Gmail'e otomatik çeviri özelliği geliyor
Araçlar

Gmail'e otomatik çeviri özelliği geliyor

Kullanıcılar hem yazılı hem de sesli gerçek zamanlı çeviri araçlarının kullanımına adım adım yaklaşıyor. Şüphesiz bu konuda en ısrarlı şirketlerden biri Google. Türkçe'de çok başarılı olmasa da Google Translate gelişmeye devam ediyor. Son tanıtılan yeniliklerden biri Gmail e-posta servisi için otomatik çeviri aracı oldu.

Şirketin resmi blogundan yapılan açıklamada, Gmail Labs tarafından geliştirilen otomatik çeviri aracı, Google Translate'in desteklediği dillerin hepsi için geçerli olacak. Servisin şu anda kullanıma açılmadığını, ancak birkaç gün içinde yayına alınacağı açıklamada belirtiliyor. Çeviri aracının tek bir tıkla gerçekleşeceğini de paylaşmak istiyoruz.

Google'ın Translate servisinde günde 1 milyon kitap çevirisi yapıldığını paylaşmıştık. Elimizdeki bu veriden yola çıkarak insanlığın diller arası çeviri araçlarına olan ilgisini anlamak mümkün. Şüphesiz gündelik hayatta çok sık kullanılmaya başlandı. Öte yandan iş dünyası için çeviri araçlarının önemli olduğun ifade edebiliriz. Google'ın, Gmail servisinde kullanacağı otomatik çeviri aracında başarılı olması iş dünyasını olumlu yönde etkileyebileceğini söyleyebiliriz. Uluslararası ticaret şirketlerinin bu araçla beraber aralarında bir nebze de olsa daha hızlı iletişim kurabilmesi mümkün olacaktır.

Google'ın Gmail'e taşıdığı otomatik çeviri aracı için paylaştığı görselleri aşağıda görebilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Teknolojionline Teknolojionline

  Bu özellik geldi bile ama Türkçenin gramer yapısı maalesef düzgün çeviri olmasını engelliyor. Örnek olarak bugün gelen maillerden biri;

  Hi teknolojionline.net,

  Scott Levy started following your pinboard Wordpress

  Happy Pinning!

  —Ben and the Pinterest Team

  Ve çevirisi

  Merhaba teknolojionline.net ,

  Scott Levy sizin listesi Pinboard takip başladı Wordpress

  İğneleme Mutlu!

  -Ben ve Pinterest Takım

  Otomatik çeviri bizim dilimiz için çok uygun değil ama iletişim için yeterli olur mu? Bence olur

  1. zorlarsak neden olmasın iğneleme mutlu ne ya :D

 2. Bu özellik uzun zamandır labs kısmında vardı aslında ve kullanıyordum. Şimdi standart özellik olarak ayarlandı demekki. Fakat Pek başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim.

 3. çok kötü çeviriyor