Viber masaüstü bilgisayarlar için uygulamalarını yayınladı

Viber masaüstü bilgisayarlar için uygulamalarını yayınladı

Sesli görüşme ve mesajlaşma servisi sunan Viber önemli bir hamlede bulunarak masaüstü bilgisayarlar için uygulamalarını yayınladı. Windows ve Mac kullanıcıları için yayınlanan Viber uygulamasıyla birlikte kullanıcılar artık Viber arkadaşlarıyla masaüstü bilgisayarlarından sesli ve yazılı görüşmelerini gerçekleştirebilecek.

Viber'ın masaüstü sürümünü kullanabilmek için kullanıcıların akıllı telefonlarına Viber'ın yüklü olması gerekiyor. Akıllı telefonlarla eşleşen masaüstü uygulamayla birlikte kullanıcılara bir doğrulama SMS'i gönderiliyor. Bu kod girildikten sonra kullanıcılar masaüstünde Viber kullanmaya başlayabiliyor.

viber-webrazzi-test

Viber 200 milyon kullanıcıya ulaştı

Uygulamayla hemen hemen benzer arayüze sahip olan Viber'ın masaüstü uygulamasının sol tarafında bulunan düğmelerle tüm fonksiyonlara ulaşmak mümkün. Uygulamayı bilgisayarımıza kurduktan sonra hem sesli hem de görüntülü birkaç test gerçekleştirdik. Şunu belirtelim ki; sesli konuşma, yazışma ve fotoğraf gönderme gibi özellikler oldukça başarılı bir şekilde çalışıyor.

Viber, masaüstü hamlesiyle stratejik bir hamle gerçekleştirmiş oldu. Şirketin en yakın rakibi WhatsApp'ın CEO'su Jan Koum, geçen ay servisin mobil olarak kalacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra Viber'ın böyle bir adım atması ücretsiz mesajlaşma servisleri pazarında kıyasıya mücadelenin boyut değiştireceğini gösteriyor.

Öte yandan Viber'dan kullanıcı rakamlarına dair bilgiler de paylaşıldı. Barselona'da düzenlenen 175 milyon kullanıcıya ulaştığı açıklanan Viber, şu an itibariyle 200 milyon kullanıcı sayısını geçmiş durumda. Yani Viber, hemen hemen 2 aylık bir zaman zarfında 25 milyon kullanıcıya sahip olmuş durumda.

Viber, kuşkusuz çok farklı bir kullanıcı kitlesine hitap etmeye başlayacak. Açıkçası Viber'ın kullanıcı sayısı bakımından büyümesinin oldukça hızlanacağını düşünüyoruz. Yeni kullanıcı kitlesiyle tanışan Viber'ın gelecekte ne gibi hamleler yapacağını merakla bekliyoruz.

Viber'ın Windows uygulamasını buradan Mac uygulamasını ise buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Viber ekibinin konuyla ilgili hazırladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.