YouTube İş Ortaklığı Programı'na katılan ilk spor kulübü Galatasaray oldu
Eğlence

YouTube İş Ortaklığı Programı'na katılan ilk spor kulübü Galatasaray oldu

Sizlere kısa bir süre önce YouTube İş Ortaklığı Programı'dan bahsetmiştik. Henüz tanıtımı yapılan program, ülkemizde aktif olarak kullanılmaya başlanmadı. Daha önce Dailymotion ile çalışan Galatasaray ise programa katılan ilk spor kulübü olduğunu açıkladı. Başka bir kulüp veya şirket programa katıldığını açıklamadığı için aslında ilk olarak da söyleyebiliriz ancak yapılan açıklamada spor kulübü olarak belirtilmiş.

Youtube.com/Galatasaray adresinden yayın yapacak olan Galatasaray, kanalın açılışını ise bugün (5 Mayıs Pazar) saat 18.00'daki Gripin konseri ile yapıyor. Galatasaray'ın bugün oynayacağı Sivasspor maçı öncesi stad dışına kurulacak bir alanda gerçekleşecek olan konser, Galatasaray'ın YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak.

Daha önce 1 seneyi aşkın bir süre için yukarıda da söylediğimiz gibi Dailymotion ile çalışan Galatasaray, bu anlaşma sonrasında tamamen YouTube'a geçiş yapacak. Aldığımız bilgilere göre çok yakın bir süre içinde GSTV'nin canlı yayını da YouTube platfromuna taşınıyor.

Dailymotion ile yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede 12 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan Galatasaray, GSTV canlı yayınlarında da zaman zaman anlık olarak 50 binin üzerinde bir kitleyi ağırlamayı başarmış.

Bu rakamların YouTube'a geçişin ardından daha da artmasını tahmin etmek güç değil. Galatasaray'ın platfrom değişikliğinin ardından canlı yayın ve düzenli içeriklerin yanında çok çeşitli kampanya ve özel hazırlanmış içeriğe imza atması da muhtemel. Dolayısıyla söz konusu anlaşma; hem Galatasaray, hem de YouTube tarafından oldukça mantıklı duruyor. :)

Google'ın sahibi olduğu YouTube ile iş ortaklığına giden Galatarasay daha önce de Yandex ile GSYandex arama motorunu hayata geçirmişti. Bu arada son birkaç maçtır Foursquare üzerinde çeşitli kampanyalara imza atan sarı kırmızılı ekibin ABD'li şirketle yakın zamanda çok daha önemli ve büyük çaplı işbirliklerine de imza atacağı yönünde çeşitli duyumlar alıyoruz. Ülkemizde daha önce Turkcell'le ciddi işbirliğine giden Foursquare'in, Galatasaray ile yakınlaşması konusundaki gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

 

Yorumlar (8)
 1. Matematiktv Matematiktv

  2 yıl meke verdiğim ücretli üyelikle yürüttüğüm projeme açmış olduğum kanalda devam etmeyi düşünüyorum.Bu amaçla hemen bir kanalda ben açtım:

  http://www.youtube.com/user/MatematikTV

  Bu adresi

  http://www.youtube.com/MatematikTV

  şeklinde ben de aktif edebilirim sanırım.

  Çözum? Birazda bu konularda bir yazı hazırlasanız.

  1. Yakın zamanda iş ortaklığı programı genel katılıma açılacak. Detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

   http://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=tr&answer=72851

  2. hocam, adım adım bu işe nasıl başlayacağımızı anlatırmısınız. rica ediyorum.

   * yotube ile bağlantı kurmak lazım mı?

   *nasıl kanal açabiliriz?

   *hiçbir eleme olmadan herkes bir kanal açabilir mi?

   vs.

   lütfen hocam...

   sizi seviyoruz...

 2. Ali Horuz Ali Horuz

  Galatasaray, Ünal Aysal yönetimi ile birlikte her alanda güzel bir ivme yakaladı. Bu kadar geniş bir vizyona sahip olmak her kulübün yapabileceği iş değil.

  Asıl konuya gelecek olursak, Youtube, üyelerinin eklediği videolardan para kazanmasını sağlayan sistemi hala aktifleştirmedi ama sanırım yakın zamanda o da aktif olacak. Uzun zamandır Türkiye'ye reklam gösterimi yoktu bu birkaç gündür gösterim tekrar başladı ama para kazandırmıyor. Bunu durumla ilgili geniş bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?

 3. Volkan Yılmaz Volkan Yılmaz

  Gerçekten yakışır ilk olmak.

  Youtube'un bu işi Türkiye'de herkesi sevindirir hem kullanıcıları hem üreticileri çünkü en iyisi.

 4. YouTube'un Türkiye'ye girişi çok gecikti aslında...

  1. Matematiktv Matematiktv

   Evet hem de çok ama...İşin kötü tarafı;FATİH projesi gibi büyük bir projeyi başlatan MEB hala ayak diretiyor!

 5. Hüseyin Kırkık Hüseyin Kırkık

  galatasaray denince dünyada akıllar türkiye gelir türkiye denince de akıllara galata saray gelir ne mutluyumki ben canımı verecek kadar galata saraylıyım hrks iyi geceler