Video tabanlı yemek dergisi Panna 1.35 milyon dolar yatırım aldı
Yatırım

Video tabanlı yemek dergisi Panna 1.35 milyon dolar yatırım aldı

iPhone ve iPad için çıkan video tabanlı yemek dergisi PannaAnthem Ventures'dan 1.35 milyon dolar yatırım aldı.

Bu tur yatırımda liderlik eden Anthem Ventures ile birlikte Lerer Ventures, Crosslink Ventures, Maveron, Advancit Capital, RSL Venture Partners, Launchpad LA, BoxGroup ve melek yatırımcılar Rick J. Caruso, Ken Siskind, Jay Livingston, Dan Rose, Aaron Schiff, David Levy de yatırımcı olarak yer aldı.

Son dönemde mobil ortamda yer alan yemek tarifi uygulamaları oldukça popüler. Aynı şekilde ülkemizden de bu tarz yemek tarifi uygulamalarını görüyoruz. Son dönemde haberini aldığımız aylık yemek ve yaşam dergisi Tabule Dergi iPhone ve iPad için yayına girdi. Bununla birlikte Türkiye AppStore'da yeme/içme kategorisinde ilk sıralarda bulunan Tarif Küpü uygulaması da yenilendi.

screen1

Yemek tarifi kategorisi internette ziyaretçi bulmakta zorlanmayan kategorilerden biriydi. Bunun duyulmasıyla birlikte çok sayıda yeni site bir anda ortaya çıktı. Bu tip sitelerde özgün içerik yaratanlar tabii ki her zaman bir adım öne çıksa da kopyalama olayları da çokca yaşandı. Halen sıcaklığını koruyan yemek tarifi kategorisinde  video tabanlı platformların eski sitelere oranla bir adım öne çıkacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar (14)
 1. Haluk Çetin Haluk Çetin

  Panna Sitesini incelediğimde Daha çok iPad kullanıcılarına yönelik olduğunu gördüm. Açıkca söylemek gerekirse video tabanlı Yemek tarifi veren bir site iPhone üzerinden pek kullanışlı olarak izlenemez kanısındayım, mutfağınızda bir tarifi yapamak isterseniz iPad ekranı bu iş için çok daha uygun olacaktır. iPhone uygulaması bilgiye ulaşamak açısından verimli olabilir ama uygulama açısından o kadar da kullanışlı olacağını zannetmiyorum. Eksi olarak gördüğüm bir nokta da bence büyük bir eksik sitelerinde direk olarak video tariflerine ulaşamıyorsunuz illaki mobil veya iPad olması da bence negatif bir yaklaşım olmuş.

 2. Sabri Kacabilir Sabri Kacabilir

  Teknoloji nereye giderrse gitsin, her zaman yiyp icecegiz.

 3. Engin Murat Şahin Engin Murat Şahin

  Çok yakında HTML 5 ile ilgili ücretli ve ücretsiz 4 farklı ( HTML5 Web, HTML5 eğlence oyun, HTML5 Mobil, HTML5 eş-zamanlı uygulamalar )online kitap , e-kitap ,

  ipad ve iphone uygulama sitemiz yayına başlayacaktır.En yeni HTML5 kaynaklarını ve bilgilerini bizimle takip edebilirsiniz....

 4. www.yemekneredeyenir.com u farkettim biraz önce twitter'da, web sitelerine baktığımda Denizli'den çıkış yapmış bir yatırım baya hoş ve güzel tam bir e içerik olmuş yeni bir firma ama ileride güzel yerlere geleceğine eminim bu arada tavsiyem acilen mobil uygulamalarını yayınlamaları yatırımcıların ilgisini çekecektir.

  1. yemeksepeti 'nin tasarımını birebir kopualamasaymış iyiymiş...

  2. Gökhan Gökhan

   Sitenin sizin ya da bir tanıdığınızın olduğu o kadar belli ki, kurduğunuz cümleleri keşke göndermeden bir kez daha okusaydınız.. Karşınızda ilkokul çocukları yok, durduk yere sitesini öven ve çaktırmadan da acaba bir yatırım alabilir miyim diye sotede bekleyen inanın sizin gibi yüzlerce girişimci var ama bu tip taklit siteler hiç bir zaman bir yerlere gelemedi ve gelemeyecekte.. O yüzden daha akıllı planlama ve reklamlarla farklı çalışmalarınızı bekliyoruz.. :)

   1. Valla bu bahsi geçen siteyle bir alakam yok ama, bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar gibi olmuş sizinki. bol şans

  3. Ahmet kardeş, sen bi gez gel biz buradayız :) twitter'da fark etmiş de denizliden çıkmışmış :) yazdığın yorumun konu ile uzaktan yakından alakası yok hepsini herşeyi bir kenara bıraktım, mevcut index sayfası ile dünyanın sırrını da verse bu site ikinci sayfa gösterimini yapmadan kapatırım ki kapattım da.

   Denizli'den çıkış yapmış genç arkadaşlara tavsiyem "tam bir e içerik" olan sitelerine bir miktar para harcayıp özgün bir tasarım yaptırmaları, yoksa teşbihde hata olmasın daha çok dayak yerler :)

   1. alakam yok dedikçe halen alaycı şekilde ( bir şeyden anladığınızı da sanmıyorum) yazıyorlar, siz daha iyisini yapın sizi de destekleyelim.

 5. Yemek sepetini andiriyor site ama inceledim alakasi yok, franchising den catering e her sekilde hizmet vermeye baslamislar hem online siparis yok restoran yellowpage yemekneredeyenir.com yollari acik olsun biraz daha kendilerine ozgun tasarima gecerlerse daha iyi olur gibime geldi dusunce guzel..

 6. Arkadas buraya kimse yorum yapmasin bir tek siz yapin, her yoruma bir kulp bulun al bende yaziyorum, kesin benide bir sekle sokarsiniz,

 7. Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan ise çamur atar.

  1. seyfi, veli, ahmet aynı kişi.

   yorumlarda yazıdaki sitenin adı geçmiyor. korsan reklam yaptı adam :)

 8. inceledim siteyi oldukça güzel ve işlevsel bir site olmuş ülkemizde böyle bir site yapılsa acaba tutar mı?