Windows 8 için Skype uygulaması güncellendi

Windows 8 için Skype uygulaması güncellendi

skype windows 8 uygulamasiİşletim sistemleri içinde pazar payını yükseltmeye başlayan Windows 8, olmazsa olmaz uygulamalarından biri olan Skype'ı Windows 8 kullanıcıları için de güncelledi.

Bu hafta başında Windows 7 için bir güncelleme yayınlayan Skype, Windows 8 kullanıcıları için de yayınlandı ve yeni uygulamada 'Video Messaging' (video mesajlaşma) özelliği geldi.

Bu özellik video mesaj kaydınızı çevrimdışı kullanıcılara gönderebilmenize imkan tanıyor.  Böylece görüntülü mesajlaşmadan kopmadan Skype deneyimini yaşamış oluyorsunuz.

Yenilenen Skype uygulaması bazı iyileştirmeler ve hata çözümleri de içeriyor.

skype windows 8 uygulaması microsoft

Gönülülerin 9 ülkenin diline tercüme ettiği Skype uygulamasının Türkçe dil seçeneği sunup sunmadığından ise emin değiliz ama mevcut Skype uygulamasının Türkçe dil seçeneğine sahip olması bu ihtimali güçlendiriyor.

Birinci çeyrekte gelirlerini yüzde 23 artıran Microsoft, 10 Mayıs 2011'de Skype'ı 8.5 milyar dolara satın almıştı ve yatırımın geri dönüşü için Skype'a gereken özeni göstermesi gerekiyor. Microsoft kısa süre önce Outlook'a dahili Skype araması yapma özelliğini eklemişti.

İlgilenenler için Skype'ın Twitter üzerinden paylaştığı 1 aylık ücretsiz Premium hesap duyurusunu da sizlere aktaralım. Ben Paypal ile kullandığımda abonelik başlatmış oldum ve 1 Euro ödedim. Eğer devam etmek istemezseniz üyeliğinizi iptal etmeniz gerekiyor. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.