n11.com'un mağaza sahiplerine sunacağı hizmet detayları belli oldu [Video]
E-Ticaret

n11.com'un mağaza sahiplerine sunacağı hizmet detayları belli oldu [Video]

Doğuş Grubu ile Güney Koreli ortakları SK Group’un geçen yıl bir e-ticaret girişiminde bulunacaklarını size aktarmıştık. Bu detayın ardından ilk defa numaraonbir adı ile ortaya çıkan girişimin adının Şubat ayında aldığımız bilgilerle n11.com olarak kısaltıldığını duyurmuştu.

Daha önce C2C modeli üzerine kurulu olacağı düşünülen fakat sonrasında B2C modelinin de kullanılacağı bilgileri gelmişti. Yani klasik pazaryeri modelinden bahsediyoruz.

n11.com'un bu modeli kullanacağı, girişimin mağaza sahiplerine yönelik olarak kendi resmi YouTube hesabından yayınladığı video ile kesinleşmiş oldu.

Bu video, n11.com'un açılacağını müjdelerken, mağaza sahiplerine yönelik bir kısa tanıtım videosu yayınladı. Bu videoya göre mağaza sahipleri n11.com'da yer almak için herhangi bir ücret ödemeyecek. Sadece sattıkları ürünlerden videoda belirtildiği üzere makul bir oranda komisyon alınacak.

Videoda n11.com'un mağaza sahiplerine sağladıkları sadece bununla sınırlı olmadığını da görebiliyoruz. n11.com, kendi kurduğu fotoğraf stüdyosunu da mağaza sahiplerine tahsis edecek. Bu çok önemli bir özellik çünkü satın alma kararında kullanıcıların fotoğrafları inceleyebilmesi gerçekten önemli. Bu profesyonel çekilmiş stüdyo fotoğrafları, hem ürünlerin daha iyi ortaya konulmasını sağlayacak, hem de n11.com'u görsel açıdan çok daha şık ve güvenilir bir durumda göstereceğine eminim.

Ayrıca videoda, mağaza sahiplerine verilecek İş Geliştirme Eğitimlerinden de bahsediliyor. Bu eğitimlerde mağaza sahiplerine verilen bilgilerle, işlerini büyütmek isteyen mağaza sahiplerine destek olunacak. Bu tarz eğitimlerin bile başlı başına mağaza sahiplerinin n11.com'u tercih etme sebebi olabileceğini düşünüyorum.

Yorumlar (27)
 1. The Gaste The Gaste

  Profesyonel stüdyo fikri mantıklı ama alınan komisyona nasıl yansıyacağı önemli

  1. Aylin Ozcan Aylin Ozcan

   Assso yu görmek isteriz bizde ordaki ürünler den ucuz fiyatlı almak istiyoruz

  2. Ercan Ercan

   Komisyonları çok yüksek

  3. Led Aydınlatma Led Aydınlatma

   Led aydınlatma ürünleri satıyoruz ama komisyonlar gerçekten yüksek

 2. Ali Yilmaz Ali Yilmaz

  "Makul oran=%30" bunu istiyor n11.com hem de o basit logolariyla :)))

  1. Yilmaz Ali Yilmaz Ali

   Sallama ZİYA. 5 kategoride ürünlerimi sergilemek için verdim. Hiç birinde %30 komisyonların yarısı bile yoktu.

   ZİYAAAA

  2. Büyükemrah Büyükemrah

   Naaptın Ali Yılmaz ?

   Hangi ondalik sayı sistemini kullanıyorsun ?

   ben satıcı olarak yerimi aldım soylediğin rakamın yarısının yarısından az !

   Ne için böyle yazdın bilmiyorum bize anlatasana ?

   :))

 3. Bu tarz siteler var zaten. Farkları ne olacak acaba?

  1. Enver Gökmen Enver Gökmen

   Bu vizyonda bir site sanırım şuanda Türkiye'de yok. Bu kadar fazla tedarikçi ile çalışan bir tek HB var. Özellikle Doğuş grubu gücü ve desteği ile firmalara farklı yaklaşım ile güzel bir projeye imza atılabilir. Ama zorlu ve maliyetli bir süreç umarız roketçiler gibi olmaz. :)

 4. Kaan Turkoğlu Kaan Turkoğlu

  Alınan komisyonun %30'un altında olduğunu biliyorum.

  diğer sitelere oranla oldukça makul.

 5. Ilgaz Ilgaz

  Fotoğraf stüdyosu ve eğitim önemli geliştirmeler. Müşteri hizmetleri de kaliteli olursa satıcılar için güzel bir platform olabilir. Müşteri alabilmek için satıcılara iyi davranmak ZORUNDALAR, dolayısıyla %30 gibi komisyon olmayacağı aşikar. Rekabete göre %5 seviyesine bile çekebilirler. Göreceğiz, kayıt aşamasında site gayet güzel olacağa benziyor.

 6. Murat Murat

  Türkiye'deki e-ticaret potansiyeline yakışır bir platform düzeni. Video da çok güzel ve eğlenceli olmuş. Bu kaliteli yenilikçi platformu heyecanla bekliyoruz.

 7. Bir Bilgin Bir Bilgin

  hepsiburadadan farkı ne veya burda satmak yerine gittigiyiorda satmamalarını ne sağlıyacak ? Gelin sayfa açalım kendi reklamınızı kendiniz yapın poslarımızı ödeme ağımızı kullanın demişler.

 8. Büyük kurumsal firmalardan çok fazla yenilik beklememek gerek. Hatta yeniliğin küçüğünü bile beklememek gerek.

  Tanıtım videosunda "Mağaza açınca elektirik, su faturası ödemiyorsunuz" cümlesi geçiyor sonuçta. Yenilik adına hiç beklentiye girmemek en iyisi.

  Bir fotoğrafçı ne kadar maaş ister, bir ayda kaç fotoğraf çekebilir, bir fotoğraf kaça malolur diye düşününce ücretsiz fotoğraf konusunun ilgi yaratmak için kullanıldığı çok açık. Muhtemelen ilk 10 fotoğraf ücretsiz yada her mağaza için şu kadar foto ücretsiz gibi birşeydir.

  1. Fatih Akkan Fatih Akkan

   İyi bir fotoğrafçı sabah 8den akşam 5e kadar 350 EURO gibi fiyatlara çalışabiliyor yani adamların kazanacağı paranın yanında hiçbirşey bu

  2. Bence bu kadar önyargılı olunmaması lazım, sonuçta online alışverişe hala Türk toplumu alışabilmiş değil ve bir sürü önyargı var. Bunlar aşılabilirse çok geniş potansiyele de sahibiz bunun için alt yapısı güçlü şirketlerin sahaya girmesi gerekiyor. Bekleyelim görelim, hemen öncesinde böyledir kesin diye kestirip atmamak lazım.

 9. Mehmet Cavdaroglu Mehmet Cavdaroglu

  Adam çirkin olmasa olmuyor muydu ? Coolness denen bir şey var... Biri yeğenine yaptırttı sanırım. Bu çok parası olan ama dijitali bilmeyen acemi holdinglere akıl veren birileri yok mu ? çirkin girişimcilerin tercihi n11 :)

 10. Mehmet Elmas Mehmet Elmas

  Fotoğraf stüdyosu iyi fikir. Fakat komisyonlar çok fazla şu anki buna benzer projelerde. Devletin biraz sınırlama koyması lazım. Her sene büyüme ve kar çıklıyorlar başarılarının devamını dilerim ama daha makul olursa sevinirim.

 11. Ela M. Ela M.

  Videoyu izlerken özellikle fotoğraf çekim kısmında çok eğlendim, çok başarılı bir giriş olmuş. Umarım site de video kadar bizi heyecanlandırır.

 12. SanalPazar %5 GittiGidiyor %10 komisyon alırken %30 gibi komisyon oranlarının konuşulması bence garip.

 13. Alican Bulut Alican Bulut

  Alınan konısyon oranı %15 ile %20 arası değişiyor ve dedikleri gibi ücretsiz fotoğraf çekip retoch yapıp veriyorlar. Güzel bir hizmet .. E-Ticaret ayakta kalabilmen için siteye trafik sağlaman gerekir. Bu durumda doğuş gurubn elinde medya var zaten eminim siteye oldukça trafik sağlayacakladır.

  Biz firma olarak n11 de yerimizi aldık. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

  1. Orkut Eece Orkut Eece

   sanalpazarın aynısız tek fark kendi bünyelerinde reklamla öne geçmeleri komisyonlarda fazla gerçekten bu işinde cıvığını çıkarıyorlar artık cep telefoncusu gibi her kes eticaretci:)

 14. %20 giyim için ve çok basit ve agzı kötü bir müşteri hizmetleri var kamiller :D sanki biz onlara muhtacız ben evraklarımı geri istedim böyle amatör bir firma ile çalışmak mı asla paramı verir gg'de satarım böylece amatör bir firma olmaz hele o gökuğ kamili var telle arıyan ... sen anladın ;)

 15. Barış Barış

  arkadaşlar bu n11 in mağazası var mı yoksa sadece inter net üzerin den mi alım yapılıyor ben gidip yerin de görmek giymek denemek ve öyle almak istiyorum var mı arkadaşlar

  1. Gökhan Kahraman Gökhan Kahraman

   n11 çıldırmış olmalı aydınlatma ürünleri için %25 komisyon istemekteler, sanalpazar %5 gittigidiyor %10 alırken %25 le neyin kafasını yaşıyor bu Doğuş holding, benim ürünlerimden %25 kazanmak ben %5 kazanıyorum yahu insaf..

 16. Hasan Yılmaz Hasan Yılmaz

  %25 - %30 komisyon ücretlerinden bahsediliyor. Bu oranlarla kimse uygun fiyata ürün satamaz ve gg , sanalpazar tercih edilir.

 17. Onusenal Onusenal

  Ya bende n11 de açmak istiyorum ama giyimde %20 alıyorlar. bende kendi sitemi açtım www.hepsinisec.com