Sanal dünya Yoğurtistan e-ticaret mağazalarıyla yeniden yayında

Sanal dünya Yoğurtistan e-ticaret mağazalarıyla yeniden yayında

Eğer en az 3 yıldır Webrazzi'yi takip ediyorsanız Yoğurtistan'ı hatırlarsınız. Yoğurt Bilgi Teknolojileri'nin geliştirdiği 3 boyutlu sanal dünya birkaç hafta önce kapılarını açtı, sonra daha gelişmiş haliyle daha geniş bir kitlenin kullanımına sunuldu.

Yoğurt BT kurucusu ve CEO'su Cemil Türün'ün paylaştığı bilgilere göre kullanıcıların 3 boyutlu karakterlerle canlandırıldığı Yoğurtistan dünyası artık 25 mağazayla sosyal etkileşimi e-ticaretle birleştiriyor.

yogurtistan 3 boyutlu oyun

Facebook hesabınızla giriş yaptıktan sonra oluşturulan karakterinizle 5 farklı meydanda gezinip, diğer kişilerle sohbet edebiliyor, tavla oynayabiliyor ve açık olan mağazalardan alışveriş yapabiliyorsunuz.

Genel olarak akıcı bir kullanım sunan uygulamada Yoğurtistan'ın kendine ait mağazaları da dikkat çekiyor.

yogurtistan 3 boyutlu

Mobil sürümünün bir kaç ay sonra hazır olacağını öğrendiğimiz Yoğurtistan'da sağlıklı şekilde vakit geçirebilmeniz için tarayıcınızda güncel Adobe Flash sürümü olması gerekiyor.

Yoğurtistan'ın geleceği ise hem Facebook üzerindeki e-ticaret uygulamalarının hem de EA Games'in Sim Social'ı kapatması bakımından akılda soru işaretleri oluşturuyor. Geleceğin neler getireceğini bekleyip görelim.