Bir milyon üyeyi geçen MessageMe, 1.9 milyon dolar yatırım aldı
Mesajlaşma

Bir milyon üyeyi geçen MessageMe, 1.9 milyon dolar yatırım aldı

Sadece birkaç hafta önce, 7 Mart tarihinde hayatımıza giren yeni mesajlaşma uygulaması MessageMe, büyümesini çığ gibi sürdürmeye devam ediyor. MessageMe'de mesajlaşma, video ve fotoğraf paylaşımının yanı sıra, ses kaydı ve konum bildirme gibi özellikler de bulunuyor.

iOS ve Android versiyonları bulunan San Francisco merkezli bir girişim olan MessageMe, hızla artan kullanıcı sayısı, Silikon Vadisi'nin önemli yatırımcı şirketlerinden aldığı yatırım ve özellikle de WhatsApp'in paralı olacağı söylentileri sonrasında dikkatleri bir hayli üzerine çıkmış durumda.

Çok kısa bir süre içerisinde 1 milyon üyeyi aştıklarını yazdıkları blog yazısı ile duyuran MessageMe ekibi, aynı blog yazısında tohum yatırımcılarından da bahsetti.

MessageMe'nin şu ana dek topladığı 1.9 milyon dolarlık fon bulunuyor. MessageMe'nin yatırımcıları arasında ise  True Ventures, First Round Capital, Google Ventures, SVAngel, Resolut.vc, Andreessen Horowitz, Greylock Partners ve Social+Capital Partnership yer alıyor. Bununla birlikte MessageMe'ye melek yatırımcı olarak fon sağlayan, Airbnb CEO'su Brian Pokorny, Hiten Shah, Eric Wu ve TinyCo CEO'su Suleman Ali gibi isimler de yer alıyor.

MessageMe uygulaması şu anda tüm dünyada anlık olarak saniyede 500'den fazla bildirim gönderiyor. Mesajlaşma servisleri arasında şu anda WhatsApp, çoğu Avrupa ülkesini domine etmiş durumda. Facebook Messenger uygulaması da aynı şekilde yoğun biçimde Amerika'da ve Avrupa'da kullanılıyor. Bununla birlikte, Uzak Doğu piyasasına baktığımızda Japonya'da Line ve Güney Kore'de Kakao gibi mesajlaşma servisleri de rakip konumunda.

Bakalım MessageMe, ulaştığı kullanıcı sayısıyla birlikte kullanım yoğunluğu açısından rakiplerini ne derecede zorlayacak ve bize isminden daha da sıkça bahsettirmeyi başarabilecek mi?

Yorumlar (8)
 1. The Gaste The Gaste

  bu tip servisler son dönemin popüler yıldızları ve çok hızlı büyüyorlar aldıkları yatırımları akıllı kullanabilirler ise çok daha iyi yerlere gelebilir MessageMe

 2. Wechat Wechat

  300M dan fazla kullanıcısı olan Çin menseili WeChat adli uygulamayi, rakip durumundaki mesajlaşma servislerine ileve edebiliriz.

 3. Aycan Aycan

  ßß Whatsapp

 4. Bu internet dunyasinda kimsenin yeri saglam degil.

  Merak ettigim, bu kadar hizli buyuyeceklerini bekliyorlar miydi? 12 gun sonra 1 milyondan fazla kisinin kullanabilecegini dusunup one gore server, vs alt yapi calismasi yapmislar miydi?

  1. Girişimin arkasındaki yatırımcıları düşünürsek 1 milyon kullanıcı çok da sürpriz değil aslında. Merak ettiğiniz bütün altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra lansman yapılmıştır.

 5. Özgür Özgür

  Ya tamamen şans yada çok güzel bir sosyal medya çalışması ile bu kadar hızlı büyüdüler. Başka açıklaması yok, twitter'da 3 gün boyunca hashtag'ları esti. Daha fazla büyüyeceklerini sanmıyorum. Yatırımcılara sabır, ekibe kolaylıklar dilerim.

 6. whatsapp da ki kalitesiz iletişimden sonra messageme yi kurdum.

  Bakalım umarım aynı sorun olmaz. İnsanlar bedava diye mesajlarını gönderip bir de trip atıyor gördün de neden cevaplamadın. Kardeşim önemli ise ara beni

  1. M.akif M.akif

   Hocam öyle diyorsun da alternatif servisler zaten var.Tango, Viber en kaliteli örnekler.Ben Whatsapp dışında bu ikisini de gayet beğeniyorum.

   Messageme 'ye gelince daha çok yol alması gerektiği zaten uygulama yorumlarında da yazılıyor.