Twitter Windows 8 uygulaması Türkçe dil desteğiyle yayında
Uygulamalar

Twitter Windows 8 uygulaması Türkçe dil desteğiyle yayında

twitter for windows 8Microsoft'un işletim sistemi Windows 8, popüler uygulamalarla zenginleşmeye devam ediyor. Kasım 2012'de 20 bin uygulamayı geçen Windows Mağazası'nda artık Twitter'ın resmi uygulaması da var.

Twitter'ın resmi blogundan yapılan açıklama ve özel tanıtım sayfasıyla duyurduğu yenilik, Windows 8 kullanıcıları için artık daha iyi bir Twitter deneyimi sunuyor.

Windows 8'in özel etkileşim hareketlerine yanıt veren uygulama Twitter'da içerik izlemesini ve aramasını da kolaylaştırıyor.

Windows 8 tabanlı cihazınızdaki diğer uygulamaların Twitter bağlantısına kapı aralıyor. Diğer yandan bildirim özelliği ile kullanıcıların Twitter ile gerçek zamanlı etkileşim kurmasını sağlıyor.

Tamamen Windows 8'e özel hazırlanan ve 22 dil destekleyen Twitter Windows 8 uygulamasında Türkçe seçeneği de yer alıyor.Twitter uygulamasi windows magazasi

Windows 8'in kendine has uygulamalarla büyümesi, "HTML5 mi platform tabanlı mobil uygulamalar mı" tartışmasına yeni bir boyut getirdiğini söyleyebiliriz. Görünen o ki Microsoft da platform tabanlı uygulamalar tarafında yer alarak HTML5 ile tarayıcı tabanlı bir rekabete girmek istemiyor.

Hatırlatmak gerekirse Microsoft son çeyrekte 60 milyon adet Windows 8 satmıştı.

Yorumlar (2)
  1. Ahmet Ahmet

    Valla ben metro twitter'ın metro uygulamasına alışamadım. Browser üzerinden girmeye alışamadım belki ondan.

  2. İsa Koç İsa Koç

    Kurdum ama açılmıyorki, izinleri veriyorum uğraşıyor uğraşıyor sonra pat kapatıyor. Daha deneme fırsatı vermedi bize :(

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri