Gimora.com kapandı!

Aksoy Internet Ventures tarafından geçen sene yatırım yapılan takı ve aksesuar girişimi Gimora'ya iki günden beri ulaşılamıyordu. Ancak bugün elimize geçen bilgiler Gimora'nın operasyonlarını durdurduğunu ve kapandığını kanıtlıyor.

Haberi doğrulatmak için Gimora.com Gemolog Murat Durguner ve IT Yöneticisi Aydın Günal'a ulaşmaya çalıştık. İlk olarak Gimora'nın ofis numarasını aradık. Ancak telefonumuzu yanıtlayan olmadı. Aksoy Internet Ventures'ın ise bizi Gimora'nın ofis numarasına yönlendirdiğini belirtelim.

Gimora logosu Aksoy Group bünyesinden bulunan Sahibinden.com footerında bulunuyordu. An itibariyle Sahibinden.com'da yer alan Gimora logosu kaldırılmış durumda. Sahibinden.com footerında şu anda Dakick, Tiny pay.me ve Aksoy nternet Ventures logolarının bulunduğunu belirtelim.

gimora-sahibinden

İş ortaklıkları durduruldu

Bunların yanı sıra ufak bir Twitter aramasıyla Gimora'nın kapanması hakkında bilgilere ulaşmak mümkün. Üreticiler, tasarımcılar ve kullanıcılar tarafından işbirliklerinin sona erdiği açıkça görünüyor.

Gimora, tüm dünyadan 80′den fazla marka ve tasarımcının ürünleri sergilemesine sağlayarak, Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerindeki e-ticaret siteleri üzerinden çeşitli ülkelere gönderim yapıyordu. 2012′de e-tohum 15 girişimleri arasındaki yerini alan Gimora, geçen sene Aksoy Internet Ventures tarafından yatırım almıştı. Taraflar yapılan yatırım hakkındaki bilgileri o dönemde paylaşmamıştı.

Gimora, yatırım alan ve yaklaşık bir yıldan beri Türkiye e-ticaret sektöründe hizmet veren bir girişimdi. Bu yüzden Gimora'nın kapanması Türkiye e-ticaret sektörü açısından önemli bir gelişme olarak yorumlanabilir. Konuyla ilgili detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncelleme: Konuyla ilgili Gimora'dan açıklama geldi ve faaliyetlerin 1 Mart itibariyle resmen durdurulduğu açıklandı. Şirketten yapılan açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

gimora-ekran-görüntüsü

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.