Wordpress Business: Profesyonel web sitesi açmanın yeni yolu
Yenilikler

Wordpress Business: Profesyonel web sitesi açmanın yeni yolu

wp business proWordpress ücretsiz blog altyapısı olarak kitlesel bir başarı yakaladı ama artık ticari anlamda da kendini göstermeye başladı. Kısa süre önce restoranlar üzerinden küçük işletmeleri önemsediğini gösteren Wordpress, ağzındaki baklayı çıkardı ve Wordpress Business adlı yeni üyelik modelini açıkladı.

Wordpress Business, Wordpress'in Enterprise ve VIP üyelik modellerinden daha makul bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Hedef kitlesi küçük ve orta ölçekli işletmeler, web sitesi sahipleri ve blog olayına profesyonel bir bakışla yaklaşanlar. Sunuan imkanlar ise ihtiyaçları karşılayacak nitelikte.

Wordpress Business ile sağlam bir web sitesi açmanın bedeli yıllık 299 dolar (536 TL). Sunulan imkanlar arasında destek ekibiyle anlık iletişim, sınırsız özel tema, ses ve video dosyalarınız için sınırsız depolama alanı bulunuyor. wp business

Kullanıcılarının YouTube veya Vimeo'ya ihtiyacı olmayacağını söyleyen Wordpress, Pro Bundle içinde satmakta olduğu 99 dolarlık hizmetleri de Wordpress Business içinde sunuyor.

Kısacası kendi alan adınızla, depolama alanı sıkıntısı olmadan, reklamsız ve kişiselleştirilmiş bir web sitesi sahibi olmanız için sadece Wordpress Business hesabı açmanız yeterli.

Wordpress Business

Ücretli Wordpress temalarının 50 dolardan başladığını ve Enterprise hesabının aylık 500 dolar olduğu göz önünde bulundurulursa WP Business'ın fiyatı şimdilik makul görünüyor.

Fiyatların biraz daha düşmesini beklerseniz 18 aya kadar beklemeniz gerekebilir.

Yorumlar (10)
 1. M.cemre Çetin M.cemre Çetin

  Sonunda yapabilmişler.

  Kurumsal çözümler arttıkça akıllarına geldi sanırım.

 2. (:y:) (:y:)

  Ben Pro Bundle'ı satın almıştım fakat dışarıdan başka bir tema alıp kullanamadım ve iade etmiştim aynı şey Business için de geçerli mi araştırmak lazım. Fakat bir güzel yanı iade ettim ve paramı hemen geri verdiler. Wordpress hosting yerine Türkiye'de wordpress'e uygun hizmet veren hosting firmaları var mesela Turkhost ve fiyatları gayet uygun. Ayrıca server'ların Türkiye'de olması daha iyi bence.

  Şöyle bir şey var ki wordpress bu işi ucuzlattı biraz ufak kurculama ile harika siteye sahip olabilirsiniz.

 3. Uğur Uğurcan Uğur Uğurcan

  Yinede bazı ücretli temada olan özellikler wordpress business te yok :)

 4. Hernekadar mantıklı gibi görünse de işletmelerin bünyesinde hazır cms sistem kullanmayı bilen birileri olup gerekli müdehaleler dahil web sayfasını (premium bile olsa ) edit yapabilmesi gerekli.Avantaj olarak sınırsız video depolama alanı ancak bu alanda çalışan işletmelere yararlı olacaktır.Yıllık $300 çok büyük bir rakam değil ama verilenleri kullanamadıktan sonra da anlamsız..

 5. Mceran Mceran

  video streaming hızı hakkında bir bilgi göremedim. Ve bir site için video, anlık kaç user destekliyor, veya garantilediği hızı ne kadar.

  En önemli bilgileri bulamadım.

  Bilen varsa belirtirse sevinirim.

  1. Genelde streaming işlemlerini cdn üzerinden gerçekleştirdikleri için anlık kullanıcı limiti vs... yok bildiğim kadarıyla. Videopress.com adresini inceleyebilirsiniz.

   1. Mceran Mceran

    @mustafa bilgi için teşekkür ederim.

 6. Bence odaklarını dağıtarak büyük bir hata yapıyorlar, farklı dikeylere tabii ki yönelebilirler ancak bunu WordPress.com markası altından yapmaları pek doğru değil.

  Ayrıca sanırım yazıyla ilgili bir güncelleme yapmanız gerek; wp.com'un enterprise servisi yıllık değil aylık 500 dolar.

  Birde webrazzi vt'de yazı ile ilişkili olarak wordpress.org gelmesi kafa karıştırıcı, Automattic'i kulanmanız daha doğru olacaktır.

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   Düzelttim, teşekkürler.

 7. Beklediğim bir durumdu. Kaldı ki buna da mecburlardı.