Hashtag’e ilgi büyüyor: Flickr da kervana katıldı

Sosyal ağların kolaylaştırdığı paylaşım imkanları kullanıcılar için popülerliğinin zirvesine ulaştı. Dünya üzerindeki milyonlarca internet kullanıcısı her gün kendi ilgi alanlarına giren milyarlarca şeyi farklı sosyal ağlar üzerinden paylaşıyorlar.
Hashtag’e ilgi büyüyor: Flickr da kervana katıldı

FlickrSosyal ağların kolaylaştırdığı paylaşım imkanları kullanıcılar için popülerliğinin zirvesine ulaştı. Dünya üzerindeki milyonlarca internet kullanıcısı her gün kendi ilgi alanlarına giren milyarlarca şeyi farklı sosyal ağlar üzerinden paylaşıyorlar. Fakat paylaşım işin sadece bir yönü, diğer yönü ise bu paylaşımları takip etmek.

Hem paylaşımlar, hem paylaşanlar, hem de paylaşılan platformlarının sayılarının büyük bir hızla artıyor olması ise bu konuda yeni bir sorunu ortaya çıkartıyor; paylaşımları bulabilmek. Bu anlamda Twitter ve Instagram gibi ağlarda kullanılan hashtag yapısı ilgi alanlarına göre farklı paylaşımları keşfedebilmeyi kolaylaştırıyor.

Durum böyle olunca kısa süre önce Facebook’un da ilgi gösterdiği aktardığımız hashtag yapısı, şimdi de Flickr’a geldi…

Yahoo’nun 8 yıl önce 35 milyon dolar civarında bir anlaşma satın almış olduğu, ancak arama sonuçlarına bu yılın başlarında dahil ettiği Flickr, fotoğraf paylaşımı alanındaki en önemli alternatiflerden biri. 6 milyarın üzerinde fotoğrafı barındıran Flickr geçtiğimiz yıl içerisinde Pinterest butonu ile paylaşım seçeneklerini artırmıştı. Şimdi ise sıra bu zengin içeriğin keşfedilmesine geldi…

Flickr’ın yeni 2.11.800 sürümüne güncellenen  iOS uygulaması bazı düzeltmelerin yanı sıra hashtag’i de resmen desteklemeye başlamış oldu. Daha önce kullanılan etiket yapısı yerine gelen hashtag’ler tek tıklama ile o hashtag’in altında yer alan tüm içerikleri hızlı bir şekilde görüntüleme imkanı sunuyor.

Çok uzun süre Twitter ile adeta özdeşlemiş olan hashtag’ler görünüşe göre önümüzdeki dönemde farklı sosyal ağlar sayesinde de daha da yaygınlaşacak. Facebook’un ardından Flickr’ın da kendi sistemine dahil ettiği hashtag yapısı muhtemelen diğer popüler ağlarda da hızla yaygınlaşacak.

Bu da sadece söz konusu sosyal ağlar içerisinde değil, farklı sosyal ağlar üzerindeki aynı konu veya konsepte dahil olan içeriklerin de tek bir kanal üzerinden kolayca takip edilmesini sağlayabilecek yapıların ortaya çıkması da sürpriz olmayacaktır...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.