Video tabanlı yemek dergisi Panna 1.35 milyon dolar yatırım aldı

Video tabanlı yemek dergisi Panna 1.35 milyon dolar yatırım aldı

iPhone ve iPad için çıkan video tabanlı yemek dergisi PannaAnthem Ventures'dan 1.35 milyon dolar yatırım aldı.

Bu tur yatırımda liderlik eden Anthem Ventures ile birlikte Lerer Ventures, Crosslink Ventures, Maveron, Advancit Capital, RSL Venture Partners, Launchpad LA, BoxGroup ve melek yatırımcılar Rick J. Caruso, Ken Siskind, Jay Livingston, Dan Rose, Aaron Schiff, David Levy de yatırımcı olarak yer aldı.

Son dönemde mobil ortamda yer alan yemek tarifi uygulamaları oldukça popüler. Aynı şekilde ülkemizden de bu tarz yemek tarifi uygulamalarını görüyoruz. Son dönemde haberini aldığımız aylık yemek ve yaşam dergisi Tabule Dergi iPhone ve iPad için yayına girdi. Bununla birlikte Türkiye AppStore'da yeme/içme kategorisinde ilk sıralarda bulunan Tarif Küpü uygulaması da yenilendi.

screen1

Yemek tarifi kategorisi internette ziyaretçi bulmakta zorlanmayan kategorilerden biriydi. Bunun duyulmasıyla birlikte çok sayıda yeni site bir anda ortaya çıktı. Bu tip sitelerde özgün içerik yaratanlar tabii ki her zaman bir adım öne çıksa da kopyalama olayları da çokca yaşandı. Halen sıcaklığını koruyan yemek tarifi kategorisinde  video tabanlı platformların eski sitelere oranla bir adım öne çıkacağını söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.