BlackBerry, BBM Money'i test etmeye başladı

BlackBerry, BBM Money'i test etmeye başladı

Kısa bir süre önce RIM markasını atarak sadece BlackBerry olarak yoluna devam etme kararı alan BlackBerry, son zamanlarda BlackBerry 10 işletim sistemi ve yeni model telefonlarıyla adını duyurmuştu.

Şimdi de BlackBerry kendi hizmeti BlackBerry Messenger (BBM) kullanıcılarını kaybetmemek adına bazı adımlar atmaya başladı. Bunlardan ilki seçilen pilot bölge Endonezya'da devreye gireceği duyurulan yeni özellik BBM Money.

Endonezyalı bir banka olan PermataBank ve Asya Pasifik bölgesinin lider 'mobil para' şirketi Monitise'ın BlackBerry ile ortak çalışması sonucu ortaya çıkan BBM Money, BBM hesabınıza bağlı bir mobil hesap oluşturmanızı sağlayacak. Bu hesap üzerinden mobil olarak para transferi yapabilecek, hesaplardaki paralar banka hesabına aktarılabilecek ve yine BBM Money aracılığıyla operatörlerden kredi (kısacası kontör yükleme ya da konuşma hakkı satın alma) satın alınabilecek.

Özellik şimdilik sadece pilot bölge olarak seçilmiş olan Endonezya'da faaliyet gösteriyor. BBM Money uygulaması, BlackBerry 5, 6, 7 ve 10 işletim sistemleri üzerinde çalışıyor. Endonezya'daki program başarılı olduğu takdirde, BlackBerry'nin BBM Money'i diğer ülkelere taşıması ve bu yeni mobil ödeme aracını tüm BlackBerry sahiplerine kullandırmayı istiyor.

BlackBerry'nin gerçek zamanlı mobil ödemeyi sağlayan yeni ürünü BBM Money uygulamasının tanıtım videosunu (Endonezce olduğunu belirtmekte fayda var) hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bakalım BBM Money Endonezya'da ne derece başarılı olacak ve bu yeni mobil ödeme sistemini başka hangi ülkelerde görebileceğiz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.