YouTube İş Ortaklığı Programı'na katılan ilk spor kulübü Galatasaray oldu

YouTube İş Ortaklığı Programı'na katılan ilk spor kulübü Galatasaray oldu

Sizlere kısa bir süre önce YouTube İş Ortaklığı Programı'dan bahsetmiştik. Henüz tanıtımı yapılan program, ülkemizde aktif olarak kullanılmaya başlanmadı. Daha önce Dailymotion ile çalışan Galatasaray ise programa katılan ilk spor kulübü olduğunu açıkladı. Başka bir kulüp veya şirket programa katıldığını açıklamadığı için aslında ilk olarak da söyleyebiliriz ancak yapılan açıklamada spor kulübü olarak belirtilmiş.

Youtube.com/Galatasaray adresinden yayın yapacak olan Galatasaray, kanalın açılışını ise bugün (5 Mayıs Pazar) saat 18.00'daki Gripin konseri ile yapıyor. Galatasaray'ın bugün oynayacağı Sivasspor maçı öncesi stad dışına kurulacak bir alanda gerçekleşecek olan konser, Galatasaray'ın YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak.

Daha önce 1 seneyi aşkın bir süre için yukarıda da söylediğimiz gibi Dailymotion ile çalışan Galatasaray, bu anlaşma sonrasında tamamen YouTube'a geçiş yapacak. Aldığımız bilgilere göre çok yakın bir süre içinde GSTV'nin canlı yayını da YouTube platfromuna taşınıyor.

Dailymotion ile yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede 12 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan Galatasaray, GSTV canlı yayınlarında da zaman zaman anlık olarak 50 binin üzerinde bir kitleyi ağırlamayı başarmış.

Bu rakamların YouTube'a geçişin ardından daha da artmasını tahmin etmek güç değil. Galatasaray'ın platfrom değişikliğinin ardından canlı yayın ve düzenli içeriklerin yanında çok çeşitli kampanya ve özel hazırlanmış içeriğe imza atması da muhtemel. Dolayısıyla söz konusu anlaşma; hem Galatasaray, hem de YouTube tarafından oldukça mantıklı duruyor. :)

Google'ın sahibi olduğu YouTube ile iş ortaklığına giden Galatarasay daha önce de Yandex ile GSYandex arama motorunu hayata geçirmişti. Bu arada son birkaç maçtır Foursquare üzerinde çeşitli kampanyalara imza atan sarı kırmızılı ekibin ABD'li şirketle yakın zamanda çok daha önemli ve büyük çaplı işbirliklerine de imza atacağı yönünde çeşitli duyumlar alıyoruz. Ülkemizde daha önce Turkcell'le ciddi işbirliğine giden Foursquare'in, Galatasaray ile yakınlaşması konusundaki gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.