Startup Weekend çıkışlı Divshot, sürükle-bırak ile gerçek prototipler oluşturmanızı sağlıyor

Startup Weekend çıkışlı Divshot, sürükle-bırak ile gerçek prototipler oluşturmanızı sağlıyor

Yılın belirli dönemlerinde ülkemizde de düzenlenen ve uluslararası bir girişimcilik etkinliği olan Startup Weekend'i duymuşsunuzdur. Bugün sizlere tanıtacağımız Divshot isimli arayüz geliştirme aracının da temelleri; 2012 yılının Nisan ayında, Kansas City/ABD'de düzenlenen bir Startup Weekend etkinliğinde atılmış.

2 gün süren Startup Weekend etkinliğinin ardından yazılım geliştiricilerin projeye olan ilgisini gördükten sonra tam zamanlı olarak Divshot için çalışmaya başlayan kurucu ortaklar, Michael Bleigh ve Jake Johnson kısa bir süre sonra CrowdStart LA'de 25 bin dolarlık ödülün de sahibi olmuş. Ayrıca ekibin yine Los Angeles'da düzenlenen LaunchpadLA isimli girişimcilik programına katıldığını da belirtelim.

Şimdiden 40 binin üzerinde üye toplamayı başaran Los Angeles/ABD merkezli Divshot, yayınladığı bir yazı ile aralarında 500 Startups'ın da bulunduğu bir gruptan 1.1 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Divshot için kısaca sürükle-bırak yöntemi ile çalışan bir prototip geliştirme aracı diyebiliriz. Divshot'ı yazılım geliştiriciler ve arayüz tasarımcıları wireframe, tasarım ve yazılım süreçlerinde aktif olarak kullanabilirler. Divshot kullanılan projelerin zamandan tasarruf etmesi ve farklı uzmanlık alanları arasındaki iletişimin daha kolay kurulması fazlasıyla mümkün.

Bootstrap adındaki front-end yazılım geliştirme çatısı üzerine kurulu olan Divshot, Bootstrap haricindeki diğer benzer araçları da kısa zaman içinde kapsamayı planlıyor. Buna ek olarak şirket, bu yılın sonuna kadar ücretli üyelik modelini de devreye alacakmış. Divshot ile tabletlerden akıllı telefonlara kadar çok sayıda çözünürlüğe uyumlu olarak geliştirilen tasarımların, kaynak kodlarına erişebilmeniz de ayrıca mümkün.

divshot-webrazzi
Sürükle-bırak yöntemi ile oluşturduğunuz sayfaların, aynı zamanda kaynak kodlarına da ulaşabiliyorsunuz.

Hatırlarsanız Webrazzi okuyucularına son olarak Napkee'den bahsetmiştik. Divshot için de son zamanlarda sıkça rastladığımız, yazılım geliştirme süreçlerinde aktif olarak kullanabileceğiniz araçlardan biri daha diyebiliriz. Bu arada konunun son zamanlarda öne çıkan örneklerinden biri olan InVision'ı da bir başka yazıda incelemek üzere not düşmüş olalım.

Hali hazırda beta sürecinde olan Divshot'a dileyen herkes üye olabiliyor. Ayrıca üyelik için Google ve Github hesaplarınızı da kullanabiliyorsunuz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.