Artık web ziyaretçileriniz Android uygulamanızı uzaktan indirebilecek

Artık web ziyaretçileriniz Android uygulamanızı uzaktan indirebilecek

Mozilla web dünyasını mevcut uygulamalarla beraber mobile taşıma iddiasında ama mobil uygulama pazarlaması şu anda daha fazla prim yapan bir konu. Facebook'un 1 milyar dolarlık reklam geliri beklediği bu pazarda, Google farklı bir taktikle karşımıza çıkıyor.

iOS 6 sürümünü kullananlar bilirler. Safari ile ziyaret ettiğiniz bir sayfanın iOS uygulaması varsa yukarıdan açılan bir 'banner' size o sitenin bir iOS uygulaması olduğunu söyler ve Appstore'a yönlendirir. Google, işte bu mantığı Android uygulamasına sahip web sitesi sahipleri için uyguluyor. Webde gezinirken o sitenin Android uygulamasını indirmek için cep telefonunuzu bulmanız gerekmiyor.

Bu yeni öneri sistemi Google'ın web siteleri için sunduğu giriş/kayıt sisteminin yeni özelliği. Eğer Google (Google+ da diyebiliriz) hesabınızla bir web sitesine giriş yaparsanız, site sahibinin de gerekli mekanizmayı kullanmasıyla o sitenin Android uygulamasını kolayca cebinize indirebiliyorsunuz. Daha doğrusu verdiğiniz uzaktan indirme emriyle bu işi otomatik olarak yapıyorsunuz.

fitbit android

Web kullanıcılarını Android uygulamasına yönlendirmek isteyenler için çok etkili olabilecek bu yeniliği Google'ın Facebook'a karşı attığı bir adım olarak da görebiliriz. Zira şu anda Facebook giriş sisteminin webdeki yaygınlığı düşünüldüğünde Google+'ın esamesinin okunmadığını söyleyebiliriz.

Android uygulamalarının indirme sayılarını izlemenizi de sağlayacak bu yenilik herhangi bir ücretlendirmeye tabii değil. İlgileniyorsanız şu adresten detaylara göz atabilirsiniz.

Görsel Kaynak: Hüseyin Savaş

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.