Doğuş Grubu'nun yeni e-ticaret sitesinin adı kısaldı: n11.com
E-Ticaret

Doğuş Grubu'nun yeni e-ticaret sitesinin adı kısaldı: n11.com

Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group'un geçen yıl Haziran ayında imzaladıkları stratejik ortaklık anlaşmasıyla çalışmalarına başlanan yeni e-ticaret sitesinin ismi kısaldı. Daha önce sizlerle numaraonbir.com olarak paylaştığımız alan adı, kısaltılarak n11.com haline getirilmiş.

Bugün basın mensuplarıyla paylaşılan bültenle duyurulan yeni e-ticaret sitesi henüz açılmış değil. Siteye girdiğiniz sizi "Alışverişin uğurlu adresi çok yakında burada" mesajı karşılıyor. Site açıldığında sizi haberdar etmek için; ad-soyad bilginizi ve e-posta adresini alan küçük bir form da sitede bulunuyor.

Sizlerle daha önce paylaştığımız logosunu da değiştiren site logosunda uğur böceği görseli kullanmış ve yayında olan sayfada da bu tema kullanmış. 

n11-landing-gorseli

Türkiye e-ticaretinin iddialı projelerinden biri olan n11.com, açık pazar konseptiyle çalışacak. B2C konseptindeki n11.com'da tüzel tedarikçilerin ürünleri yer alabilecek. 2013'ün ilk çeyreğinde açılması planlanan n11.com için henüz net bir tarih paylaşılmamış.

Kore'de 11st.co.kr adresinde yayın yapan SK Grup'un e-ticaret konusundaki uzmanlığı ile Doğuş Grubu'nun yerel pazardaki gücünün birleştirilmesiyle kurulan Doğuş Planet'in ve ilk e-ticaret siteleri n11.com'un nasıl bir performans göstereceğini her beraber göreceğiz.

Yorumlar (19)
 1. enonbir.com bende... satılıktır :)

 2. 11st.co.kr umarım buna benzemez tasarımları.

 3. Logo çok basit ve özentisiz olmuş.

  1. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

   Artık devir değişiyor. Büyük markalar bile yıllarca kullandıkları logolarını sadeleştiriyorlar. Sadelik iyidir.

   1. Hakan Taşova Hakan Taşova

    Logo sade değil, gerçekten dandikmiş.

 4. ebay tr nin rakibi olacak.ne idüğü belirsiz,faturasız ıvır zıvır satışlarına aracı olacaklar desenize.1 tl lik zımbırtıya 10 tl+kargo öde,eline ne geleceği belli değil.güya güvenli ticaret.sorun çıktığında satıcı geri almaz,site ben karışmam,yapacak birşey yok der kal ortada.

  hiç sevmediğim ve çok mecbur kalmadıkça ziyaret bile etmediğim platformlar.

  1. 3 yıl sonra bu yorumu sahibine yedirmiştir muhtemelen.

   1. Bünyamin Bünyamin

    Hahahahaha kesinlikle yedirmiştir.

 5. Logo çok kötü. Doğuş'a çok daha profesyoneli yakışırdı...

  1. Umut İşbilir Umut İşbilir

   Artık doğuş'un hiçbir projesinde logonun/tasarımın ön planda olduğunu sanmıyorum. Anladıklarından da şüpheliyim. (Yayın grubunu ayrı tutuyorum)

 6. Mahmut Abi Mahmut Abi

  şimdi arkadaşım sen koreliyle ortaklık yaptın bu guzel ben bunu anlıyorum da sitenin ismi neden koreli arkadaşın sitesiyle aynı illa. guzel ulkemde sen bu arkadaşlarla ortaklık yapmadan once o sıtenın ısmını duyan mı vardı ki bir marka degeri mi var ki bu isimde ısrar edıosun. guzel vatandasım rakam mı yazı mı dılemmalarında aklını yıtırcek. kulaktan kulaga pazarlamayı etkısızlestırcen.. butun alısverıs sloganları kapıldı bılıom da ugurlu alısverıs falan dıye zorlamak nıye bır de 11 ı alıp boceın ıcıne gızlemıssın falan ya bı de ugur da olsa bocek bocektır bıldıın boceın aynısını cızmek nedır yap madem maskot yapcan boceı sevımlı bıraz dusunce fıkır uretıcı ol yap boceı pembe sarı turuncu mavı deısık deısık. sen gel 27 mılyon yatır bu ıse ama cıkardıgın ılk sayfa bu olsun yok olmaz sevmedım ben kardeş.

  1. mahmut abi

   sen branding konusunda cumhuriyet meyhanesinde master yapan internet duayenlerindensin galiba.

   logo konusunda memleketin kapısında yattığı ve insanlığın tüm dilemmalarını gidermek için sıra beklediği kişisin sanırım :)

   neyin peşindesin Mahmut abi? ne kullanıyon?

   1. Onur Yücel Onur Yücel

    Ucu sana dokundu galiba

 7. sanal pazar yada hürriyetin sitesi gibi yada gittigidiyor gibi bişey olacak neden bu tantana

 8. Ben 11'in arakasında bir felsefeyi, mesajı barındırdığını düşünüyorum. Açıklanmasını beklemeliyiz. Daha ilk lay out a bakarak bu kadar acımasız olmamak gerek. Startup sonuçta. Private ın da durumu ortada. Bence TR'nin böyle çok yönlü bir ticaret merkezine ihtiyacı var.Ve n11'in özellikle fashion da açık pazar modelinde büyük bir boşluğu dolduracağına inanıyorum.Bekleyelim, görelim...

 9. Umarım müşteri anlayışı HB gibi olmaz. Problemlerde çözüm odaklı olurlar

 10. Arkasında Garanti teknoloji ve Doğuş grubunun gücü olan bir sitenin çok başarılı olacağını düşünüyorum, açılışı için sabırsızım.

 11. Deliiiy Deliiiy

  N11.com açıldı arkadaşlar :)

 12. Mevlüt Mevlüt

  explorer var google var bulsunda güzel bişile fark etmer omlara benden teşekkür gider fazla söze gerek yok efsane böyle böyle geszer