Online eğitime güçlü ve vizyoner bir adım: Mavikep

Online eğitime güçlü ve vizyoner bir adım: Mavikep

Online eğitim konusu hem yurtdışında gerçekleşen önemli yatırımlar ve atılan adımlardan, hem de ülkemizde yaşanan gelişmelerden anlayabileceğiniz gibi internet girişimleri için öne çıkan pazarlardan biri konumunda. Bu yazının konusu ise değerli isimlerin desteği ve güçlü bir vizyonla pazara giren, Mavikep.

Ülkemizde süre gelen eğitim sisteminden dolayı ilk ve orta öğretimdeki çok sayıda öğrenci dışarıdan destek alarak sınavlara hazırlanıyor, eğitim hayatlarını sürdürüyorlar. Çoğu zaman ise dışarıdan desteğin nasıl, ne zaman ve kimden alınacağı veliler için büyük bir soru işareti oluşturuyor. Özellikle belirli şehirler dışında yaşayan öğrenciler bu sorunu daha da derinden hissediyor. Mavikep de tam olarak bu noktada öğrencilere alternatif olmayı amaçlayan bir eğitim platformu.

Hakan Baş, İsmet Öztanık ve Saffet Ulusoy'un kurucusu olduğu His CapitalHüseyin Yücel, Orkun Tekin, Dr. Özgür Bolat, Kolay Data, Oytun Özer, Gökçe Kabatepe, Aydın Özol ve Arda Turan’ın yatırımlarıyla kurulan girişim; lise ve üniversite seviyesindeki öğrencilerin eğitimin her alanında ihtiyaç duyabilecekleri desteği online olarak alabilmelerine imkan sağlıyor. Kurucularının Eser Yoğurtçu ve Erkan Ceritoğlu olduğu ve 10 kişilik dinamik bir ekiple faaliyetlerini sürdüren Mavikep, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin öğrencilerinin aralarında bulunduğu eğitmen kadrosuyla her an öğrencilerin ihtiyaç duydukları desteği sunuyor.

uzaktan-egitim-mavikep

Gerçek zamanlı beyaz tahta teknolojisi

Mavikep kolay kullanımı ve basitliği ile öne çıkıyor. Öğrenciler, sitenin özel online beyaz tahta teknolojisiyle sisteme istedikleri sorunun resmini yükleyebiliyor ve eğitmenlerden sorularının cevaplarını yine tahta üzerinde öğrenebiliyorlar. Bununla beraber isteğe bağlı olarak eğitmenlerle video sistemiyle konuşarak da iletişime geçilebiliniyor. Ayrıca sistemde şu an için 15 dakikalık dersi hediye olarak alabilirsiniz.

Sistem üzerinde dakika satın aldıktan sonra (şu an için 15 dakika: 19.90TL, 30 dakika: 34.90TL ve 1 saat ise 59.90TL) arama kutucuğundan istediğiniz konu/ders için eğitmen bulmanız ve ardından da hemen aşağıda paylaştığımız ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi eğitmen ile ders çalışmanız mümkün. Yukarıda sözünü ettiğimiz beyaz tahta teknolojisini de aşağıda inceleyebilirsiniz.

mavi-kep-deneme

Eğitmen ile öğrencinin ortak kullandığı beyaz tahta üzerinde çalıştığınız sayfa dolduğunda yeni bir sayfa açabliyorsunuz. Tabii eğitmen ile öğrencinin hem yazılı hem sesli hem de görüntülü olarak konuşabildiklerini de hatırlatalım. Ve ayrıca sistem üzerinde eğitmenler hakkında yapılan yorumlar gibi öğrencilerin işini kolaylaştıracak detaylar da bulunuyor.

Ekim 2012'de üzerinde çalışılmaya başlayan girişim şu an Beta sürecinde hizmet veriyor. Öğrendiğimiz ilk izlenimlere göre de öğrenci ve velilerin ilgisi Mavikep ekibini çok mutlu etmiş. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.