Gezisitesi.com'un çoğunluk hissesi eski Turizm ve Kültür Bakanı Bahattin Yücel tarafından satın alındı

Gezisitesi.com'un çoğunluk hissesi eski Turizm ve Kültür Bakanı Bahattin Yücel tarafından satın alındı

Türkiye'de online seyahat ve tatil organizasyon acentesi şirketleri arasında yer alan Gezisitesi.com, Doğan Online bünyesinde bulunuyordu. Aldığımız duyumlara göre Gezisitesi.com'un çoğunluk hissesi eski Turizm ve Kültür Bakanı Bahattin Yücel tarafından alındı.

Aldığımız ilk bilgilere göre Bahattin Yücel'in Gezisitesi.com'un yüzde 70'lik hissesini satın aldığını paylaşalım. Satın alma miktarıyla ile ilgili şu anda başka bir rakam bilgisi verilmediği için paylaşamıyoruz.

1996-1997 yılları arasındaki dönemde Turizm ve Kültür Bakanlığı görevini devralan Bahattin Yücel, bakanlık görevi dışında bir Turizm şirketiyle sektörde bulunuyordu. Ancak şu anda bu şirketin aktif olmadığını paylaşalım.

Eski Turizm ve Kültür Bakanı Bahattin Yücel
Eski Turizm ve Kültür Bakanı Bahattin Yücel

Aldığımız bilgilere göre Yücel, şu anda Trump Towers'ta bulunan Gezisitesi.com'un ofisini Elmadağı'nda bulunan kendi ofisine taşımayı planlıyor. Şirketin yöneticileri arasına ise Bahattin Yücel'in oğlu Oğul Deniz Yücel de katılacak.

Yaklaşık 6 yıl önce kurulan Gezisitesi.com, 2011 yılında köklü bir değişikliğe giderek yenilenme sürecine girmişti. Bu dönemden sonra site, 100 binden fazla yurt dışı oteli sayısına ulaşmıştı.

Doğan Grubu son dönemlerdeki internet hamleleriyle dikkat çekiyor. Uzun zamandan beri konuşulan İdefix'in de bünyesinde bulunduğu EBİ'nin satın alma süreci geçen ay tamamlanarak açıklanmıştı. Paylaşılan rakamlara göre Doğan Grubu, 11.5 milyon TL bedel ile EBİ'yi satın aldı.

Konuyla ilgili bilgiler elimize ulaştıkça haberi güncelleyerek paylaşmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.