Sanal dünya Yoğurtistan e-ticaret mağazalarıyla yeniden yayında

Sanal dünya Yoğurtistan e-ticaret mağazalarıyla yeniden yayında

Eğer en az 3 yıldır Webrazzi'yi takip ediyorsanız Yoğurtistan'ı hatırlarsınız. Yoğurt Bilgi Teknolojileri'nin geliştirdiği 3 boyutlu sanal dünya birkaç hafta önce kapılarını açtı, sonra daha gelişmiş haliyle daha geniş bir kitlenin kullanımına sunuldu.

Yoğurt BT kurucusu ve CEO'su Cemil Türün'ün paylaştığı bilgilere göre kullanıcıların 3 boyutlu karakterlerle canlandırıldığı Yoğurtistan dünyası artık 25 mağazayla sosyal etkileşimi e-ticaretle birleştiriyor.

yogurtistan 3 boyutlu oyun

Facebook hesabınızla giriş yaptıktan sonra oluşturulan karakterinizle 5 farklı meydanda gezinip, diğer kişilerle sohbet edebiliyor, tavla oynayabiliyor ve açık olan mağazalardan alışveriş yapabiliyorsunuz.

Genel olarak akıcı bir kullanım sunan uygulamada Yoğurtistan'ın kendine ait mağazaları da dikkat çekiyor.

yogurtistan 3 boyutlu

Mobil sürümünün bir kaç ay sonra hazır olacağını öğrendiğimiz Yoğurtistan'da sağlıklı şekilde vakit geçirebilmeniz için tarayıcınızda güncel Adobe Flash sürümü olması gerekiyor.

Yoğurtistan'ın geleceği ise hem Facebook üzerindeki e-ticaret uygulamalarının hem de EA Games'in Sim Social'ı kapatması bakımından akılda soru işaretleri oluşturuyor. Geleceğin neler getireceğini bekleyip görelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.