El emeği göz nuru ürünlerin satıldığı girişim Workz

El emeği göz nuru ürünlerin satıldığı girişim Workz

Workz, sadece el yapımı ürünlerin satıldığı bir e-ticaret girişimi. Workz, iki Art Director tarafından kurulmuş. Gökhan Akdeniz ve Gülhis Güzer ikilisinin sahibi olduğu girişimin ilk temelleri 2012 yılında atılmış. Workz'ün ortaya çıkmasının sebebi aslında girişimcilerin aradığı orijinallikte bir hediyeyi internette bulamamış olmaları.

Böylelikle doğan iş fikri, hayata geçirmek için çalışmaya başlamışlar. Toplamda 9 aylık bir çalışma sonucunda, evlerinin bir odasını atölye, diğer odasını ise fotoğraf stüdyosu olarak tekrardan düzenleyerek Workz'ü hazır hale getirmişler.

Workz, el yapımı ve sanatsal öğeler barındıran ürünleri barındırıyor. Bu yüzden bireysel işler sitede yer buluyor. Ürünlerin yüzde 90'ı Workz'ün girişimcileri tarafından tasarlanıp üretiliyor. Workz aynı zamanda birlikte çalıştığı bağımsız tasarımcılarının ürünlerini de site üzerinden satışa sunuyor.

Workz ile ilgili konuştuğumuz Gökhan Akdeniz, siteyi hobilerini internete taşıdıklarını sanarken, olağanüstü organik bir gelişme yaşadıklarını da değiniyor. Aldığımız bilgilere göre, Workz çok güzel tepkiler alıyor. Benim de kişisel görüşüm, tasarımsal olarak Workz'ün çok iyi hazırlandığı yönünde. Zaten iki deneyimli tasarımcının girişimi olması, Workz'ü bu alanda bir hayli başarılı kılıyor.

Workz

Workz'ün gelecek hedefleri arasında, siteyi yabancı dilde de yayına sokup, yurtdışına kargo seçeneğini de sunmak var. Amatör bir ruhla, hazırlandığını söyleyebileceğimiz Workz, kesinlikle profesyonel bir yola girmiş gibi gözüküyor. Ancak buna rağmen, Workz'ün net bir yatırım arayışı olmadığı bilgisini de aldık. Ancak Akdeniz, tasarım odaklı işlerin zekv sahibi insanlara uygun fiyatla ulaşması konusunda istekleri olduğunu, bunu mümkün kılacak her şeyin onlar için önemli olduklarını dile getiriyor.

Workz'ün farklı bir iletişim anlayışı var. Bu konuyla ilgili yaşadıkları bir tecrübeyi de samimiyetle bizimle paylaştılar. Artık e-ticaret girişimlerinin sıkça başvurduğu bir yöntem olan, paketlerin içine sürpriz hediyeler koymayı Workz de gerçekleştirmiş. Buraya kadar her şey normal ama Workz'ün bizle paylaştığı anı biraz daha farklı. Bir aksilik oluyor ve kargo firmasının yanlışlığı sonucunda 3 gün boyunca kargo müşteriye ulaşmıyor. Müşteri tam iade istediğini belirtirken, Workz'ün girişimcisi, Anadolu yakasından, Avrupa yakasına geçerek siparişin teslimini kendisi yapıyor. Bu da Workz'ün müşteri memnuniyetine verdiği önemi kanıtlıyor. Umarım ileride girişimlerini büyüttüklerinde bu ruhu korumaya devam ederler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.