Artık Webrazzi PRO'da üye olmadan arama yapabilirsiniz!
Genel

Artık Webrazzi PRO'da üye olmadan arama yapabilirsiniz!

Dijital sektörün veri ihtiyacını karşılamak için çıktığımız yolda, hafta başında Webrazzi PRO'yu yayına alarak önemli bir adım attık.

İçerisinde çok sayıda kategori ile bağlantılı yüzlerce veri ve sektör profesyonelleri için özel olarak hazırladığımız notları bulunduran Webrazzi PRO'ya, açılışa özel olarak 799 TL + KDV yerine 399 TL + KDV ödeyerek bir yıllık üye olabilirsiniz.

Webrazzi PRO'da arama yapın!

Bugün sizlere duyurmak istediğimiz yeniliğe gelecek olursak. Yapısı gereği demo hesabına çok uygun olmayan PRO'da artık okuyucularımız üye olmadan önce aradıkları verilerin olup olmadığını görebilecek. Ana sayfa ve diğer alt sayfalarda sağ üstte bulunan arama kutusunu kullanarak Webrazzi PRO arşivinde dilediğiniz veriyi arayabilir, sağ tarafta yer alan bölümden ise etiketlere göz gezdirebilirsiniz.

Aşağıda ekran görüntüsünü de görebileceğiniz gibi örneğin mobil bankacılık şeklinde bir arama yaptığınızda, Webrazzi PRO'da bulunan 73 farklı içeriğe ulaşabiliyorsunuz. Başlıklara tıkladığınızda ise içeriği görebilmeniz için ya üye girişi yapmanız ya da kayıt olmanız bekleniyor.

webrazzi-pro-arama Örnek bir "mobil bankacılık" araması

Webrazzi PRO hakkında hemen aşağıda bulunan tanıtım video'sunu izleyerek ya da Nedir Sayfası'nı ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (10)
 1. Özgür Özgür

  Öğrencilere indirim olsa tadından yenmez.

 2. Tek rapor satışı yok değil mi?

  Not: Yazıyı okumadım :)

  1. Hayır şu anda sistemde rapor satışımız bulunmamakta, ancak olduğu zaman WPRO üyelerine özel indirimler vb özellikler tanınabilir.

 3. Yavuz Erdun Yavuz Erdun

  Arama yapabilmek cok iyi

 4. Yüksel Gök Yüksel Gök

  Örnek için kitap yazdım.Sektörle ilgili tek haber D&R idefix i 11.5 Milyon TL ye satın aldı yazıyor.Birincisi satın almayı D&R değil DOL yapacaktı.2. bildiğim kadarıyla satın alma hala gerçekleşmedi. 3. DOL satın almadan vazgeçmek üzere olduğunu duydum. 4. fiyat 11.5 Milyon TL değildi 18-20 Milyon TL arasındaydı..Arama motorunu açtığınız iyi olmuş lakin içeride kendi sektörüyle ilgili birşey olduğunu düşünen insanları en azından bir süpriz bekliyor olmuyacak.Eğer sektörün kitap ise sadece bu haberi okuyacaksın..

  1. Sırasıyla cevap verecek olursam 1.şirket Doğan Medya Grubu iştiraklerinden biri olan D&R tarafından satın alındı. Konunun detayları haber içerisinde yazıyor.

   2.Satın alma sonlandı imzalar atıldı. Biz de konuyu şurada açıklamıştık https://webrazzi.com/2013/04/17/dogan-idefix/)

   4.Fiyat bilgisi KAP'a yapılan resmi açıklamayla duyuruldu. 11.5 milyon TL'dir. http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=274547

   Kitap sektörüyle ilgili sistemde henüz yeterli bilgi olmadığı doğrudur. Elimizden geldikçe hızlı bir şekilde her alandan bilgilerle sistemi doldurmaya çalışıyoruz.

   1. Peki icinde yeterince bilgi olmayan (Hazir olmayan) bir sistem icin neden bu kadar yüksek rakamlar talep ediyorsunuz?

    1. Yeterince bilgi olmadığını söylemedim. Bizim sektörün ilgilendiği ekosistemlerle ilgili oldukça fazla ve yeterli veriler vardır ancak bir sonraki safhada daha genel bilgileri de sisteme ekleyeceğiz. Yıllık üyeliği aylık rakama böldüğünüzde ücretin yüksek olmadığını düşünüyoruz. Böyle bir bilgi bankasını güncel olarak el altında tutulması bizce bundan daha değerlidir.

   2. Sizin bahsettiginiz isin ticaret tarafi. Bu ücreti aylik olarak bölersek 33 liralik bir mebla ortaya cikar ancak siz üyelerinize aylik, 3 aylik yada kullanim kadar ödeme üyelik opsiyonu sunmuyorsunuz. Neden? Cünkü üyenin iceriye girip bir ay boyunca 33 lira karsiligi tüm veriyi istedigi gibi elde edebilecegini biliyorsunuz ve bu isinize gelmiyor ama belki kullanici olarak benim o zaman zarfinda üretilmis olan veriye ihtiyacim var ve 400 liram yok. Kullanici sayet sizin dediginiz gibi güncel veriyi elinin altinda tutmak istiyorsa size aylik olarakta pekala ödeme yapabilir. Belki sistemi bu ay kullanicam ama önümüzdeki 5 ay kullanamiycam, peki o 5 aylik sürede size ödedigim ücretin mantigi ne? Sizin ki insanlari yillik olarak sögüslemek ve isinizi garantiye almak. Yurt disinda isleyen sistemlerde yillik ücretlendirme göremezsiniz cünkü kullanici o kayisa gelmez, sizin yaptiginiz cok etik görünmüyor. Tabii bu görüsüm, parayi veren düdügü calar ayri mesele.

    1. Bizim buradaki amacımız sürekli WPRO'ya girip okuyacak olan kullanıcılar veya ihtiyacı olduğu zamanlarda elinin altındaki böyle bir kaynağın olmasını, tekrar arama yapmasına gerek olmamasını isteyen profesyoneller.

     Üyelik zamanlarına gelirsek sizin iddia ettiğinizin tam tersine yurtdışında işleyen, benzer sistemlerin neredeyse tamamında yıllık üyelik vardır. Hatta bazılarında otomatik üyelik yenileme vardır. Ancak biz ilk aşamada yanlış anlaşılma olmaması için bu seçeneği kullanıma sokmadık.