Kullanıcılarına daha iyi bir mobil deneyim yaşatmak isteyen GoDaddy, M.dot isimli şirketi satın aldı
Mobil

Kullanıcılarına daha iyi bir mobil deneyim yaşatmak isteyen GoDaddy, M.dot isimli şirketi satın aldı

Geçtiğimiz aylarda “hack’lenmesi” ile gündeme gelen GoDaddy, dünyanın en büyük domain ve sunucu yönetimi yapan şirketlerinden biri konumunda. Şirket, son dönemde ise geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri ve paralel olarak tüm dünyayı etkisi altına alan Super Bowl için çekilen reklam filmleri arasında en çok konuşulanlardan birine imzasını atmıştı.

Bugün GoDaddy hakkında sizlere vereceğimiz haber ise şirketin M.dot isimli, mobil uygulama geliştirme üzerine çalışan startup’ı satın alması. M.dot sayesinde iOS uygulaması içinden mobile uyumlu bir web sitesi yaratabiliyorsunuz. Tema ve tasarım seçeneklerinin yanında uygulama üzerinde hazır olarak gelen bir takım modüller ve sosyal ağlarla entegrasyon imkanı da bulunuyor.

GoDaddy’nin söz konusu özelliği ve uzun vadede mobile dair benzer yenilikleri kullanıcılarına sunacağını şimdiden söyleyebiliriz. Yani M.dot, GoDaddy bünyesine katıldıktan sonra küçük işletme ve projelerin mobil dünyaya daha kolay adım atması vizyonuna devam edeceğe benziyor.

Resmi açıklama yapılmadı ancak rakamın 15 milyon dolar civarında olduğu konuşuluyor

Satın almanın detayları henüz açıklanmasa da konuşulanlar rakamın 15 milyon dolar civarında olduğunu işaret ediyor. M.dot hamlesi aynı zamanda geçtiğimiz yılın Aralık ayında Yahoo’daki görevinden ayrılarak GoDaddy’de CEO’luğa geçen Blake Irving imzası taşıyan ilk satın alma.

M.dot sitesinde yayınladığı mesajda, GoDaddy tarafından satın alındığını ve ürünü geliştirmeye GoDaddy’nin mevcut imkanları ve tecrübesiyle beraber devam edeceklerini duyurdu. Şirket ayrıca bugüne kadar katkılarından dolayı yatırımcılarına (şirketin toplamda aldığı yatırım 700 bin dolar kadar) ve kullanıcılarına teşekkürlerini sundu. Haziran 2012’de kurulan M.dot ekibininin GoDaddy’nin Sunnyvale’de açtığı yeni ofisinde çalışacağını da eklemiş olalım.

GoDaddy bir yandan IPO için geri sayıma devam ederken bir yandan da kendi kullanıcı kitlesinin ihtiyaçları ile neredeyse bire bir ölçüşen bir ürünü bünyesine katmış oldu. Gelirinin ciddi bir kısmını ektra özellik ve ürünlerinden elde eden GoDaddy’nin M.dot satın almasından sonra buradan da önemli bir fark yaratacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar (5)
 1. Sitelerin mobil halleri için hazır ve kullanımı kolay bir uygulama , siteyi inceledim , güzel paketlenmiş .

  Uygulamaya indirdim ; bir tane site denemesi yaptım .

  http://hakan.mpresence.net/

  https://www.facebook.com/mdotapp , facebook sayfası bile henüz 190 kişi civarlarında , ne kadar yeni bir uygulama bu webrazzi ?

  1. M.dot, 12 Haziran 2012 tarihinde kuruldu

 2. geçenlerde benim iznim olmadan uzatmak istemediğim 10 tane domainimi yenilediler!!! auto renew olayı off oldu halde!!! ayrıca kredi kartımını bilgilerini da sistemden silmiyorlar!!!

 3. Rezalet bir servisleri var, verdikleri hizmet popüleritelerinin onda biri bile değil. Önce hizmetlerini düzeltsinler.

 4. Gectigimiz sene sonu. auto renew off oldugu halde domain uzattilar. Daha sonra telefon acip kendilerine durumu izah ettim. Domain sildiler paraninda ustune yattilar. 70$ gitti. Eger projelik ozellikle ingilizce domainniz varsa kesinlikle godaddy tutmayin. Kafaya taktimmi bir sotede domaini elinizden aliyor. 10 seneden fazladir kullaniyordum bir iki ufak olay basima geldi tatmamistim . moniker yada namecheap kullanin cok saglam sirmalar.