Flickr'a Pinterest butonu eklendi
Yenilikler

Flickr'a Pinterest butonu eklendi

Pinterest büyümesini sürdürmekle beraber ve hitap ettiği kitleyi de büyütme adına çalışmalarını güçlendiriyor.

Bir sosyal ağ için en önemli özelliklerden birisi tabi ki web ortamında entegrasyon. İşin sırrı biraz da güçlü web siteleri ile özelliklerinin bağıntılı olarak çalışabilmesinden geçiyor. Bu yüzden paylaşım butonları çok önemli, sosyal web'deki "Like", "Share" ya da "Tweet" butonları sosyal ağlar için bu açıdan çok önemli. Şimdi de sıra Pinterest'te!

Son zamanlarda Pinterest'in kendini kabul ettirip ettirmediği sürekli tartışılıyor. Kimisi Pinterest'e gereken önemin verilmediğini, Facebook, Google gibi dev oyuncuların Pinterest'i satın almadığına pişman olacağına ilişkin yorumlar yaparken, bir kısım da -ben dahil- Pinterest'in gereğinden fazla abartıldığını düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle sosyal ağlarda görsellerin yükselişi ile ilgili bir infografik paylaşmıştık. Pinterest de aslında bu ekolün en önemli temsilcisi, görsel ağırlıklı verilerin paylaşıldığı, infografiklerin dikkat çektiği bir yapı. Bu yüzden Flickr ile olan işbirliği, Pinterest için çok büyük bir adım.

Dünyaca ünlü pek çok fotoğrafçı ve sanatçı da Flickr'ı aktif olarak kullanıyor, buradaki işlerin Pinterest üzerinden paylaşılması, elbette de Flickr için de güzel bir adım. Flickr ile Pinterest'in "win-win" üzerine yaptığı bu ortaklık sayesinde, görsellerin öneminin arttığının en büyük kanıtı.

Yorumlar (6)
 1. birileri pinterest'i 1 milyar değere ulaşması için şişiriyor sanırım.

 2. Mehmet Soydam Mehmet Soydam

  Bence Pinterest çok gereksiz bir yer. Yaşama amacı yok. Tam bir sosyal ağ değil. Sizinde görebileceğiniz üzere Facebook ve Twitter'a tamamen bağımlı. Gereksiz bence

 3. Pinterest'in geleceği yok. Kadınlara yönelik bir sosyal ağ tamamen ve buda belli biir zamanda hızlı bir yükseliş gösterdi. Feminizm işte. Ama birçok şeyde olduğu gibi bu sosyal ağdan da bıkacaklar ve pinterest çöküşe geçicek. ne kadar destek gelirse gelsin

  1. "Feminizm işte". Feminizm tanimina baktiniz mi bu yorumu yazmadan önce yoksa sadece laf olsun diye aslinda ne oldugunu bilmedigim ama üzeri parlak bir kelime ekleyeyim de sanim yürüsün gibi bir gayret icindeyseniz sayet, tefe koyar oynatirlar haberiniz olsun.

   Ha yok baktiysaniz ve "feminizm" felfesini anladim buraya gercekten cuk diye oturdu diyorsaniz o zaman ben bunca sene bosa okumusum ona yanarim.

 4. Emre Arslan Emre Arslan

  Pinterest gibi niceleri var, Pinterest'e gelene kadar...

  Deviantart.com 1 numaralı fotoğraf paylaşım sitesi.Fazla söze gerek yok! :)

  1. Mevzu fotoğraf paylaşmak olsaydı evet dediğin doğru.

   Fakat pinterest'te yaptığın işler fotoğraf paylaşmaktan çok uzakta kalıyor.

   Örnek vereyim internette dolaşırken bir gadget(ıvır zıvır eşyalar) gördün veya bir video izledin bunu daha sonra ben birilerine gösteririm dedin. Şimdi yapman gereken bu sitenin linkini "Sık Kullanılanlara" eklemek daha sonra arkadaşlarına göstermek..

   Şimdi ki olay ise; Video veya resmi "pin it"leyerek kendi sayfanda paylşıyorsun. Ayrıca söylemek isterim ki pinterest ve facebook ilişkili olduğu için beğendiğin şeyler facebook sayfanda pinterest adi altinda gözüküyor

   sürçi lisan ettiysem affola...

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri