Facebook sayfaları 15 milyona ulaştı

Facebook’un kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti. Bu rakam Facebook için çok önemli ama muhtemelen bundan daha önemlisi Facebook sayfalarının 15 milyon barajını aşmış olması. Facebook kullanıcılarından para almıyor ve bugüne kadar farklı yöntemler denemiş olsa da henüz bu ücretsiz kullanıcılardan kayda değer bir gelir modeli üretebilmiş değil.

Facebook için bu anlamda daha değerli olan sayfalar, firmanın reklam gelirlerini oluşturan en önemli kaynaklardan biri. Bu yüzden Facebook’tan Dan Levy’nin New York’taki Local Online Advertising konferasında paylaşmış olduğu (ve ardından Facebook tarafından tekrar doğrulan) bu rakam büyük önem taşıyor.

Bu konudaki diğer önemli detay ise sadece 3 aylık bir süre içerisinde Facebook sayfalarının yüzde 15 civarında büyüme göstererek 13 milyondan 15 milyona yükselmiş olması. Facebook’u bir pazarlama aracı olarak kullanan firma ve markaların Facebook sayfalarına gösterdikleri önemin artıyor olması, Facebook’un son zamanlarda önemli atılımlar içerisinde bulunduğu reklamlar konusunda da elini daha da güçlendirecek bir gelişme.

Dan Lavy konferansta ayrıca Facebook sayfa yönetim uygulamasının toplamda 8 milyonun üzerinde indirmeye ulaştığını da söyledi. Bu da firmaların yanı sıra dijital pazarlama profesyonellerinin de Facebook sayfalarına olan ilgisinin diğer bir ispatı.

1 milyar kullanıcı ve 15 milyon sayfa ile Facebook’un elinde çok önemli bir kaynak bulunuyor. Bundan sonra yapılması gereken bu kaynakları herkesi memnun edecek ve en sağlıklı şekilde gelir üretecek halde kullanabilmek…

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.