildiğimiz hizmet, artık Borsa İstanbul'u da kapsamı içine alıyor. IST:ŞİRKETKODU şeklinde arama yaparak aramalarınıza sonuç alabiliyorsunuz.

google finans turkiye borsa istanbul

Geçtiğimiz haftalarda Amerika dahil olmak üzere 24 borsanın yönetildiği NASDAQ'ın Borsa İstanbul ile anlaşma imzalaması bu gelişmenin temel nedeni sayılabilir. İki borsa arasındaki nihai anlaşmalar Eylül ayında imzalanacak ve Türk şirketleri daha fazla yatırımcı önüne çıkaracak. Borsa İstanbul'da halka açık şirketleri Google Finans'ta görebilir, hisse değişimlerini anlık olarak takip edebilir hatta IFTTT ile özel alarmlar kurabilirsiniz. Örneğin ben Facebook hisselerinin 25 doların altına düşmesini bu şekilde takip ediyor ve anlık olarak haberdar alabiliyorum. :) Bu arada Türkiye ile birlikte artık Brezilya, Tayland, Avusturya ve İsviçre borsaları da Google Finans'a ekleniyor.

Yorumlar (6)
 1. Fatinho Fatinho

  Peki Facebook hisselerin 25 doların altına düşünce ne yapıyorsun ?

 2. Bora Yalçın Bora Yalçın

  parça parça açılıyor sanırım kullanıcılara Türkiye borsalar listesindeki ülkelerde yok henüz benim hesabımda

  1. Webmaster Webmaster

   Harika bir hizmet olucak anlaşılan.

 3. Gökhan Gökhan

  Verilerin 15 dakika gecikmeli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

 4. gün geçtikçe tekelleşmeye başlıyor bu google amca da e biz napıcaz hangi sektöre giricez .

 5. Altay Bilgin Altay Bilgin

  Sanırım 2013 yılı içerisinde ülkemizde ekonomik anlamda gelişen en güzel olay; Borsa İstanbul'un bu denli agresif bir politika ile yaygınlaşmaya gitmesi oldu. Bu işlemlerin sonucunda artık dünyada ülkemiz borsasını bilmeyen yok.