Google’ın Evernote benzeri servisi Keep bir göründü, bir kayboldu

Google’ın Evernote benzeri servisi Keep bir göründü, bir kayboldu

Google bundan çok kısa bir süre içerisinde aralarında Google Reader’ın da bulunduğu bir dizi servisini kapatacağını açıklamıştı. Fakat emekliye ayrılan servislerin yerine yenilerini ekliyor. Android Police bundan kısa süre önce Google Drive içerisinde Google’ın henüz yayınlamadığı bir uygulamaya ait bir ipucu bulduğunu duyurmuştu.

Bu ipucu aslında temel olarak bir uygulama simgesinden ibaret. Fakat söz konusu uygulama bundan yaklaşık bir yıl önce bir Google+ paylaşımı altında yer alan ortaya çıkan “Add to Keep” (Keep’e ekle) yazılı bir bağlantı bu simgenin Keep’e ait olduğunu düşündürüyor. Android Police işin peşini bırakmadı ve ilk ipucundan kısa süre sonra bu kez de Google Keep’in URL’sine ulaştı.  Her ne kadar Google bu haberin hemen ardından Keep’i yayından kaldırsa da geride Evernote’a benzeyen servise dair birkaç ekran görüntüsü kaldı…

Keep

Keep’in, drive.google.com/keep adresinde bir görünüp bir kaybolması büyük ihtimalle Google’ın adresi planlanandan daha erken yayına aldığını gösteriyor. Her ne kadar gizemli Keep çok kısa bir süre yayında kalmış olsa da, elde edilen ekran görüntüleri bunun pratik bir şekilde not almak üzere tasarlanmış bir servis olduğu izlenimini veriyor. Ayrıca ekran görüntülerinin yapısı bunun özellikle mobil cihazlar için tasarlanmış olduğunu düşündürüyor.

Keep

Google’ın Keep uygulamasına dair henüz başak bir detay yok ama ortaya çıkanlar dediğimiz gibi bunun Evernote benzeri bir servis olabileceğini gösteriyor. Hatırlayacağınız gibi bundan 2007’de kurulmuş olan ve kısa süre bir hacker saldırısının da hedefi olan Evernote temel olarak çoklu platform desteğine sahip bir not alma ve arşivleme uygulaması. Son bilgilere göre 45 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile bu alanda en önemli oyunculardan biri.

Keep

Google’ın hedefinin tam olarak Evernote’un alanı olup olmadığı ve öyleyse bu alanda neler yapabileceğini görmek için biraz daha beklemek gerekecek gibi görünüyor. Bu sırada tek yapabileceğimiz şey Android Police’in paylaştığı ekran görüntüleri üzerinden tahmin yürütmek…

Keep

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.