x

Gezisitesi.com’un çoğunluk hissesi eski Turizm ve Kültür Bakanı Bahattin Yücel tarafından satın alındı

gezisitesi-com-bahattin-yucel-logoTürkiye’de online seyahat ve tatil organizasyon acentesi şirketleri arasında yer alan Gezisitesi.com, Doğan Online bünyesinde bulunuyordu. Aldığımız duyumlara göre Gezisitesi.com’un çoğunluk hissesi eski Turizm ve Kültür Bakanı Bahattin Yücel tarafından alındı.

Aldığımız ilk bilgilere göre Bahattin Yücel’in Gezisitesi.com’un yüzde 70‘lik hissesini satın aldığını paylaşalım. Satın alma miktarıyla ile ilgili şu anda başka bir rakam bilgisi verilmediği için paylaşamıyoruz.

1996-1997 yılları arasındaki dönemde Turizm ve Kültür Bakanlığı görevini devralan Bahattin Yücel, bakanlık görevi dışında bir Turizm şirketiyle sektörde bulunuyordu. Ancak şu anda bu şirketin aktif olmadığını paylaşalım.

Eski Turizm ve Kültür Bakanı Bahattin Yücel

Eski Turizm ve Kültür Bakanı Bahattin Yücel

Aldığımız bilgilere göre Yücel, şu anda Trump Towers’ta bulunan Gezisitesi.com’un ofisini Elmadağı’nda bulunan kendi ofisine taşımayı planlıyor. Şirketin yöneticileri arasına ise Bahattin Yücel’in oğlu Oğul Deniz Yücel de katılacak.

Yaklaşık 6 yıl önce kurulan Gezisitesi.com, 2011 yılında köklü bir değişikliğe giderek yenilenme sürecine girmişti. Bu dönemden sonra site, 100 binden fazla yurt dışı oteli sayısına ulaşmıştı.

Doğan Grubu son dönemlerdeki internet hamleleriyle dikkat çekiyor. Uzun zamandan beri konuşulan İdefix’in de bünyesinde bulunduğu EBİ’nin satın alma süreci geçen ay tamamlanarak açıklanmıştı. Paylaşılan rakamlara göre Doğan Grubu, 11.5 milyon TL bedel ile EBİ’yi satın aldı.

Konuyla ilgili bilgiler elimize ulaştıkça haberi güncelleyerek paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (13)

 1. hayırlı olsun. İşin ehli kişilerin elinde çok büyürler.

  Cevapla
 2. Çok başarılı bir site olmadı hiç bir zaman ben en fazla 650 bin civarı bir paraya satın alınmıştır diye düşünüyorum zaten fazlasını hakeden bir site olamadı umarım gerektiği başarıya ulaştırırlar doğan online bunu başaramadı…

  Cevapla
 3. sayın bakanı kutluyorum. iyi bir yatırım olmuş e-ticaret ülkemizde her ne kadar son yıllarda çok büyümüş olsada bence hala alınacak çok yol var ve çok çok daha büyüyecektir. yeni ve genç nesille de birlikte bu alana olan ilgi hergün artıyor bu tarz sitelerde hem günümüzde iyi işler yapıyorlar hemde gelecekte çok daha iyi noktalara varacaklardır. mantıklı bir yatırım olmuş tekrar tebrikler

  Cevapla
 4. Eh artik doya doya `gezer` sayin bakan!

  Cevapla
 5. İşin uzmanı yatırımcıların elinde daha da değerlenecek bir girişim Gezisitesi.com… Hayırlı uğurlu olsun.

  Cevapla
 6. Ahmet Turan |

  “Turizm ve Kultur Eski Bakani” olacak, dikkat…

  Cevapla
 7. Webrazzi, “hayırlı olsun” türü yorumları yayınlamaya devam edersen yakında komik sahibinden.com ilanlarına dönüşmeye başlarsın haberin olsun. Haberin niteliğine göre bir yorum yazamayacak kişilerin de çıkıp çıkıp “hayırlı olsun” diye yazmaları da ayrı bir konu ama sen yayınlarına dikkat etsen iyi olur.

  Cevapla
  • Peki sizin gösterdiğiniz bu hassasiyeti buraya gelen ziyaretçilerde bir yorum yazdım onuda yayınlamadılar diye ayrı bir ilgisizlik görüp terk edebilirler buda ayrı bir ziyaretçi deneyimi olayı sonuçta ?

   Burada toplam 7 yorum var, bir iki tanesin hayırlı olsun içersin çok sorun mu olur ki ?

   Hani bu açıdan bakıldığında sizin yorumunuzda konuya bir açıklık bir boyut kazandıran yorumlardan değil hani.

   Ben böyle eleştirel yorumdan sonra, gezi sitelerinin piyasa değerleri, son dönemdeki trafik trendleri, bu yöndeki yeni yatırımlar ve global düzeyde gerçekleşen birkaç satın alma örneği vermenizi beklerdim açıkçası.

   Biraz hoşgörülü olmakta, insanları olduğu gibi anlayıp biraz daha şans vermekte fayda var diye düşünüyorum.

   Cevapla
 8. Eyüp Karadoğan |

  Tatil siteleri tatil ile ilgili ürünler de pazarlama. Bu nu yaptıklarında cirolarını çok daha fazla arttırabilirler.

  Cevapla
 9. Sn eski bakanimiza hayirli olsun. Demek ki turizm kanina islemis. Internet altyapisi iyi bir siteyi almis.ben sahsen siteyi begenmiyorum o ayri bir konu.

  Cevapla
 10. Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra personeline hiçbir ödeme yapmadı. 2 aydır maaş almayan çalışanlar kendine iş aramaya başladı. Bazıları işten çıkartıldı. Umarım Doğan Online eski çalışanlarına sahip çıkar. “sayın” bakan, bakanlık tecrübelerini konuşturuyo!

  Cevapla
 11. nedense artık kapatılmış

  Cevapla

Bir Cevap Yazın